Margin Katmanli Faiz Yapisi & HT Faiz Odemeleri – Kullanıcı Rehberi (Web&Mobil)

Margin Katmanli Faiz Yapisi & HT Faiz Odemeleri – Kullanıcı Rehberi (Web)

  1. https://www.hbg.com/tr-tr/ adresine giriş yapın, mousenizi hesap simgesinin üzerine getirip “Ücret Ayarları” seçeneğine tıklayın (alternatif olarak ana sayfanın alt bölümündeki “Hizmetler” sekmesinden “Ücret Oranı” seçeneğine tıklayabilirsiniz)

MarginTieredEnablementPic1A-VN.PNG

MarginTieredEnablementPic2A-VN.PNG

  1. Platform, şu anda Spot Trading ve Margin Faiz Oranı Katmanlı Yapısını desteklemektedir, iki seçenekte de her katmana özel indirimlerle birlikte HT ile komisyon ve faiz ödeme desteği bulunmaktadır.

MarginTieredEnablementPic3-TK.PNG

  1. Sitenin üst bölümünden, kullanıcılar spot trading ve margin faiz katman seviyelerini ve bir sonraki seviyeye geçmek için yapılması gerekenleri görüntüleyebilirler. HT ödemesi ve points ödemesi değiştirme fonksiyonu çalıştırıldığı zaman, spot trading ve margin trading seçeneklerinin ikisi de geçerli hale gelecektir. HT ödemesi aktifleştirme fonksiyonu, spot trading hesabınızdaki mevcut kullanılabilir HT bakiyenizi görüntüler. Points ödemesi aktifleştirme fonksiyonu ise hesabınızdaki mevcut points(puan)leri gösterir(Ana hesapta sadece ana hesaptaki mevcut bakiye sergilemir, alt hesaplardaki bakiyenizi görüntülemek için fonksiyonu alt hesaplarınızda çalıştırmalısınız). Lütfen unutmayın: Aynı anda HT veya points seçeneklerinden yalnızca birini kullanabilirsiniz.

MarginTieredEnablementPic4A-TK.PNG

  1. HT ödemesi seçeneğini kullanmaya uygun kullanıcılar trading ve borçlanma ücretlerini HT ile ödeme imkanına sahiptirler.
    Mevcut HT bakiyenizin alım satım ve faiz ücreti ödemelerini desteklemekte yetersiz kalması durumunda, sistem otomatik olarak karşılık gelen katman ücretine ve faiz oranına varsayılan olarak ayarlanacaktır. Böylelikle, hesabınızda gerekli HT miktarını bulundurmanız önem taşımaktadır. (Ana ve alt hesaplar aynı komisyon ve faiz oranlarını paylaşırlar. Ana ve alt hesaplarda farklı oranlarda işlem yapmak imkansızdır)

MarginTieredEnablementPic5-TK.PNG

  1. Points ödemesi yöntemini aktifleştiren kullanıcılar için standart olarak %0.2 spot tradingi ve %0.098 margin borcu faiz oranı sabitlenir. Points bakiyesi sıfıra düştüğü zaman, kullanıcıların points ödeme yöntemini manuel olarak devre dışı bırakıp HT ödeme yöntemine geçmeleri gerekmektedir. (Ana ve alt hesaplar aynı komisyon ve faiz oranlarını paylaşırlar. Ana ve alt hesaplarda farklı oranlarda işlem yapmak imkansızdır)

MarginTieredEnablementPic6-TK.PNG

  1. HT ödemesi yöntemini kullanan kullanıcılar, mevcut spot trading maket ücreti oranı, taker ücreti oranı, margin borcu faiz oranları gibi değerleri, sayfanın en altındaki “Komisyon Oranları” seçeneğinden görüntüleyebilirler. Komisyon Oranları sayfasında, kullanıcının son 30 gündeki işlem hacmi(BTC eşdeğerinde) ve günlük olarak tuttuğu HT miktarının ekran görüntüleri(rastgele) görüntülenir. Bu iki veri seti, ana hesapta toplu olarak hesaplanır ve kullanıcının mevcut margin katmanlı faiz oranı ve normal veya profesyonel katman tabloları ile birlikte sergilenir.

MarginTieredEnablementPic7A-TK.PNG

  1. Points ödemesi seçeneğini aktifleştiren kullanıcılar, aşağıdaki görselde görüldüğü gibi %0.098 oranında sabitlenmiş faiz oranı elde ederler.

MarginTieredEnablementPic7A-TK.PNG

Margin Katmanli Faiz Yapisi & HT Faiz Odemeleri – Kullanıcı Rehberi (Mobil)

Kullanıcılar aynı özellikleri aşağıdaki görsellerdeki adımları takip ederek mobilde de kullanabilirler.

 IMG_2147-v1.png   mceclip10.pngAPP-TK2.jpg   

 APP-TK3.PNGmceclip13.png   APP-TK4.jpg

FAQ

1.Margin HT Katmanlı Komisyon Yapısı hizmeti hangi ürünleri kapsamaktadır?

Cevap: Bu servisin kapsadığı ürünler isolated ve cross margin seçeneklerindeki borç faizi oranlarıdır.

2.Eğer şu anda spot piyasasında HT ödemesini kullanıyorsam, margin borcu ödemesi de aynı yöntemle mi olacaktır?

Cevap: Evet. Ücret ödemesi paylaşımlı bir seçenektir. Hangi modelde aktifleştirildiğine bakılmadan, spot trading ve margin faizi ödemeleri aynı yöntemle gerçekleştirilecektir.

3.Margin borcu ödeme katmanı nasıl belirlenmektedir?

Cevap: Son 30 günlük işlem hacmine (BTC cinsinden) ve rastgele HT holding bakiyesi anlık ekran görüntüsüne göre belirlenir. Son 30 günlük işlem hacmi (BTC cinsinden), kullanıcının 0:00 (GMT + 8) fiyatından günlük BTC kapanış fiyatları baz alınarak, son 30 günlük toplam işlem hacmine dayanarak hesaplanır. Rastgele HT tutma bakiyesi ekran görüntüsü ise, kullanıcının Huobi hesabında rastgele bir zamanda alınan HT tutma bakiyesinin anlık görüntüsünü ifade eder. Sistem, bu iki (2) veri setine dayanarak kullanıcının katmanlı ücret seviyesini ve oranı günlük olarak saat 04: 00'de (GMT + 8) otomatik olarak güncelleyecektir.

4.HT kullanılabilir bakiyesi ve Point Card kullanılabilir bakiyesi nedir? Neden HT kullanılabilir bakiyem günlük HT holding bakiyesi ekran görüntüsünden farklı?

Cevap: HT kullanılabilir bakiyesi, şu andaki spot işlem hesabınızdaki (dondurulmuş pozisyonlar hariç) HT bakiyesidir. Point Card kullanılabilir bakiyesi, kullanıcının hesabındaki geçerli bakiyeyi gösterir. Rasgele HT tutma bakiyesi ekran görüntüsü, kullanıcının hesabındaki, önceki gün sistem tarafından alınan HT bakiyesinin rasgele ekran görüntüsünü ifade eder. HT ödemesi indiriminiz ve şu anki oran seviyeniz mevcut HT bakiyenize bağlı değildir. Ancak, işlem ücreti ve faiz kesintisinin gerçekleştiği noktada, HT bakiyenizden düşülecektir.

5.Margin faiz oranının hesaplanmasındaki ve ödeme yönteminin arkasındaki mantık nedir?

Cevap: Ödeme oranı, komisyon oranları sayfasında gösterilen günlük faiz oranı anlamına gelmektedir. Kullanıcı margin trading borcunu aldıktan sonra, sistem saatlik olarak ödenecek faizleri hesaplar (kredi süresi <1saat olarak hesaplanan 1 saat). Saatlik oran = Günlük oran / 24 saat.

1.Point Cards Kullanan Kullanıcılar

Point Cards yöntemini etkinleştiren kullanıcılar için günlük % 0.098 sabit faiz oranı tahsil edilecektir. Sistem, kullanıcının saatlik faiz bakiyeden düşüldüğü sırada, hesapta yeterli points bakiyesi olup olmadığını kontrol edecektir. Eğer kullanıcı yeterli points bakiyesine sahipse, pointsler hesaptan düşülecek, aksi takdirde sahip olunan faiz anapara miktarına eklenecek ve kullanıcının faizi otomatik olarak düşürmek yerine, kullanıcının faiz geri ödeme işlemini manuel olarak başlatması gerekecektir.

2.Katmanlı Faiz Oranı Yapısını Kullanan Kullanıcılar (HT Ödemesi Olmadan)

Katmanlı Faiz Oranı (HT ödemesi olmadan) ödeme modunu kullanan kullanıcıların ödeyecekleri miktar, katman seviyelerine göre (günlük) olarak ücretlendirilecektir. Ana krediye karşı ödenen saatlik faiz, ödenmemiş tutara eklenecektir. Kullanıcının geri ödemeyi manuel olarak başlatması gerekir. Sistem otomatik olarak ödemeyi başlatmayacaktır.

3.Katmanlı Faiz Oranı Yapısını Kullanan Kullanıcılar (HT Ödemesi İle Birlikte)

Katmanlı Faiz Oranı (HT ödemesi ile birlikte) ödeme modunu kullanan kullanıcıların ödeyecekleri ücret, katmanlı seviyelerine göre ücretlendirilecektir (günlük olarak). Sistem, kullanıcının saatlik faizin düşüleceği noktada yeterli HT bakiyesi olup olmadığını kontrol edecektir. Eğer kullanıcı yeterli HT bakiyesine sahipse, sistem ödemeyi başlatır ve HT ödemesi otomatik olarak gerçekleşir, aksi takdirde sahip olunan faiz anapara miktarına eklenir ve kullanıcının faiz geri ödeme işlemini, sisteme bırakmayı düşünmeden manuel olarak başlatması gerekir.

Note:
If there is a difference in the pictures or fee rates between this article and Huobi Global pages, please refer to Huobi Global pages. Enjoy your trading!