tarafından eklendi tarafından eklendi

OTC piyasası nedir?

OTC Piyasası nedir?

OTC stands for over-the-counter. It is a decentralized market in which you can trade stocks, commodities and currencies between two parties without the use of a central exchange. Trading is conducted electronically with the aid of a broker or dealer. Dealers act as intermediaries between buyers and sellers by quoting prices for securities, currencies and other financial products. An OTC market generally has less transparency than an exchange and also fewer regulations, which is why assets often come at a premium.

Belirtildiği gibi, OTC ticaretinde merkezi bir değişim yoktur. Bunun yerine, alım veya satım, doğrudan bir yatırımcı ile OTC masası arasında gerçekleşir - belirli bir varlık sınıfının ticaretine ayrılmış bir işletme. OTC, alıcı ve satıcının bir varlığın fiyatı üzerinde karşılıklı olarak anlaşmasını ve ardından tercih ettikleri şekilde transferi gerçekleştirmesini sağlar. Kripto yatırımcıları, büyük miktarda jeton veya fiat almak veya satmak istediklerinde genellikle Tezgah Üstü (OTC) masalarına yönelirler.

Bir sorunu çözme 

Halka açık borsalarda büyük siparişler vermek zor olacak ve fiyatları büyük ölçüde bozacaktır. Emir defterleri çoğunlukla diğer tüccarların talep ve teklifleri tarafından yönetildiğinden, bu kadar büyük ticaret emirlerini uygulanabilir kılmak için yeterli karşı taraf olmayacaktır. Örneğin, bir tüccar bir borsadan 100 BTC satın almak isterse, onu farklı fiyatlara sahip birden fazla satıcıdan satın almak zorunda kalacak ve bu da kaymaya neden olacaktır - ticaret yürütme fiyatı başlangıçta amaçlanandan çok daha yüksek veya düşük olacak ve bu da kayıplara neden olacaktır. tüccar için. OTC, büyük işlemlerle ilgili sorunları, tüm siparişi tek bir fiyat kullanarak tek seferde gerçekleştirerek çözer. 

Huobi OTC'si çalışma masası

The desk does not necessarily buy or sell the asset itself, but functions as the middleman who finds the counter-party for the desired trade. It is also responsible for receiving and sending the right amount of tokens or fiat to the correct addresses. The Huobi OTC desk offers its service to institutional investors and in the form of peer-to-peer (P2P). Ek olarak, OTC, bir yatırımcının potansiyel olarak fon kaybetme konusundaki endişelerini hafifletir. Huobi OTC masası, işlemlerin işlemcisidir ve bu nedenle yatırımcının bu adıma dahil olması veya endişelenmesi gerekmez. Riskler minimumdur ve stres seviyeleri de öyle.

Temiz para = güvenli varlıklar

Bir pazar olarak OTC'nin birçok faydası ve kullanım durumu vardır, ancak yine de bazen kötü aktörler ve risklerle ilişkilendirilir. Kötü aktör, eylemleri zararlı, yasa dışı veya ahlaki açıdan yanlış olan ve elbette var olan bir kişi veya kuruluştur. Ancak Huobi, bu tür tehditleri ortadan kaldırmak için çok çalıştı. 

Huobi OTC masasında birkatı düzenleyici çerçeveve bu nedenle profesyonel ve kurumsal müşteriler için güvenli bir ticaret deneyimi sağlar. Dubai Çoklu Emtia Merkezi (DMCC) tarafından lisanslanmıştır ve ayrıca Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu'ndan Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) lisansına sahiptir. Masa, kötü oyuncuları platformdan filtrelemeyi başarıyor.sıkı kayıt süreci. Bir OTC müşterisi olmak için bir yatırımcı, bir işe alım sürecini tamamlamalı ve en yüksek doğrulama seviyesini elde etmelidir. Tamamlama, Gelir Belgesi, İkamet Belgesi ve Devlet Kimliği gibi çeşitli belgeler gerektirir. Bu güvenlik önlemleri, dürüst niyetli yatırımcılar için basit olsa da, bir filtre görevi görür ve kara para aklama ve dolandırıcılar gibi sorunlu vakaları uzaklaştırır. 

 In addition to developing a safe platform for transactions, Huobi OTC encourages its clients to join them in preventing scammers and rule-breakers from disrupting the market.  Huobi OTC, bir ticaret koruma programı ve koruyucu planında 50.000 HUSD belirledi; bu, herkesin anormal reklamlar veya yanıltıcı talimatlar gibi şüpheli faaliyetleri bildirerek HUSD ile ödüllendirilebileceği anlamına geliyor. Bu, kötü niyetli kişileri platformu kullanmaktan caydırmalıdır. Doğrulamayı bir şekilde geçerlerse, koruma programı acil durum planı, bunların hızla kaldırılacağı anlamına gelir. hakkında daha fazla bilgi için Huobi'nin OTC kurumsal hizmeti sadece bağlantıyı takip et.

Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak 300$ 'Hoş Geldiniz Ödülünüzü' kapın! Mevcut bir kullanıcıysanız, Huobi Earn hizmetimize göz atın hizmetimize göz atın ve boşta kalan kripto paralarınızdan getiri elde edin! 

 

tr_TR