tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Vadeli İşlemlerinde Sipariş Türleri

  

Kripto vadeli işlemleri, kullanıcıların kripto para birimlerine gerçekten sahip olmadan ticaret yapmalarına olanak tanır. Bu şekilde, tüccarlar herhangi bir jetona sahip olmak zorunda kalmadan bir jetonun gelecekteki fiyatı üzerinde risk alabilirler. Kripto vadeli işlem piyasası, yüksek volatilitesi ve bir tokenin fiyatının yükselmesi veya düşmesinden bağımsız olarak kar etme olasılığı nedeniyle giderek daha popüler hale geliyor. Bu, uzun süre devam ederek veya açığa satış yaparak yapılır. Ayrıca, vadeli işlemler birçok tüccar için uygundur çünkü diğer riskler fiyat değişiklikleri dışındaki kripto para birimleri ile ilgili. Bununla birlikte, kripto borsalarının sunduğu farklı emir türleri nedeniyle kripto vadeli işlemleri karmaşık görünebilir. 

Huobi Vadeli İşlemleri üç tür siparişi destekler. Kripto vadeli işlemlerine geçişi kolaylaştırmak için her bir sipariş türüyle ilgili temel bilgileri özetleyeceğiz. Ayrıca, ticarette yeniyseniz, Farklı Emir Türlerini Anlama hakkındaki makalemizden başlamak iyi olabilir.

Limit Emri 

Bir limit emri, kullanıcıların belirli veya daha iyi bir fiyattan emir vermelerini sağlar. Limit emirleri anlık emirler değildir; bunun yerine, borsa onları bir emir defterine yerleştirir ve fiyat doğru seviyeye geldiğinde emir tetiklenir. Bu şekilde, tüccar bir piyasa yapıcı olur, bu da onun ücret ödemesi gerekmediği anlamına gelir. Bir tüccar, limit emrini mevcut fiyattan daha düşük veya daha yüksek olarak ayarlayabilir ve piyasa fiyatı limit fiyatına ulaştığında, ticaret otomatik olarak gerçekleştirilir.  

Mevcut fiyatın ideal olmadığı ve daha düşük bir fiyattan satın alma veya daha yüksek bir fiyattan satma ihtiyacının olduğu bir durumda bir limit emri yardımcı olabilir. Bir tüccar, sözleşmeyi almak veya satmak için acelesi olmadığında bir limit emri kullanmalıdır. Bir grafiği okuyarak ve destek ve direnç seviyeleri olarak adlandırılan olası fiyat seviyelerine limit emri belirleyerek daha iyi bir fiyat elde edebilir. Ancak fiyat istenilen fiyata ulaşmayabilir ve tüccar ticaret fırsatını kaçırabilir. Ayrıca, emri aktive edecek tekliflerin olmaması nedeniyle limit emri istenen fiyat seviyesinde bile tetiklenmeyebilir. 

Limitli emirlerle ilgili seçeneklerim nelerdir? 

Değişim yürütülmüyor Yalnızca siparişleri gönder hemen. Bunun yerine, emir, emir defterinde bulunan emirlerle eşleşmeyen bir piyasa yapıcı olarak emir defterinde bulunacaktır. Bu nedenle, üretici siparişleri piyasaya likidite katar ve bu da piyasanın sorunsuz çalışmasına yardımcı olur.  

Sadece post-post emrin tamamı, emrin herhangi bir kısmı emir defterine ulaştıktan sonra fiyatı nedeniyle hemen gerçekleşirse otomatik olarak iptal edilir. Bu, bir tüccarın bir sipariş için alıcı ücreti değil, yalnızca bir üretici ücreti ödemesini sağlar. 

Bir anında veya siparişi iptal et (IOC) İşlemin tamamını veya bir kısmını mevcut fiyat ve miktarda hemen gerçekleştirmek ve emrin herhangi bir doldurulmamış kısmını iptal etmek için verilen bir emirdir. Kullanıcı sipariş verdiğinde seçilen fiyatta herhangi bir miktar mevcut değilse IOC otomatik olarak iptal edecektir. 

siparişi doldur veya öldür (FOK) siparişin tamamının derhal doldurulması veya başka bir şekilde iptal edilmesi için verilen bir emirdir. 

En İyi Teklif Teklifi (BBO) sadece Limitli Emirler için tasarlanmıştır. BBO, bir tüccar uzun bir işlem açtığında mevcut en iyi satış fiyatına ve kısa devre yaptığında mevcut en iyi alış fiyatına limit emrini belirler. Bu nedenle, tüccar bir ticaret açmak için fiyatı değil, sadece emir miktarını girmek zorundadır. En İyi Teklif Teklifini hem alış hem de satış emirleri için kullanmak mümkündür. 

