Huobi Loan FAQ

Huobi Loan Sıkça Sorulan Sorular

S1. Huobi Loan’ı kimler kullanabilir?

Huobi Loan, kriptonuzu teminat göstererek ihtiyacınızı karşılamak için başka kripto varlıkları ödünç alabileceğiniz bir hizmettir. Hesabınızın Gelişmiş Kimlik Doğrulamasının yapılmış olması gerekir.

 

S2. Ne tür dijital varlıkları ödünç alabilirim?

USDT, HUSD, BTC, ETH gibi çeşitli varlıkları ödünç alabilirsiniz. Detaylar, ürün sayfasında yer almaktadır.

 

S3. Hangi dijital varlıklar teminatlı varlıkları destekler?

BTC, USDT, ETH, HT, HPT gibi çeşitli varlıkları teminat varlıkları olarak kullanabilirsiniz. Detaylar, ürün sayfasında yer almaktadır.

 

S4. Ödünç alma dönemleri ne kadardır?

30, 45, 90 veya diğer günler ödünç alma dönemi kapsamındadır ve istediğiniz zaman geri ödeme yapabilirsiniz.

 

S5. Faiz nasıl uygulanır?

Faiz, saatlik kullanıma göre hesaplanır ve 1 saatten az kullanımlar 1 saat sayılır. Günlük ücret oranları ürün sayfasında yer almaktadır, saatlik ücret oranı = günlük ücret oranı / 24 Faiz = ödünç alınan varlıklar x saatlik ücret oranı x ödünç alma süresi

 

S6. Ödünç aldığım varlıkları nasıl geri öderim?

Anaparayı ve faizi sipariş sayfasından geri ödeyebilirsiniz. Anaparadan önce faiz ödenecektir.

 

S7. Erken geri ödeme yapabilir miyim?

Her zaman için önceden ödeme yapabilirsiniz, faizler saatlik kullanıma göre hesaplanır.

 

S8. Kredi/Değer oranı (LTV) nedir?

LTV olarak bilinen Kredi/Değer oranı, kredinin teminata oranını ifade eden finansal bir terimdir. Dijital varlığın değeri endeks fiyatı kullanılarak hesaplanır. Teminat olarak gösterilen kriptoların başlangıç LTV’leri farklılık gösterir Başlangıç LTV’leri ödünç alınabilecek dijital varlıkların başlangıç miktarını belirler.

 

S9. LTV değerim çok yüksekse ne olur?

LTV değeriniz, teminat çağrısı (margin call) değerinden yüksekse teminat eklemeniz için veya krediyi geri ödemeniz için size bir uyarı göndeririz. LTV'niz likidasyon LTV'sinden yüksekse, krediyi geri ödemek için zorunlu likidasyon olabilir. Sistem, sert fiyat dalgalanmaları nedeniyle zorunlu likidasyon gerçekleştiremediğinde veya dijital varlık kredisi ve ilgili ücretler, zorunlu likidasyon veya diğer kayıplara neden olduktan sonra ödenemezse platform, platform'a ödenmemiş kredi anaparasını ve faizini ödemek veya Platform'un diğer zararlarını tazmin etmek için sizden ödeme talep etmeye veya borsa hesabınızdaki karşılık gelen varlıkları transfer etme hakkına sahip olacaktır.

 

S10. Teminatımı nasıl ayarlarım?

Teminatınızı sipariş sayfasından ayarlayabilirsiniz. İstediğiniz zaman teminat ekleyebilirsiniz. LTV’niz başlangıç LTV’nizden düşükse teminatınızın bir kısmını geri çekebilirsiniz.

 

S11. Ödemeleriniz gecikirse ne olur?

Platform 7 güne kadar gecikmeye izin verir. Gecikme süresinde faizin üç katı işler. Gecikme süresinden sonra da ödeme yapılmazsa borcu ödemek için zorunlu likidasyon uygulanır.

 

S12. Ödünç aldığım dijital varlıkları Spot, Margin ve Futures işlemlerde kullanabilir miyim? Bu varlıkları çekebilir miyim?

Ödünç aldığınız dijital varlıkları Spot, Margin ve Futures işlemlerde kullanabilirsiniz. Bu varlıkları çekebilirsiniz.

 

S13. Teminat veya ödünç alınan varlıklar, ödünç alındığı sırada airdrop oluşturursa ne yapmalıyım?

Varlık ödünç alındığı süre içerisinde, teminattaki varlığın airdrop oluşturması durumunda platform kuralları ve ilgili duyurulara uygun olarak işleme alınacaktır. Ödünç aldığınız varlıklar bir airdrop oluşturuyorsa, platform ilgili airdrop ödül bildirimini yayınladıktan sonra, SMS sistemimiz aracılığıyla kullanıcıya ulaşacak ve ödünç alınan ilgili dijital varlıkları iade etmesi için kullanıcıyı bilgilendirecektir. Kullanıcı, ödünç alınan dijital varlıkları bildirimde belirtildiği gibi kontrol edilme zamanından (snapshot) önce iade etmelidir. Ödünç alınan dijital varlıklar anlık görüntü (snapshot) süresi içinde iade edilmezse, kullanıcı ilgili airdrop ödüllerinin kaybını platforma tazmin edecek ve platform, kullanıcının para çekme işlemlerini kısıtlama ve ilgili varlıkları kullanıcının hesabından düşme hakkına sahip olacaktır.

 

* Bu bilgiler doğrultusunda yapılan işlemler sonucu doğabilecek doğrudan ya da dolaylı kayıplardan Huobi sorumlu değildir.