Fonlama Ücreti Arbitrajı 25 Nisan 2022’de Başlıyor

Değerli kullanıcılar,

Huobi Global, 25 Nisan 2022 13:00 itibarıyla fonlama ücretinden arbitraj kazanımı için yeni bir strateji başlatıyor. Herkesi denemeye davet ediyoruz!

Denemek için BURAYA tıklayın!

 

1. Fonlama Ücreti Arbitrajı Nedir?

Basitçe anlatmak gerekirse, yatırımcıların spot ve türev işlemlerde aynı değerlerde ters pozisyon tutmasıdır. Amaç, büyük fiyat hareketlerinin getirdiği risklerden korunurken fonlama ücreti kazanmaya çalışmaktır.

 

2. Fonlama Ücreti Nasıl Kazanılır?

USDT teminatlı swap işlemlerde 8 saatte bir mahsuplaşma gerçekleşir. Her mahsuplaşma sonrasında, mevcut dönemki fonlama oranı ve pozisyonlara bağlı olarak yatırımcılar fonlama ücreti öder veya kazanır. Fonlama oranı pozitif olduğunda, uzun pozisyon sahipleri kısa pozisyon sahiplerine ödeme yapar. Fonlama oranı negatif olduğunda ise tam tersi gerçekleşir.

 

3. Fonlama Ücreti Arbitrajı Neden Kullanılır?

(1) Düzenli Gelir: fonlama oranı genellikle pozitiftir. Türev işlemlerde kısa pozisyon tutarak ve spot işlemlerde aynı değerde “satın al” pozisyonu tutarak devamlı fonlama ücreti kazanabilirsiniz. Bu strateji özellikle yatırımlarını çeşitlendirmek isteyen ve uzun vadeli düzenli büyüme hedefleyen kullanıcılar içindir.

(2) Düşük Risk: Spot piyasada bir “satın al” emri girer ve türev işlemlerde aynı değerde kısa kontrat alırsanız, ilgili riskler dışında toplam değer fiyat hareketleriyle değişmez.

(3) Basit Kullanım: sadece 3 adım gereklidir; arkanıza yaslanın ve mahsuplaşmayla arbitrajı bekleyin.

 

4. Nasıl Kullanılır?

(1) Yüksek YGO’lu bir parite seçin

 

(2) Aşağıdaki gibi seçtiğiniz pariteyi spot işlemlerden satın alın

 

(3) Aşağıdaki gibi aynı pariteyle aynı değerde türev işlemlerden kısa pozisyon açın

Dikkat:

  1. Likidasyon Riski: Riski azaltmak için yatırımcılar hem spot hem türev işlemlerde 1X kaldıraç kullanabilir veya Stop-Limit özelliğini ayarlayabilir.
  2. Fonlama Oranı: fonlama oranı piyasa ile birlikte değişiklik gösterir Lütfen fonlama oranındaki değişiklikleri yakından takip edin ve beklediğiniz kazanca ulaştığınızda pozisyonlarınızı kapatarak kârınızı gerçekleştirin.

Huobi Global

25 Nisan 2022

 

iOS veya Android sürümünü indirmek için buraya tıklayın

Bizi takip edin

Twitter: https://twitter.com/HuobiTurkiye/

Facebook: https://www.facebook.com/huobiglobalofficial/

Instagram: https://www.instagram.com/huobiturkiye/

Reddit: https://www.reddit.com/r/HuobiGlobal/

Medium: https://huobiturkiye.medium.com/

Telegram:

https://t.me/HuobiTurkiye

https://t.me/HuobiTurkiyeDuyuru

Discord:

https://discord.com/invite/xrAq7Fv7Xx

Huobi Global, önceden bildirmeksizin neden belirtmeden duyuruda değişiklik yapma veya iptal etme hakkını saklı tutar. Huobi Global tarafından yapılan duyuru ve bilgilendirmeler, yatırım tavsiyesi değildir. Bu bilgiler doğrultusunda yapılan işlemler sonucu doğabilecek doğrudan ya da dolaylı kayıplardan Huobi sorumlu değildir. Huobi, alım satım veya staking gibi işlemler için garanti vermez, tazminat sağlamaz, sorumluluk almaz. Lütfen buradan Risk Uyarısınıokuyunuz.