tarafından eklendi tarafından eklendi

İzlenecek yol: Huobi Exchange arayüzü

Bilgi zenginliği ile Huobi Exchange arayüzü, özellikle ticarete yeni başlayanlar için karmaşık görünebilir. Bu ders, farklı panelleri ve bunların nasıl kullanılabileceğini açıklayarak kafa karışıklığına son vermeyi amaçlamaktadır.
1. Arayüzü açarak başlayalım. Bunu [Spot Trading]'e ve ardından [Exchange]'e tıklayarak yapabilirsiniz.
2. Arayüzü açtıktan sonra açık veya koyu mod arasında seçim yapabilirsiniz. Işık modu için güneş logosuna ve karanlık mod için yarım ay simgesine tıklayın.
3. Ekranın sol üst tarafında, USD cinsinden varlıklarınızın tahmini değerini göreceksiniz (işlem açmak için yeterli paranızın olduğundan emin olun). Bunun altında, ticaret için sunulan çeşitli jetonlar arasında gezinebilirsiniz. Belirli bir jetonu bulmak için arama çubuğunu kullanabilir veya basitçe kaydırıp keşfedebilirsiniz. Aramayı doğru çiftleri bulmak üzere kısıtlamak için USDT, HUSD, BTC, ETH, HT, USDC ve ALTS (altcoinler) arasından seçim yapın.
Ayrıca sık kullanılanlar listenize jeton eklemek için yıldız logosuna tıklayabilirsiniz, böylece her seferinde onları aramak zorunda kalmazsınız.
4. Burada, seçilen jetonu ve fiyat ölçümlerini göreceksiniz. Bu örnekte bir BTC/USDT işlem çifti kullandık.
5. Arayüzün ortasında, önceden seçilmiş token çiftinin bir tablosunu göreceksiniz. Grafiğin y ekseni fiyatları, x ekseni ise zamanı gösterir. Fare tekerleğinizi kullanarak çizelgeleri yakınlaştırabilir ve uzaklaştırabilir veya çizelgeye tıklayıp farenizi hareket ettirerek ilerleyebilirsiniz. Ayrıca 'mum' süresini 1 dakikadan 1 aya kadar değiştirebilirsiniz; her 'mum' seçilen zamanı temsil eder.
[Orijinal], [Ticaret Görünümü] veya [Derinlik] (piyasa derinliği göstergesi) öğesine tıklayarak piyasa grafiği görünümünü değiştirebilirsiniz.
Orijinal piyasa grafiği en basiti olsa da [Ticaret Görünümü] çeşitli çizim araçları ve teknik analiz göstergeleri sağlar. Grafiğin sol tarafından çizim araçlarını seçebilir, üst kısımda soldaki logoya tıklayarak göstergeleri seçebilirsiniz.
Ayrıca, tam ekran ticaret görünümünde bu araçları denemenin keyfini çıkarabilirsiniz. Bunu sağdaki diğer logoya tıklayarak yapabilirsiniz.
Burada grafiği ticaret ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz.
Alım satım faaliyetleriniz için üçüncü seçenek, piyasa derinliği göstergesini açmaktır. Farklı fiyatlardaki alış ve satış emirlerini grafiksel olarak gösterir ve böylece bir işlem açıp kapatmayacağınızı belirlemenize yardımcı olabilir.
6. Piyasa grafiğinin altında sipariş verme panelini göreceksiniz. Limit, Market, Trigger Emri ve Stop Limit emirleri vermenizi sağlar. Farklı siparişler ve bunların nasıl kullanılacağı hakkındaki dersimizi buradan okuyun.
Bir sipariş oluşturmadan önce, yeterli bakiyeniz olduğundan emin olun. [Para Yatır]'a tıklayarak jetonları hesabınıza yatırabilir veya [Kredi Kartı]'na tıklayarak para aktarabilirsiniz. Ayrıca doğru sipariş türünü seçtiğinizden emin olun. Sipariş türünüze bağlı olarak, bir limit veya stop fiyatı dahil olmak üzere ek bilgiler sağlamanız gerekebilir.
7. İşlem arayüzünün alt kısmında [Açık Emirler] ve [Sipariş Geçmişi] bölümlerini göreceksiniz. Bir siparişi başarıyla gönderdiğinizde, sipariş kısmen veya tamamen sipariş defterinde kalır ve sipariş [Açık Siparişler] sekmesinde görünür. [Sipariş Geçmişi] sekmesi, piyasada halihazırda tamamlanmış olan tüm önceki işlemleri gösterir.
Panel ayrıca ayrı [Normal], [Stop Limit] ve [Trigger Order] bölümlerinde açık ve önceki emirleri görüntüler. Burada, alım satımlarınızla ilgili tüm gerekli bilgileri göreceksiniz.
8. Huobi Ticaret arayüzünün sağ tarafında, emir defterinin ve piyasa ticaret verilerinin gerçek zamanlı görüntüsünü göreceksiniz. [Sipariş Defteri], tokenin tüm açık alım ve satım emirlerini görüntüler — yeşil veya kırmızı logoya tıklayarak emirleri ayrı ayrı görüntüleyebilirsiniz. [Piyasa İşlemleri] sekmesi tamamlanmış işlemleri gösterir.
Emir defterinin üst kısmındaki açılır menüden [0.01]'e tıklayıp doğru rakamı seçerek emir defterinin doğruluğunu ayarlayabilirsiniz.
Ayrıca, sipariş defterinin sağ üst kısmındaki Bir Oluşturucuyu Takip Et ve Bir Alıcıyı Takip Et işlevlerini, tıklayıp ardından kaydırma düğmesine dokunarak da etkinleştirebilirsiniz.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR