Huobi Global, Clawback Mekanizmasını ADL ile Değiştiriyor

Değerli Huobi Global Kullanıcıları,

13 Eylül 2022, 13:00 (UTC+3) itibarıyla, Huobi Global aşağıdaki tokenler için clawback mekanizması yerine Otomatik Kaldıraçsızlaştırma (ADL) mekanizmasını kullanmaya başlayacaktır.

 

1. ADL mekanizmasına ilk geçişten aşağıdaki tokenler etkilenecektir:

MDX/USDT, ANT/USDT, CELO/USDT, JST/USDT, WIN/USDT, BAL/USDT, GLMR/USDT, TRIBE/USDT, NYM/USDT ve LOOKS/USDT swap işlemler

 

2. Neden ADL mekanizmasına geçiş yapılıyor?

 

a. ADL, platform seviyesindeki riskleri yönetmek için yaygın bir mekanizma. Clawback ile kıyaslandığında kullanıcılar için daha faydalı.

Platformun genel riskini en aza indirgemek için karşıt pozisyonları likidite etme mekanizması olan ADL, yalnızca sigorta fonunun tükenmesi veya hızla azalmasında devreye giriyor. Bu durum da aşırı piyasa koşulları veya mücbir sebeplerde yaşanabiliyor. Kar elde eden tüm kullanıcıların işlemlerini etkileyen clawback mekanizmasının aksine, ADL kar sahibi kullanıcılardan yalnızca bir kısmını etkiliyor.

Detaylı bilgi için lütfen [Otomatik Kaldıraçsızlaştırma (ADL) Kuralları] sayfasına göz atın.

 

b. ADL mekanizması kullanılmaya başlandıktan sonra, Huobi kullanıcıların varlık güvenliğini sağlamak adına clawback mekanizmasını tamamen kaldıracaktır.

 

c. ADL nadiren gerçekleşir. Huobi Global, negatif hesap bakiyesi riski taşıyan kullanıcıların için sigorta fonunun kullanımına öncelik verecektir. Geçmiş verilere bakıldığında ADL geçen sene yalnızca bir kez yaşanmıştır.

 

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Huobi Global

7 Eylül 2022

 

iOS veya Android sürümünü indirmek için buraya tıklayın

Bizi takip edin

Twitter: https://twitter.com/HuobiTurkiye/

Facebook: https://www.facebook.com/huobiglobalofficial/

Instagram: https://www.instagram.com/huobiturkiye/

Reddit: https://www.reddit.com/r/HuobiGlobal/

Medium: https://huobiturkiye.medium.com/

Telegram:

https://t.me/HuobiTurkiye

https://t.me/HuobiTurkiyeDuyuru

Discord:

https://discord.gg/huobi

Huobi Global, önceden bildirmeksizin neden belirtmeden duyuruda değişiklik yapma veya iptal etme hakkını saklı tutar. Huobi Global tarafından yapılan duyuru ve bilgilendirmeler, yatırım tavsiyesi değildir. Bu bilgiler doğrultusunda yapılan işlemler sonucu doğabilecek doğrudan ya da dolaylı kayıplardan Huobi sorumlu değildir. Huobi, alım satım veya staking gibi işlemler için garanti vermez, tazminat sağlamaz, sorumluluk almaz. Lütfen buradan Risk Uyarısını okuyunuz.