tarafından eklendi tarafından eklendi

İzlenecek yol: Huobi Vadeli İşlemler ticaret arayüzü

Huobi Vadeli İşlemler ticaret arayüzü düzenini, [Özel Düzen]'e giderek, ardından açılır menünün sol tarafından tercih ettiğiniz arayüz görünümünü ve ayrıca menünün sağ tarafından farklı bilgi/eylem bölgelerini seçerek özelleştirebilirsiniz.
Bu dersi basitleştirmek adına, Özel Düzen kutusunun altındaki [Sıfırla] seçeneğine tıklayarak başlayın.
İşlem arayüzünü sıfırladıktan sonra aşağıdaki ekranı göreceksiniz.

Huobi Vadeli İşlemler ticaret arayüzünün farklı bölümleri

1. Menü bölümü, jeton marjlı vadeli işlemler, USDT marjlı sözleşmeler ve d-varantlar gibi diğer Huobi Vadeli İşlem sayfalarına bağlantılar içerir. [Piyasalar] sekmesi sizi Huobi Global ve Huobi Vadeli İşlemler borsalarında sunulan tüm ticaret sözleşmelerini görüntüleyebileceğiniz bir sayfaya götürecektir.
Ek olarak, farklı seçeneklere sahip bir açılır menü açan sekmelerin üzerine fareyi getirerek diğer seçeneklere erişebilirsiniz. Örneğin, İşlem Yönetimini görüntüleyerek, türev varlıklarınıza, PnL Analizine, İşlem Kayıtlarına ve işleminizle ilgili diğer öğelere kolayca erişebilirsiniz.
2. Üstten ikinci alan, mevcut sözleşmenin adı ve sözleşmeyle ilgili ana istatistikler gibi sözleşmeyle ilgili bilgilere erişmenizi sağlar. Burada ayrıca imlecinizi aşağıyı gösteren oka getirerek sözleşmeyi değiştirebilirsiniz.
3. Bunun altında seçilen sözleşmenin fiyat tablosu bulunur. Fiyat tablosunun sağ tarafında sipariş defteri verilerinin gerçek zamanlı görüntüsünü göreceksiniz. Ayrıca, kaydırma düğmesine dokunarak sipariş defterinin üst kısmından Bir Oluşturucuyu Takip Et ve Bir Alıcıyı Takip Et işlevini de etkinleştirebilirsiniz.
Sipariş defterinin doğruluğunu sipariş defterinin alt kısmındaki açılır menüden ayarlayabilirsiniz (varsayılan olarak 0.01).
4. Bu alanda sipariş girişlerini ayarlayabilirsiniz. Bu kutu, bir işlemi açmak veya kapatmak için ihtiyacınız olan her şeyi içerir. Örneğin, farklı sipariş seçeneklerine başlamak için Farklı Sipariş Türlerini Anlama seçeneğini işaretleyebilirsiniz.
5. Varlıklar kutusu, Huobi Vadeli İşlemler ticaret hesabınıza varlık yatırmanıza ve bu hesabınızdan varlık aktarmanıza olanak tanır. Ayrıca mevcut sözleşmeler ve pozisyonlarınız ile ilgili önemli hesaplamaları gösterir. Likidasyonu önlemek için Teminat Oranını takip ettiğinizden emin olun (marj oranı ne kadar düşük olursa risk o kadar yüksek olur. Teminat oranı 0'a düştüğünde zorunlu likidasyonu tetikler).
6. Bu alan, pozisyonlarınız ve varlıklarınızın bir özetidir. Bu alanın üst kısmındaki Pozisyonlar, Açık Emirler, Emir Geçmişi, İşlem Geçmişi, İşlem Kayıtları, Tüm Pozisyonlar ve Varlıklar'a tıklayarak mevcut / geçmiş alım satımlarınızın ve varlıklarınızın tam bir resmini elde edebilirsiniz.
7. Huobi Vadeli İşlemler ticaret arayüzü, Özel Düzenden bir Pazar Derinliği göstergesi eklemenize olanak tanır. Farklı fiyatlardaki alış ve satış emirlerini grafiksel olarak gösterir ve böylece bir işlemi açmanız veya kapatmanız gerekip gerekmediğini belirlemenize yardımcı olabilir.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR