tarafından eklendi tarafından eklendi

İzlenecek yol: Bir piyasa emriyle Bitcoin nasıl satın alınır

Piyasa emri nedir?

Piyasa emri, bir varlığı mevcut en iyi fiyattan almak veya satmak için anında verilen bir emirdir. İşlem, başlangıç fiyatına yakın, neredeyse anında tamamlanacak. Likidite eksikliği varsa, daha küçük jetonlarda olduğu gibi fiyat farkı olabilir. Marker siparişleri anında gerçekleşir, yani bir sipariş defterinden geçmezler.

Ne zaman bir piyasa emri kullanmalısınız?

Bir işlemi açmak veya kapatmak için acil bir ihtiyacınız varsa, bir piyasa emri makul bir seçim olabilir. Örneğin, bir kullanıcı bir token hakkında olumlu bir haber alır ve yükseldiğini varsayarsa, acele etmek ve mevcut piyasa fiyatından ticareti açmak mantıklı olacaktır. Ayrıca, bir kullanıcının sadece tahsis etmek istediği miktarı belirtmesi gerektiğinden, bir ticaret açmanın en kolay yolu olarak kabul edilir.
1. Bir piyasa emri açmak için ilk adım Huobi Global ticaret arayüzünü açmaktır. Bunu [Spot Trading]'e ve ardından [Exchange]'e tıklayarak yapabilirsiniz.
2. Ardından, arama çubuğuna 'BTC' yazın ve BTC / USDT'ye tıklayın. Alternatif olarak tercihinize göre BTC/HUSD de seçebilirsiniz.
3. İşlem çiftini seçtikten sonra, bunu piyasa grafiğinin üzerindeki bölümde onaylayabilirsiniz.
4. Piyasa grafiğinin altında sipariş verme panelini göreceksiniz. Bitcoin piyasa emrini açmak için [Market]'e tıklamanız gerekir.
Piyasa emri 'en iyi piyasa fiyatını' seçtiğinden, sadece ticaret yapmak istediğiniz USDT miktarını belirtmeniz yeterlidir. Tutarı 'Toplam' sekmesine yazabilir veya mevcut stoklarınızdan tahsis etmek istediğiniz yüzdeyi seçmek için yeşil sekmeyi kaydırabilirsiniz.
5. Tahsis etmek istediğiniz USDT miktarını (örneğin, 1.000 USDT) belirttikten sonra, ticareti açmak için [BTC Satın Al]'a tıklayın.
6. Aynı şekilde emir verme panelinin sağ tarafını kullanarak BTC'nizi satabilirsiniz. Sadece satmak istediğiniz BTC miktarını belirtin ve ticareti açmak için [BTC Sat]'a tıklayın.
7. Hesabınızdaki bakiye yetersizse işlem açamayacağınızı unutmayın. [Para Yatır]'a tıklayarak jetonları hesabınıza yatırabilir veya [Kredi Kartı]'na tıklayarak para aktarabilirsiniz.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR