tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Token (HT) nedir?

Huobi Token (HT), Huobi Global borsasının yerel kripto para birimidir. Genellikle borsa tokenleri olarak adlandırılan kripto para birimlerinden birisidir. Huobi Token, platform kullanıcılarının ücretsiz tokenlerle ödüllendirildiği özel bir kampanya planına göre 2018 yılında işlendi ve Huobi kullanıcılarına dağıtıldı. Toplam 500 milyon HT arzının 300 milyonu Huobi kullanıcılarına hediye edilirken, 100 milyonu platform ödülleri ve operasyonları için, 100 milyonu da ekip teşvikleri için ayrıldı. Çekilişten sonra, kullanıcılar al-sat yapmaya başladılar ve Huobi Token'ın Huobi platformunda sunduğu fırsatlardan faydalanabiliyorlar. 

Tasarım gereği, dolaşımdaki Huobi Token miktarı, yakma (burning) adı verilen bir mekanizma nedeniyle her ay düşüyor. Token yakma olayları, Huobi'nin tokeni geri alıp yok etmesi anlamına geliyor. Huobi, her ay gelirlerinin 20%'sini HT'yi geri almak ve yok etmek için tahsis ediyor. Daha spesifik olarak, gelirlerinin 'i dolaşımdaki arzdan HT yakmaya gidiyor ve kalan %5'i, HT ekibnini teşvik ödüllerini yakmak için harcanıyor. Token arzını azaltmak, tokenin piyasadaki fiyatını desteklemeye yardımcı olur ve zaman içinde değerini artırabilir. Bu 'burning' mekanizmasının bir diğer amacı da enflasyonu düşük tutmaktır.  

HT bir ERC-20 tokenidir bu, üzerinde çalıştığı anlamına gelir Ethereum blok zinciri üzerinde çalışır. Değeri Huobi platformunun popülaritesi ile yakından ilişkili olan merkezi olmayan bir dijital varlıktır. Bu nedenle, HT sahipleri, Huobi'nin hacmini ve pazar payını ne kadar artırırsa, varlıklarının değerinin de arttığını göreceklerdir. HT'nin pratik faydaları yalnızca Huobi platformu'nda geçerli olsa da, token diğer platformlarda da al-sat işlemlerinde kullanılabilir. Aynı mantıkla, donanım cüzdanlarına da gönderilebilirler.

HT için birçok kullanım durumu vardır. Sadece HT'yi Huobi değişim cüzdanında tutmak, kullanıcıların işlem ücreti indirimlerinde 65%'ye varan avantajlardan yararlanmalarını sağlar. Holding HT ayrıca, kullanıcıların Huobi Prime platformu aracılığıyla yeni kripto projelerine erişmelerine ve bunlardan jeton kazanmalarına olanak tanır. Huobi Prime, önkoşul miktarda Huobi Token sahibi olan herkese, Huobi borsasında listelenmeden önce yeni başlatılan bir jetonu indirimli olarak satın alma imkanı verir. Artık kullanıcılar, daha önce yalnızca özel bir yatırımcı grubuna sunulan token lansmanlarına katılabilirler.  

Huobi Token sahipleri de tokenlerini pasif olarak çalıştırabilirler. Kullanıcılar HT'lerini Huobi PrimePool'da yeni listeleme projelerine katılmak için. Kullanıcının tek yapması gereken, belirteçlerini belirli bir süre kilitlemek. Bundan sonra, yeni jetonun ücretsiz airdrop'ları ile ödüllendirilirler. Başka bir deyişle, yeni projelerden jeton almak için bir araç olarak işlev görür. Ödüller, kullanıcının sağladığı tahsisat ve harcanan zaman miktarına göre dağıtılır. Bu yeni proje tahsisleri değer kazanabilir ve herhangi bir kullanıcının gelir kaynaklarını genişletmesini sağlayabilir. Primepool, garantili ödeme nedeniyle kazanmanın güvenli bir yoludur.  

Huobi'nin kendi merkezi olmayan ekosisteminde Huobi Token'ı kullanarak faiz kazanmanın popüler bir yolu da var. Huobi ECO (HECO) Zinciri. HECO Chain, merkezi olmayan, EVM uyumlu bir genel blok zinciridir. akıllı sözleşmeler ile çalışır, uyumluluk ve yüksek performanslı işlem desteği sağlar. Zincirler arası işlevselliğe ve düşük komisyon ücretlerine (gas fee) sahiptir. Mevcut merkezi olmayan uygulamalar HECO'daki (dapps) merkezi olmayan madencilik ve stake fonksiyonlarına, borç ve kredi madenciliği yeteneklerine, kredi projelerine ve diğer çeşitli finansal projelere sahiptir. tam halini görebilirsiniz HECO uygulamalarının listesi burada. Staking HT, hem doğrudan Huobi Borsası aracılığıyla hem de HECO ağı üzerinde gerçekleşebilir.  

Huobi, platformun gelecekteki gelişimine yönelik topluluk odaklı bir yaklaşıma sahiptir. HT, kullanıcıların gelecekteki madeni para listeleri gibi çeşitli konularda oy kullanmasına olanak tanıyan bir oy hakkı içerir. Örneğin, jeton yakma aralığını üç aylıktan aylık olarak değiştirme kararı yalnızca HT token sahipleri belirlemişti. Token aynı zamanda Huobi's gibi Huobi etkinliklerine bir bilettir. Bitcoin Pizza Günügibi Huobi etkinliklerinde bir bilet görevi görür. Bitcoin Pizza Günü, Huobi Global tarafından her yıl düzenlenen ve HT sahiplerinin özel ödüller kazandığı özel bir gündür. Ayrıca, çeşitli şirketler bunu hizmetleri için bir ödeme aracı olarak kabul etmektedir.  

HT'nin fiyatı artıyor olsa da, jetonun geniş uygulama ve kullanım yelpazesi, HT'yi elde tutmaktan kâr elde etmek için yalnızca bir satın al ve tut stratejisi yürütmekten başka birçok yol olduğu anlamına gelir. Belirteç, kullanıcıları ayrıcalıklı kılan faydaları içerir. pasif olarak kazanmak, yeni projelerin bir parçası olmak ve jetonu gelecekte de değerli kılan diğer birçok avantajın tadını çıkarmak.  


Finansın geleceğine hoş geldiniz! Huobi'ye kayıt olun Huobi Token, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapmak. Yeni kullanıcılar Hoş Geldin Bonusumuzla $300 değerinde ödül kazanabilir! Hesabınızı bugün açın>> 

tr_TR