Bir tüccar ayrıca aşağıdakileri kullanarak ticareti ayarlayabilir: Optimal 5, Optimal 10 ve Optimal 20. İşlem, emir defterindeki sonraki 5, 10, 20 açık işlemin izin verdiği mümkün olan en iyi fiyat seviyesine yerleştirilecektir. Bu nedenle, bir tüccar bir ticaret açmak için belirli bir fiyat seviyesi belirlemek zorunda değildir. Bu üç seçenek, Tetikleyici emirleri ve İzleyen Durdurma emirleri için de mevcuttur. 

Tutar (Devam) sözleşmelerin farklı dolar değerlerini tanımlayan bir değerdir. Bir tüccar, bir ticarete ne kadar USD koymak istediğini bildirmek için kullanır. Her jetonun, borsa tarafından belirtilen kendi Cont değerleri vardır. Örneğin, BTC için 1 Cont 100 USD'ye, ETH için 1 Cont 10 USD'ye eşittir. Bu nedenle BTC'ye 1000 USD değerinde yatırım yapmak isterse, bir tüccar Tutar (Devam) alanına 10 yazar. 

Tetik Sırası 

Tetikleyici emir, tüccarın girişleri ve çıkışları otomatikleştirmesine yardımcı olan önceden ayarlanmış bir emirdir. Tetikleme emrinde, piyasa fiyatı tetikleme fiyatına ulaştığında tüccarın emir fiyatı otomatik olarak verilir. Tetikleyici emirler, piyasada fazla zaman harcamayan biri için iyi olabilir çünkü bir tüccar, sözleşmeleri satmak veya satın almak için emirleri önceden belirleyebilir. Bir limit emrinde olduğu gibi, bir sözleşmeyi satın alma veya satma opsiyonlu bir emir fiyatı ve sözleşme tutarı ile bir tetikleyici emir verilir.  

Tüccarlar, gelecekteki fiyat hareketleri hakkında bir hipotezleri olduğunda ve bu olasılık üzerinde bir şans almak istediklerinde tetikleyici bir emir kullanmalıdır. Buna ek olarak, kendilerini büyük bir kayıp ve gereksiz riskten korumak için kullanmalıdırlar – tetikleyici fiyat, altında büyük bir düşüş potansiyeli olan bir destek seviyesinde belirlenebilir. Bununla birlikte, bir tetikleme emri, marjları veya pozisyonları kapatmaması bakımından normal bir durdurma emrinden farklıdır. 

Takip eden durdurma emri 

Takip eden durdurma emri tüccarlar tarafından karı maksimize etmek ve kayıpları en aza indirmek için kullanılır. Bunu mümkün kılar çünkü takip eden durdurma işlemi açık tutar ve piyasa fiyatı tüccarın lehine ilerlemeye devam ettiği sürece karı kilitler. Takip eden stop başka bir yönde hareket etmez ve fiyat ters yönde hareket etmeye başladığında, takip eden stop işlemi otomatik olarak piyasa fiyatından kapatır. 

Yani normalden farklı olarak kaybı durdurmak Pozisyonu önceden belirlenmiş bir seviyede otomatik olarak kapatan, takip eden durdurma emri belirli bir seviyede belirlenir ve sadece jeton fiyatı belirli bir yüzde veya dolar miktarında değişirse kapanır. Tüccar pozisyonda uzun süre kaldığında, takip eden durdurma emrini mevcut piyasa fiyatının altında ayarlamalıdır. Tüccar pozisyonu açığa alıyorsa, takip eden durdurmayı mevcut piyasa fiyatının üzerinde ayarlamalıdır. 

Aktivasyon fiyatı, takip eden stop emrini tetikleyen fiyat seviyesidir. Bir tüccar bir satın alma durdurma emri vermek istediğinde, aktivasyon fiyatı mevcut piyasa fiyatından daha düşük olmalıdır. Bir tüccar bir satış takip emri verirken aktivasyon fiyatı mevcut piyasa fiyatından daha yüksek olmalıdır. 

Geri arama oranı, emrin kapanacağı son en yüksek veya en düşük fiyattan yüzde değişimidir. 


Finansın geleceğine hoş geldiniz! Huobi'ye kayıt olun Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapın. Yeni kullanıcılar Hoş Geldin Ödülümüzle 300$ değerinde ödül kazanıyor! Şimdi kayıt olun>> 

 

tr_TR