HTX ECO Ağı(Heco) Testneti Resmi Olarak Yayınlandı

Sayın Kullanıcılar,

HTX 10 Aralık 2020 tarihinde HTX ECO Ağı(Heco) testnetini resmi olarak yayınlıyor. HTX Açık Platformundaki ilk ürün olmakla beraber, Heco etkili ve düşük maliyetli bir blok zinciri deneyimi, yüksek transfer sayıları, düşük gecikme, yüksek güvenlik ve yüksek kararlılık özelliklerine sahip. Tüm ekositemlerden geliştiricileri test aşamasına dahil olmaya, test ağı üzerinde geliştirmeler yapmaya ve 21 Aralık tarihinde gerçekleşecek açık beta aşamasına(herhangi bir sunucu temizliği olmadan) katılmaya davet ediyoruz.

1. HTX ECO Ağı(Heco) Nedir?

HTX Eco Chain(Heco) merkeziyetsiz, yüksek etkili ve enerji tasarruflu açık bir blok zinciridir. Heco, HTX Açık Platformu tarafından yayınlanan ilk ürün. Heco akıllı sözleşmelere, yüksek performanslı transfer işleme gücünü destekleyebilme yeteneğini kazandırmak üzere tasarlanmıştır. HTX Eco-Ağı Heco’nun temel dijital varlığı HT’dir. HPOS konsensus mekanizması üzerine inşa edilmiştir. Gelecekte, Heco Ethereum’un verimliliğini 2. Katman çözümlerini entegre ederek arttıracak, Ethereum ekosistemini tamamlayarak Ethereum’u güçlendirecektir.

HTX Açık Platformu, teknik kaynaklar, trafik akışı kaynakları ve ekolojik kaynaklarını  blok zinciri ekosistemine sunmakta olan HTX Group’un birleşik altyapı platformudur. Küresel geliştiriciler için daha çeşitli yenilikçi yöntemler ve temel hizmetler sağlamak amacıyla Heco ile uyumlu çalışmaktadır.

2. HTX ECO Ağının(Heco) Özellikleri Nelerdir?

HTX ECO Ağı(Heco), verimli şekilde kullanıcıları, varlıkları ve merkeziyetsiz uygulamaları bir araya getirerek uygulama geliştirmek için katılım eşiği ve gereklilikleri düşürür. Bu sayede kullanıcılar ve geliştiriciler yüksek verimle ve düşük maliyetle blok zinciri deneyimine dahil olabilirler. Geliştiriciler için, Heco aşağıdaki özellikleri sunmaktadır:

  1. Açık ve merkeziyetsiz ağ, ağın ve varlıkların güvenliğinin sağlanması,
  2. EVM programlanabilirliğini desteklemek, akıllı sözleşme uyumluluğu, düşük geliştirme ve bakım masrafları,
  3. Meta transactionları(gas ücreti ödenmeyen işlemler), komisyon indirimi ve muafiyet ve zincir üzerinde düşük maliyetler,
  4. HPoS konsensus mekanizması, 3 saniye içerisinde blok üretimi ve hızlandırılmış konsensus mekanizması,
  5. Çapraz zincir varlık değişimi ve iyileştirilmiş çapraz zincir deneyimi

3.  HTX ECO Ağının(Heco) Geliştirilme Aşamaları

HTX ECO Ağı(Heco)’nun geliştirilmesi dört aşamaya bölünmüştür. Test aşaması 10 Aralık tarihinde yayınlanacaktır. 10 Aralık - 20 Aralık tarihleri arasında, test ortamının bireysel olarak çalıştırılması aşaması bulunmaktadır. Bunun ardından 21 Aralık tarihinde test ortamı açık hale gelecek ve daha yüksek performans, düşük komisyon ve başarılı çapraz zincir temel varlıkları gibi özellikleri sunucu temizleme(wipe) işlemi olmadan sunacaktır. Aşama I'in bir sonraki adımında ise, açık nodelerin ağa katılımı gerçekleştirecektir. Her aşamanın özellikleri bu şekilde açıklanacaktır, lütfen bizi takip etmeye devam edin.

4. HTX ECO Ağı(Heco) Hakkında Detaylı Bilgileri Edinin ve Gelişmeleri Takip Edin

Tüm kullanıcılar ve geliştiriciler, HTX ekolojik ağı Heco’nun resmi websitesi aracılığıyla Heco hakkındaki detaylı bilgilere, teknik prensiplere, açık dökümanlara ve araçlara, resmi sosyal platformlarına ulaşabilirler.

 

Teknik destek: [email protected]

Resmi website: www.hecochain.com

Beta adresi:

chainid 256
RPC wss://ws-testnet.hecochain.com
https://http-testnet.hecochain.com

Tarayıcı: https://scan-testnet.hecochain.com

Musluk(Faucet) adresi: https://scan-testnet.hecochain.com/faucet

5. Hatırlatma

1. Tüm kullanıcılar ve geliştiriciler test aşaması ve sıradaki aşamalar dahil olmak üzere Heco ağına herhangi bir ücret ödemeden katılabilirler.

2. Lütfen 10 Aralık tarihinde yayınlanan test aşaması ile açık test ağının farklı olduğunu unutmayınız. Test aşamasında üretilen varlıkların herhangi bir değeri olmayacaktır. Bu geçişler esnasında karşılaşabileceğiniz dolandırıcılık vb. eylemler karşısında lütfen dikkatli olunuz.

3. HTX Eco-Ağı Heco yönetim, promosyon ve ortaklık gibi açıklamaları resmi sosyal medya platformu üzerinden yapacaktır. Geliştiricilere ve kullanıcılarımıza gelişmeleri yakından takip edebilmek için bu adresi kontrol etmelerini tavsiye ediyoruz.

4. Lütfen private-key oltamala saldırılarına karşı işlemlerinizi yaparken resmi websitemizde(www.hecochain.com) işlem yaptığınızı kontrol edin.

HTX ekolojik ağı Heco, blok zinciri trendi ile ortaya çıktı. Ethereum ağını kapsayarak ve açıklığı sağlayarak herkes için bir kazan-kazan imkanı yaratmakta. Topluluğumuzun tüm üyelerini geleceğin blok zinciri altyapısını inşa ederken yanımızda olmaya davet ediyoruz!

 

HTX

10 Aralık 2020