tarafından eklendi tarafından eklendi

Sipariş defteri nedir?

Bir sipariş defteri, gördüğünüz ilk şeylerden biridir. Huobi Global ticaret arayüzü. Emir defterleri, belirli bir varlığın mevcut fiyat seviyesine göre alış ve satış emirlerini düzenleyen otomatik listelerdir. Bir sipariş defterinin amacı, bir varlığın mevcut siparişlerini gerçek zamanlı olarak göstermektir ve bu nedenle alıcılar ve satıcılar arasındaki sürekli değişen bağlantıyı gösterir.
Huobi Küresel sipariş defteri
Bir emir defterindeki emirler, alış ve satış emirleri ve buna bağlı olarak alış ve satış emirleri olarak ayrılır. Teklifler, tüccarların ödemeye hazır oldukları fiyatlardır ve talepler, tüccarların satmaya hazır oldukları fiyatlardır. Piyasa defterleri, piyasa derinliği olarak da bilinir.
Bir emir defteri ve piyasa derinliği çizelgeleri, yatırımcıların daha bilinçli alım satım kararları vermelerine yardımcı olur. Teknik analiz için kullanılırlar, doğru fiyatları belirlerler. emirlerve kısa vadede bir varlığın yönüne ilişkin ipuçları sağlayan sipariş dengesizliklerini tespit etmek.
Değerli ticaret bilgileri sağlayarak, sipariş defterleri piyasa şeffaflığını da artırır.

Sipariş defterinde neler var?

1. Emir defterinin ortasında dayanak varlığın cari fiyatını görürsünüz. Bunun üstünde kırmızı ile son satış fiyatları ve altta yeşil ile son alış fiyatları yer alır.
2. Soldaki sütun varlık fiyatını, ortadaki sütun teklif edilen veya teklif edilen varlıkların miktarını, sağdaki sütun ise mevcut siparişin yanı sıra yukarıdaki emirlerdeki tüm varlıkların toplamıdır.
Örneğin, aşağıdaki resimde, bir yatırımcı 43551,52 USDT'den BTC satın almak istiyorsa, bu fiyata ulaşmadan önce kuyrukta toplam 0.149083 BTC olduğundan bunun için sıraya girmesi gerekecektir.
3. Ayrıca, üzerine tıklayarak geçmişte gerçekleşen tüccarı da görüntüleyebilirsiniz. [Piyasa İşlemleri].
4. Emir defterinin üst kısmındaki yeşil ve kırmızı sembollere tıklayarak çeşitli fiyat seviyelerindeki bekleyen alış ve satış emirlerini ayrı ayrı görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca 'Daha Fazla' seçeneğine tıklayarak tüm sipariş defterini görüntüleyebilirsiniz.

Pazar derinliği

Emir defterindeki bilgiler, piyasa derinliği tablosunun temelidir. Bu bilgiyi görselleştirir ve kaç tane dayanak varlığın satın alınmayı veya satılmayı beklediğini gösterir. Bu, yatırımcılara ve tüccarlara, herhangi bir zamanda piyasanın nasıl gittiğine dair bir fikir verir. Piyasa derinliği ne kadar büyük olursa, büyük siparişlerin bir varlığın fiyatını etkilemesi o kadar az olasıdır.
Derinlik grafiğinde daha yüksek hacimde kırmızı olduğunda, satış baskısının yüksek olduğunu ve dayanak varlığın bir düzeltme aşamasına girebileceğini gösterir. Öte yandan, daha yüksek bir yeşil hacmi, daha fazla satın alma siparişini gösterir ve bu da fiyata daha fazla büyüme fırsatı verir.
Sipariş defterinin sürekli değiştiğini unutmayın - bir saniye önce ona bakarken gözlemlediğiniz şey artık geçerli olmayabilir.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR