tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Global'deki farklı hesap türleri nelerdir?

Huobi Global, kullanıcılarının kriptoyla ilgili çeşitli finansal hizmetlere ayrı hesaplar aracılığıyla erişmelerini sağlar. Tüccarlar, sorumlulukları bölmek ve işlemleri daha verimli ve güvenli bir şekilde yönetmek için farklı hesapları kullanır. Huobi Global platformu hesapları şu türlere ayırır: Borsa, Marj, Fiat, Türevler, Miktar, Huobi Kazanç, Havuz, Teminat ve Seçenekler.
Bu derste, her bir hesabı inceleyeceğiz ve kullanımını detaylandıracağız.

Bu hesaplara nasıl ulaşabilirim?

1. Ekranın sağ üst köşesindeki [Bakiyeler] seçeneğine tıklayarak ve ardından sizi tüm farklı hesaplarınızı içeren bir sayfaya götürecek olan açılır menüden [Varlıklara Genel Bakış] öğesini seçerek çeşitli hesaplarınızı bulabilirsiniz.
2. Ayrıca, doğrudan açılır menüden belirli bir hesabı da seçebilirsiniz.

Huobi Global'deki dokuz farklı hesap türü nelerdir?

Değişim hesabı: Exchange hesabınız, diğer hesaplara aktarabileceğiniz veya diğer zincirlere çekebileceğiniz tüm itibari para ve kripto para varlıklarınızı içerir. Mevduatlarınız, Spot Trading için hazır olan varlıkları da içeren bu hesapta görünecektir. Yani bu hesapta varlığınız yoksa işlem açamazsınız.
Marj hesabı: Marj hesabınız, tüm çapraz marj ve izole marj sözleşmelerini görüntüler. Ayrıca açık alım satımlarınızla ilgili en önemli metrikleri ve alım satımlarınızı yönetmenize izin veren eylemleri içerir.
Kısacası, marj ticareti, kaldıraçlı ticaret yapmak için fon ödünç almanıza olanak tanır, bu da hesabınızın bakiyesinden daha büyük bir pozisyon açabileceğiniz anlamına gelir.
Fiat hesabı: Bu hesap, itibari para varlıklarınızı gösterir ve jetonlarınızı tutmak için de kullanılabilir. Örneğin, sıfır ücretle jeton alıp satmak için Huobi P2P'yi kullanabilmeniz için varlıklarınızın bir kısmını burada tutmak isteyebilirsiniz. Bazı tüccarlar ayrıca, ticaret yapmak istedikleri varlıkları güvence altına almak ve fiat'a dönüştürmek istedikleri varlıklardan ayırmak için varlıklarının bir kısmını burada tutar.
Türev hesap: Bu hesap, Huobi Global'in dijital varlık türevleri ticaret platformu olan Huobi Futures'ın bir parçasıdır. Hesap, tüm USDT ve jeton marjlı sözleşmelerin yanı sıra jeton marjlı takasları ve bunlarla ilgili en önemli ölçümleri görüntüler. Türev ürünler hesabına genel bakış, aynı anda birçok açık sözleşmeniz varsa, herhangi birinin tasfiyeye yakın olup olmadığını görebileceğiniz için kullanışlı olabilir.
Vadeli işlem yapmayı planlamıyorsanız, bu hesaba dikkat etmeniz gerekmez.
Miktar hesabı: Quant hesabınız, ızgara ticareti, otomatik bir ticaret stratejisi ve tüccar için kar elde etmek için belirli bir fiyat aralığında düşükten alıp yüksekten satan bir programla ilgilidir.
Bu hesap, yatırım yapılan varlıklarınızı yalnızca bir grid ticaret stratejisi oluşturulduktan ve açıldıktan sonra görüntüler. Şebeke ticareti durduğunda, platform, yatırılan varlıkları ve oluşturulan kârları otomatik olarak Exchange hesabına aktarır.
Huobi Kazanç hesabı: Huobi Kazanç hesabınızı yüksek getirili bir tasarruf hesabı olarak düşünebilirsiniz. Yatırımcıların, faiz kazanmak için aktif olmayan kripto para birimlerini ayrı bir hesaba park etmelerini sağlar.
Huobi Global'e kaydolan yatırımcılar için dört ana Huobi Kazanç para yatırma ürünü vardır (hesap, Esnek veya Sabit olarak görüntülenir) — Öne Çıkan, Esnek, Sabit ve Yeni Kullanıcı.
Havuz hesabı: Huobi Pool, Huobi Group'un bir alt markasıdır. Dünyanın en büyük stake havuzlarından biridir ve bunu token madenciliği için tek durak hizmeti olarak kullanabilirsiniz. Tokenlerini Huobi Pool'da stake eden kullanıcılar, stake ödülleri, Airdrop'lar ve Huobi Pool Tokens (HPT) kazanabilirler.
Teminat hesabı: Bu hesap, almış olduğunuz kredilerle ilgili bilgileri görüntüler. 'Kredi verildi' metriği toplam olarak tüm kredilerinizi gösterir ve 'Mevcut Teminat Tutarı' toplam teminatı, yani kredinizi destekleyen tutarı ifade eder. Kripto kredilerinin işleyiş şekli, belirli bir miktarda borç aldığınızda, mevduatınız aynı anda genellikle 60%'den başlayan kredi-değer (LTV) oranına bağlıdır.
Seçenekler hesabı: Huobi Global, BTC / USDT ve ETH / USDT çiftleri için Avrupa Yayılma Opsiyonları, Amerikan Opsiyonları ve Dokunmatik Opsiyonlar için sözleşmeler sunar. Seçenekler hesabı görünümü, yeni sözleşmeler açmak için BTC, ETH ve USDT'de ne kadar paranız olduğunu ve ne kadarının dondurulduğunu gösterir.
Çeşitli hizmetlere erişmek için yeni hesaplar (Huobi Vadeli İşlemlerinin bir parçası olan Türevler hariç) açmanız gerekmediğini unutmayın, çünkü bunlara yalnızca varlıkları bir hesaptan diğerine aktararak erişebilirsiniz.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR