tarafından eklendi tarafından eklendi

OTC piyasası nedir?

OTC Piyasası nedir?

OTC, tezgah üstü anlamına gelir. Merkezi bir borsa kullanmadan iki taraf arasında hisse senedi, emtia ve para ticareti yapabileceğiniz merkezi olmayan bir pazardır. Ticaret, bir komisyoncu veya satıcı yardımıyla elektronik olarak gerçekleştirilir. Bayiler, menkul kıymetler, para birimleri ve diğer finansal ürünler için fiyat teklifinde bulunarak alıcılar ve satıcılar arasında aracı görevi görür. Bir OTC piyasası genellikle bir borsadan daha az şeffaflığa ve ayrıca daha az düzenlemeye sahiptir, bu nedenle varlıklar genellikle bir primle gelir.

Belirtildiği gibi, OTC ticaretinde merkezi bir değişim yoktur. Bunun yerine, alım veya satım, doğrudan bir yatırımcı ile OTC masası arasında gerçekleşir - belirli bir varlık sınıfının ticaretine ayrılmış bir işletme. OTC, alıcı ve satıcının bir varlığın fiyatı üzerinde karşılıklı olarak anlaşmasını ve ardından tercih ettikleri şekilde transferi gerçekleştirmesini sağlar. Kripto yatırımcıları, büyük miktarda jeton veya fiat almak veya satmak istediklerinde genellikle Tezgah Üstü (OTC) masalarına yönelirler.

Bir sorunu çözme 

Halka açık borsalarda büyük siparişler vermek zor olacak ve fiyatları büyük ölçüde bozacaktır. Emir defterleri çoğunlukla diğer tüccarların talep ve teklifleri tarafından yönetildiğinden, bu kadar büyük ticaret emirlerini uygulanabilir kılmak için yeterli karşı taraf olmayacaktır. Örneğin, bir tüccar bir borsadan 100 BTC satın almak isterse, onu farklı fiyatlara sahip birden fazla satıcıdan satın almak zorunda kalacak ve bu da kaymaya neden olacaktır - ticaret yürütme fiyatı başlangıçta amaçlanandan çok daha yüksek veya düşük olacak ve bu da kayıplara neden olacaktır. tüccar için. OTC, büyük işlemlerle ilgili sorunları, tüm siparişi tek bir fiyat kullanarak tek seferde gerçekleştirerek çözer. 

Huobi OTC'si çalışma masası

Masa, varlığın kendisini satın alması veya satması gerekmez, ancak istenen ticaret için karşı tarafı bulan aracı olarak işlev görür. Ayrıca, doğru miktarda jeton veya itibari paranın alınmasından ve doğru adreslere gönderilmesinden de sorumludur. Huobi OTC masası, hizmetini kurumsal yatırımcılara ve eşler arası (P2P) şeklinde sunar. Ek olarak, OTC, bir yatırımcının potansiyel olarak fon kaybetme konusundaki endişelerini hafifletir. Huobi OTC masası, işlemlerin işlemcisidir ve bu nedenle yatırımcının bu adıma dahil olması veya endişelenmesi gerekmez. Riskler minimumdur ve stres seviyeleri de öyle.

Temiz para = güvenli varlıklar

Bir pazar olarak OTC'nin birçok faydası ve kullanım durumu vardır, ancak yine de bazen kötü aktörler ve risklerle ilişkilendirilir. Kötü aktör, eylemleri zararlı, yasa dışı veya ahlaki açıdan yanlış olan ve elbette var olan bir kişi veya kuruluştur. Ancak Huobi, bu tür tehditleri ortadan kaldırmak için çok çalıştı. 

Huobi OTC masasında birkatı düzenleyici çerçeveve bu nedenle profesyonel ve kurumsal müşteriler için güvenli bir ticaret deneyimi sağlar. Dubai Çoklu Emtia Merkezi (DMCC) tarafından lisanslanmıştır ve ayrıca Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu'ndan Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) lisansına sahiptir. Masa, kötü oyuncuları platformdan filtrelemeyi başarıyor.sıkı kayıt süreci. Bir OTC müşterisi olmak için bir yatırımcı, bir işe alım sürecini tamamlamalı ve en yüksek doğrulama seviyesini elde etmelidir. Tamamlama, Gelir Belgesi, İkamet Belgesi ve Devlet Kimliği gibi çeşitli belgeler gerektirir. Bu güvenlik önlemleri, dürüst niyetli yatırımcılar için basit olsa da, bir filtre görevi görür ve kara para aklama ve dolandırıcılar gibi sorunlu vakaları uzaklaştırır. 

 İşlemler için güvenli bir platform geliştirmenin yanı sıra Huobi OTC, müşterilerini önleme konusunda onlara katılmaya teşvik ediyor. skameramanların ve kuralları çiğneyenlerin piyasayı bozmasını engeller.  Huobi OTC, bir ticaret koruma programı ve koruyucu planında 50.000 HUSD belirledi; bu, herkesin anormal reklamlar veya yanıltıcı talimatlar gibi şüpheli faaliyetleri bildirerek HUSD ile ödüllendirilebileceği anlamına geliyor. Bu, kötü niyetli kişileri platformu kullanmaktan caydırmalıdır. Doğrulamayı bir şekilde geçerlerse, koruma programı acil durum planı, bunların hızla kaldırılacağı anlamına gelir. hakkında daha fazla bilgi için Huobi'nin OTC kurumsal hizmeti sadece bağlantıyı takip et.

Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak 300$'a varan 'Hoş Geldin Ödülünüzü' alın! Eski kullanıcılarımızdansanız, Huobi Earn hizmetimize göz atın ve boşta duran kripto varlıklarınızdan getiri elde edin! 

 

tr_TR