tarafından eklendi tarafından eklendi

İzlenecek yol: İlk vadeli işlem siparişinizi açma

Bir tokenin gelecekteki fiyat hareketi hakkında iyi bir fikriniz varsa ve buna katılmak istiyorsanız, vadeli işlem siparişi açmak akıllıca bir harekettir. Bir jetonun gelecekteki fiyat hareketini doğru bir şekilde tahmin etmenin aksine, vadeli işlem ticaretine başlamak karmaşık bir iş değildir.
Huobi Vadeli İşlemleri üç tür emri destekler - limit emirleri, emirleri tetikleme ve takip eden durdurma emirleri. Bu ders size bu farklı siparişleri açma konusunda adım adım talimatlar verecektir.
Aşağıdaki başlangıç dersleriyle vadeli işlemler hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz:

Vadeli işlem siparişi açma

1. Huobi Vadeli İşlemler ana sayfasından kullanmak istediğiniz sözleşme türünü seçin. arasından seçim yapabilirsiniz [AMERİKAN DOLARI-M Sözleşmeleri], [Coin-M Vadeli İşlemleri] ve [Jeton-M Swapları].
2. Fareyi aşağıyı gösteren okun üzerine getirerek ve istediğiniz çifte tıklayarak bir ticaret çifti seçin.
Bu dersin örneklerinde bir BTC/USDT takas çifti kullandığını ve vadeli işlem emirlerinin açılışını göstermek için yalnızca 'satın alma' tarafının kullanıldığını unutmayın. Satış emri açmak için emir yerleştirme panelinin sağ tarafında bulunan bu örneklerdeki bilgileri kullanabilirsiniz. Aynı adımları kullanarak bir siparişi de kapatabilirsiniz ('kısa kapat' veya 'uzun süre kapat').

Limit emri açma

1. tıklayın [Sınır] Huobi Vadeli İşlemler ticaret arayüzünde.
Limit emirleri anlık emirler değildir; bunun yerine borsa onları bir emir defterine yerleştirir ve fiyat doğru seviyeye ulaştığında emir tetiklenir.
2. Bir salt-sonra emri, bir hemen-veya-iptal (IOC) emri veya bir doldur-ya da-öldür (FOK) emri seçerek limit emrinizin nasıl yürütülmesini istediğinizi belirleyebilirsiniz.
3. 'Fiyat'a tıklayarak ve doğru değeri girerek emrin tetikleneceği fiyatı seçin. Seçmek için aşağıyı gösteren oka tıklayın BBO, Optimal 5, Optimal 10 veya Optimal 20.
Ayrıca, 'Miktar'a tıklayarak ve doğru değeri girerek (görüntülemeyi BTC veya USDT olarak değiştirmek istiyorsanız 'Devam'a tıklayarak) işlem için ayarlamak istediğiniz miktarı seçmeniz gerekir. Alternatif olarak, varlıklarınızın 25%, 50%, 75% veya 100% tahsisini seçmek için yeşil kaydırıcıyı kullanın.
Kaldıracın genellikle otomatik olarak 5'e ayarlandığını unutmayın ('5x'e tıklayarak değiştirebilirsiniz ve bu adımları izleyerek). Kaldıraç çarpanı ne kadar yüksek olursa, zorunlu tasfiye riski de o kadar yüksek olur.
4. Gerekirse, simgesine tıklayarak bir durdurma limiti ayarlayın. [Stop-Limit] düğmesine, bilgileri doldurmaya ve [Onaylamak].
5. Tüm sipariş ayrıntılarını girdikten ve ticarete devam etmek istediğinizden emin olduğunuzda, tıklayın. [Uzun Açık (Satın Al)].

Bir tetikleme emri açma

1. tıklayın [Tetiklemek] Huobi Vadeli İşlemler ticaret arayüzünde.
Birlikte tetik sırası, piyasa fiyatı tetikleyici fiyatla eşleştiğinde sipariş fiyatınız otomatik olarak verilir.
2. Emrin potansiyel olarak verileceği bir tetikleyici fiyat belirleyin.
3. Fiyatı manuel olarak girin veya Optimal 5, Optimal 10 veya Optimal 20'yi seçerek emir defterindeki sonraki 5, 10 veya 20 açık işlemin izin vereceği en iyi fiyata siparişinizi verin.
4. Ayrıca, 'Miktar'a tıklayarak ve doğru değeri girerek (görüntülemeyi BTC veya USDT olarak değiştirmek istiyorsanız 'Devam'a tıklayarak) işlem için ayarlamak istediğiniz miktarı seçmeniz gerekir. Alternatif olarak, varlıklarınızın 25%, 50%, 75% veya 100% tahsisini seçmek için yeşil kaydırıcıyı kullanın.
Kaldıracın genellikle otomatik olarak 5'e ayarlandığını unutmayın ('5x'e tıklayarak değiştirebilirsiniz ve bu adımları izleyerek). Kaldıraç çarpanı ne kadar yüksek olursa, zorunlu tasfiye riski de o kadar yüksek olur.
5. Tüm sipariş ayrıntılarını girdikten ve ticarete devam etmek istediğinizden emin olduğunuzda, tıklayın. [Uzun Açık (Satın Al)].

Takip eden bir durdurma emri açma

1. tıklayın [Sondaki Durdurma] Huobi Vadeli İşlemler ticaret arayüzünde.
Tüccarlar, karı en üst düzeye çıkarmak ve kayıpları en aza indirmek için takip eden durdurma emirlerini kullanır. Takip eden stop emirleri, piyasa fiyatı tüccarın lehine hareket etmeye devam ettiği sürece, ticareti açık tutar ve karı kilitler.
2. İlgili alana bir aktivasyon fiyatı girin (aşağıdaki resme bakın). Aktivasyon fiyatı, takip eden bir stop emrini tetikleyen fiyattır. Bir satın alma durdurma emri verirken, aktivasyon fiyatı mevcut piyasa fiyatından düşük olmalıdır. Bir satış takip eden durdurma emri verdiğinizde, aktivasyon fiyatı mevcut piyasa fiyatından yüksek olmalıdır.
3. Geri arama oranını girin (%) — emrin kapanacağı son en yüksek veya en düşük fiyattan yüzde değişimi.
4. Aktivasyon fiyatına ulaşıldığında ticaretin nasıl yerleştirileceğini belirlemek için Formül Fiyatı, Optimal 5, Optimal 10 veya Optimal 20'yi seçin.
5. Ayrıca, 'Miktar'a tıklayarak ve doğru değeri girerek (görüntülemeyi BTC veya USDT olarak değiştirmek istiyorsanız 'Devam'a tıklayın) işlem için ayarlamak istediğiniz miktarı seçmeniz gerekir. Alternatif olarak, varlıklarınızın 25%, 50%, 75% veya 100% tahsisini seçmek için yeşil kaydırıcıyı kullanın.
Kaldıracın genellikle otomatik olarak 5'e ayarlandığını unutmayın ('5x'e tıklayarak değiştirebilirsiniz ve bu adımları izleyerek). Kaldıraç çarpanı ne kadar yüksek olursa, zorunlu tasfiye riski de o kadar yüksek olur.
6. Tüm sipariş detaylarını girdikten ve işleme devam etmek istediğinizden emin olduğunuzda, tıklayın. [Uzun Açık (Satın Al)].
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR