Cross-Margin Deneme Süresi Tamamlandi ve Huobi Global’de Resmi Olarak Yayinlandi

Sevgili kullanıcılar,

Huobi Global’in “Cross-Margin” public betası 17 Eylül 2019, 15:00’da sonlandı ve artık tüm kullanıcılara açık hale geldi. Böylelikle, Huobi Global iki şekilde margin trade yapmanız için şu ürünleri hizmetinize sunuyor:

Cross Margin: Cross-margin tradingi, hesabınızdaki tüm bakiyenizin marginde kullanılmasına imkan tanır bu yüzden likide olmamaya çalışmalısınız.

Isolated Margin: Isolated-margin tek bir pozisyon için margin hesabınızın diğer pozisyonlardan izole edilerek ayrık olarak kullanılmasıdır. Yüksek volalite ve kaldıraç oranlarında, geriye kalan bakiyeniz etkinlenmeyecektir.

Kullanım Kılavuzu: Kullanıcılar, bireysel risk değerlendirme stratejilerine göre cross-margin/isolated-margin seçenekleri arasında geçiş yapabilirler. Şu anda sadece web platformu üzerinde margin tradingi desteklenmektedir.

Cross-Margin Hakkında

  1. Margin Modu: Margin hesabının toplam bakiyesi üzerinden, tüm pozisyonlara paylaştırılmış tüm-pozisyon kaldıracıdır(Cross Margin).
  2. Kullanılabilir Trading Çiftleri: Şu anda, BTC/USDT, ETH/USDT, LTC/USDT, BCH/USDT, EOS/USDT, XRP/USDT, ETH/BTC, LTC/BTC, BCH/BTC, EOS/BTC ve XRP/BTC pariteleri desteklenmektedir.
  3. Margin(Borçlanma) Coinleri: BTC, ETH, LTC, BCH, EOS, XRP ve USDT.
  4. Çoklu Borç: 3 defa
  5. Margin Faiz Oranı: %0.098’lik günlük faiz oranı(saatlik faiz,point card ödemesini desteklemektedir)

İlgili Yazılar:

Cross Margin Trading Kuralları

Cross Margin ile Isolated Margin Arasındaki Farklar

Hatırlatma: Margin işlemlerinin makul bir şekilde yapılması, küçük yatırımlarla büyük kazançlar elde etmenizi sağlayabilir ve karınızı iki katına çıkarabilir. Ancak aynı zamanda olası zararları ikiye katlama riskini olduğunu da unutmamalısınız. Dijital varlık fiyatlarındaki büyük dalgalanmalar nedeniyle, lütfen margin işlemlerinin risklerini tam olarak anladığınızdan ve kararlarınıza dikkat ettiğinizden emin olunuz.

Huobi Global

17 Eylül 2019