Hesap Likidasyonu

  1. Likidasyon Riskleri Uyarısı

Huobi Global, Margin hesap varlıklarındaki tüm değişiklikleri takip eder, likidasyon emirlerini ve risk derecelendirmesini hesaplar. Kullanıcının risk derecesi %120'yi aştığında, kullanıcının hesabı bir uyarı tetikler ve Huobi Global tarafından kullanıcıya SMS ve e-posta bildirimleri gönderilir.

  1. Hesap Likidasyonu

Bir kullanıcının Margin hesabının risk derecesi %110’u aştığında, Huobi Global likidasyon işlemlerini başlatır ve kullanıcının iletişim adresine bildirim gönderilir.

  1. Bekleyen Emirlerin Likidasyonu

Bir kullanıcının likidite durumu ve risk derecesi %110'un altına düştüğünde, Huobi Global borç verilen tüm varlıklar ve faizler geri ödenip likidasyon süreci durdurulana kadar, kullanıcının tüm trading faaliyetlerini kısıtlar ve likidasyon işlemine göre mevcut bekleyen siparişlerini iptal eder. Kullanıcının likidasyon riski ortadan kalktıktan sonra, kalan varlıklar aktarılabilir.

Açıklamalar

(1) Izole Margin Likidasyonu bekleyen emir fiyatı hesaplaması nedir?

Genel olarak, kullanıcının risk derecelendirme oranı %100'e düştüğünde, emirler piyasa koşullarına göre ayarlanır.

 (2) Hesap, negatif hesap bakiyesine düştüğünde geri ödenecek miktar nasıl hesaplanır?

Bir hesap, negatif hesap bakiyesine düştüğünde, “Margin Hesabı Varlıkları < Borçlanılan Miktar + Faiz” durumunda olacaktır. Bu durumda, belirtilen ödenmemiş ücretler, geri ödenecek miktar olarak hesaplanacaktır: Borç Miktarı = Borçlanılan Anapara + Faiz - Margin Hesabı Bakiyesi

 

Bir hesap likidasyona zorlandığında sahip olduğu varlıkların bir kısmı otomatik olarak iade edilir ve negatif bakiyeli alt hesaplar net negatif bakiyeye eklenir. Bu süre zarfında, hem Cross Margin hem de Isolated Margin, ödenmemiş bakiye ve işlem ücretleri geri ödenene kadar sınırlı para çekme kabiliyeti ile sınırlandırılacaktır.