tarafından eklendi tarafından eklendi

Bitcoin veya altcoin almalı mıyım?

Bitcoin ve binlerce farklı altcoin arasında seçim yapmak bunaltıcı olabilir. Bir yatırımcı olarak sizin için çekiciliğini etkileyecek olan bitcoin ve altcoinlerin özelliklerinde birkaç önemli farklılık vardır.  

Öncelikle karar vermelisinne kadar risk almaya isteklisin. Bitcoin ilk ve en popüler kripto para birimidir ve muhtemelen yakın gelecekte de en önemli token olarak kalacaktır. Bitcoin değişken bir varlık olmasına rağmen, kripto ekosisteminde hala dijital altın ve bir değer deposu olarak anılmaktadır. Ayrıca, genellikle diğer tokenler için trend belirleyicidir, bu da bir günde değerinin 10%'sini kaybederse, çoğu altcoin'in de değerini kaybedeceği anlamına gelir. Bir kripto portföyüne bitcoin eklemek, kripto endüstrisinin genel büyümesini izlemeye devam ederken onu daha istikrarlı hale getirecektir. Öte yandan, altcoinler, bitcoin'in fiyat hareketlerini gölgede bırakan potansiyel kazanç ve kayıplarla daha değişkendir. Bazı altcoinler, bitcoin ve diğer kripto para birimleri düşerken bile kazanç sağlama potansiyeline sahiptir.  

Riske maruz kalmanıza ek olarak,yatırım hedefi. Örneğin, yalnızca emeklilik için mi biriktiriyorsunuz yoksa kriptoyu düzenli bir ticaret geliri kaynağı olarak mı görüyorsunuz? Bitcoin, diğer altcoinlerden daha az riskle ortalamadan daha yüksek getiri sağladığı için tasarruf için iyi olabilir ve popülaritesi artmaya devam ediyor gibi görünüyor. Aynı zamanda, kullanıcıların düzenli olarak varlık sabit tutarlarına kaydettiği dolar-maliyet ortalaması için de yaygın olarak kullanılır. Öte yandan, altcoinler bir boğa piyasasında ilk yatırımı onlarca, yüzlerce ve hatta binlerce ile çarpabilir. Bu nedenle, “mücevherleri” bulmak ve onları çevirmek, nispeten düşük ilk yatırımlarla bile size önemli bir servet getirebilir. 

Hedefinizi ve ne kadar risk almak istediğinizi seçtikten sonra düşünmekte fayda var.yatırım dönemi hakkında. Devasa piyasa değeri ve ana akım kabulü ile Bitcoin'in uzun vadede değer kazanması çok muhtemeldir. Bazı altcoinler şu anda değerli olabilir, ancak birçok proje hala emekleme aşamasındadır ve kullanım durumlarını henüz kanıtlamamıştır. Arkalarındaki şirketler, piyasada kabul görme konusunda başarılı olabilir veya başarısız olabilir. şunu belirtmekte fayda var bitcoin de tek hanelerdeydi çok uzun zaman önce değil ve bitcoin tutanlar ciddi oynaklık yaşadı. Bu nedenle, altcoinlere yatırım yapmak, kısa bir zaman diliminde bir yutturmaca döngüsü sürmek için makul bir risk olabilir veya gerçekten inandığınız bir projede ölçülü, uzun vadeli bir pay olabilir. 

Yatırım döneminin yanı sıra doğru olanı bulmakaltcoinler daha fazla zaman ve çaba gerektirirsadece bitcoin satın almaktan daha fazlası. Bitcoin, yalnızca satın almak ve unutmak isteyen biri için en iyi kripto para birimi olsa da, altcoinler, insanlara kripto devriminin aktif bir üyesi olmaları ve bilgileri sayesinde daha iyi getiriler elde etmeleri için bir yol sunar. Bu yeni merkezi olmayan pazardaki yatırım olanaklarının kapsamı halihazırda finanstan sanata ve oyuna kadar olan ürünleri içermektedir. Ve belirli bir pazar için belirli bir anlayış ve bağlılık, finansal avantajınız için işe yarayabilir. Altcoinler, araştırma yapmak, ilgi alanlarını takip etmek ve ekosistemde daha fazla zaman geçirmek isteyenler için iyi bir yatırım seçeneği olabilir. 


Kriptoya çok fazla para yatırmaya hazır olmadığınızı düşünüyorsanız, Huobi Hesabı için kaydolun ve Huobi'nin ücretsiz olduğunu talep edinhoşgeldin bonusları, ticaret yolculuğunuza başlamak için kullanabileceğiniz! 
 

tr_TR