Huobi Savings - Sık Sorulan Sorular

Huobi Birikim S.S.S. :

  1. Esnek Saving (Flexible Savings) Nedir?

Esnek Savings hizmeti ile dijital varlıklarınızla birikim yaparak günlük getiri elde edebilir, elde ettiğiniz getirileri dilediğiniz zaman hesabınıza çekebilirsiniz.

  1. Elde edilen getiriler nasıl hesaplanır?

Elde edilen getiriler günlük olarak hesaplanır. Getiriler katılım sağlandıktan sonra ertesi gün hesaplanmaya başlar (T+1) ve elde edilen getiri katılımdan sonra (T+2) günde ödenir. Kampanya ürünlerinden elde edilen getiri vade sonunda toplu olarak ödenir.

  1. Katılım nedir

Katılım, kullanıcıların getiri sağlayabileceği ürünlere başvurusunu ifade eder. Kullanıcılar her gün 11:10 ve ertesi gün 10:50 saatleri (GMT+8) arasında diledikleri ürünü seçerek katılım sağlayabilirler.

  1. Otomatik Katılım nedir

Kullanıcılar mevcut ürünlere otomatik katılım sağlayabilirler. Bu özellik devreye alındıktan sonra, sistem kullanıcının hesabında tüm bakiyeyi esnek birikim hesabındaki ürünlere katılım sağlamak için aktarır. Elde edilecek getiri ilgili ürünün özelliklerine göre hesaplanır.

 

  1. Esnek Saving ile karma getiri elde edebilir miyim

Karma getiri Esnek Birikim’de mevcuttur.

Açıklama: Esnek Birikim hesabında elde edilen getiri, her gün otomatik olarak borsa hesabına aktarılır. Kullanıcı otomatik katılım seçeneğini açtığında, borsa hesabının varlıkları (elde edilen getiriler dahil) günlük olarak esnek birikim hesabına aktarılacaktır.

 

  1. Esnek Saving bileşik (compound) getirileri nasıl alabilirim?

Esnek birikimde, hızlı ödeme (T) ve standart ödeme (T+1) günde gerçekleştirilebilir. Hızlı ödeme için kullanıcılar talep oluşturduktan sonra getirilerini (ödeme talebi yapıldığı günkü getirileri dahil) ertesi gün saat 19:00’dan önce alabilir. Hızlı ödeme için (ödeme talebi yapıldığı günkü getirileri hariç) ertesi gün saat 19:00’dan önce alabilir. Lütfen hızlı ödemeyi seçtiğiniz takdirde farklı ürünler için günlük ödeme limiti olacağını unutmayınız. Ayrıntılı bilgi için mevcut ürünleri inceleyiniz.

  1. Kampanyalı ürünler nedir?

Kampanyalı ürünlerin getirileri sadece vade sonunda elde edilebilir. Vadeyi bozma seçeneği kampanyalı ürünlerde mevcut değildir.