Huobi Yatırımcı Koruma Fonu’nun Başlatılması Hakkında Bilgilendirme

Sevgili kullanıcılar,

2018 Ocak ayında, Huobi Yatırımcı Koruma Fonu’nu devreye aldı(Huobi gelirlerinin %20’sini geri satın alma işlemleri için kullanılır. Geri satın alınan tüm HT’ler Huobi Kullanıcı Koruma Fonu’na aktarılır). Bu karar kullanıcılardan oldukça büyük bir destek aldı. Bugün, Huobi Global resmi olarak yeni bir kullanıcı koruma mekanizması başlattı — Yatırımcı Korum Fonu, küresel olarak kullanıcılarımız için daha fazla varlık koruması sağlayacak.

Huobi Global, varlık korumasını ciddiye alarak, kullanıcıların dijital varlıklarını soğuk(cold) ve sıcak(hot) cüzdanlarda ayırıyor. Dijital varlıkları, çoklu imzaya sahip olan soğuk cüzdanlarda tutuyor. Birkaç yıllık geliştirme sürecinin ardından, Huobi Global’in varlık miktarı, platformun sıcak cüzdanlarında tutulan varlık miktarın önüne geçmiştir. Bu yüzden, aşağıdaki kullanıcı koruma yöntemlerinin geliştirilmesine karar verilmiştir:

  1. Toplam 20,000 BTC miktarında Huobi Güvenlik Rezervi oluşturulacak. Bu rezerv, platformumuza ait, bağımsız bir adreste depolanarak, olağan dışı gelişebilecek kayıplar ile başa çıkabilmek tutulacaktır.
  2. Huobi Global kullanıcıların bireysel işlemlerinden kaynaklanabilecek kayıplar haricinde, güvenlik açıklarından kaynaklanabilecek kayıplar kullanıcılara geri ödenecektir. Geri ödeme için gereken rezerv bu fondan karşılanacaktır.

Huobi Global

5 Şubat 2018