tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Vadeli İşlemlerinde Zarar Durdurma ve Kâr Alma Ayarı

Stop-loss ve Take-profit hakkında bilgi edinmek, yeni başlayan bir tüccarın yapabileceği en önemli şeylerden biridir. Yine de, gelişmiş tüccarların oyunda kalmasının ve başarılı olmasının en kritik yollarından bazılarıdır. Zararı durdur ve kar al emirleri, bir tüccarın kayıplara maruz kalmayı sınırlarken hesaplanmış ve sabit kazançlar elde etmesine yardımcı olur. Bunlar, bir tüccarın risk yönetiminin önemli bir parçasıdır.  

Bir tacir, bir stop-loss ayarlayarak, ticaret faaliyetini disipline eder ve borsa her ticarette ne kadar risk almaya istekli olduğunu. Öte yandan, bir kar al, tüccarı ticaretten memnun edecek sınırdır. 

Stop-loss ve al-profit, bir tüccarın grafikleri sürekli kontrol etmek zorunda kalmaması için işlemleri otomatik olarak kapatmak için kullanılan araçlardır. Amaçları, işlemlerin olumsuz ve olumsuz taraflarını sınırlamaktır. Özellikle 7/24 çalışan kripto piyasasında bu önceden hazırlanmış sözleşmeler, ticareti daha güvenli ve daha az sinir bozucu hale getiriyor. Emirler, tüccarı, çökmelerin birkaç dakika içinde meydana gelebileceği kripto piyasası oynaklığından kurtarır. Benzer şekilde, kar al limiti, bir tüccarın kar almasını sağlar ve piyasanın kendisine karşı dalgalanmasına ve kazançlarını silmesine izin vermez. 

Bir tüccar, zararı durdur ve kar al limitlerini iki şekilde koyabilir. İlk olarak, bunu yapmanın önerilen yolu, bir ticaret açma anındadır. İkincisi, ticareti açtıktan sonra onları ayarlıyor. Tüccar emirleri seçtikten sonra, belirli fiyat seviyesine ulaşana kadar sistemde aktif kalacaktır. Bu nedenle, sipariş, kurulduktan sonra bir tüccarın sürekli dikkatini gerektirmez. 

Ama onları hangi seviyelerde ayarlamalı? Yatırımcılar bunları yerleştirmek için çeşitli stratejiler kullanır ve doğru olanı seçmek, tüccarın kişisel risk yönetimine ve belirli risk-ödül oranına bağlıdır. Genellikle, tüccarlar teknik analiz yapar ve daha olası ve kişisel stratejileriyle uyumlu olan kayıp ve kar seviyelerini tanımlamak için hareketli ortalamaları, momentumu ve piyasa yapılarını kullanır. Ancak örneğin, yeni başlayan biri, tüm parasını kaybedebileceği bir durumu önlemek için bir stop-loss ayarlayabilir veya fazla açgözlü olmamasını sağlamak için bir kâr alma işlemi yapabilir.  

Huobi Vadeli İşlemlerine Zarar Durdur ve Kâr Al nasıl yerleştirilir? 

  1. Huobi Vadeli İşlemler ticaret platformunu açın 
  1. Sipariş Bölgesine gidin 
  1. Sözleşmenin tüm değişkenlerine karar verdiğinizde, Stop-Limit'i tıklayın. 
Şekil 1: Huobi Vadeli İşlemlerinde Zarar Durdurma ve Kâr Alma (1. Adım) |
https://futures.huobi.com/en-us/
  1. Kâr Al fiyatı (USD) ve Zarar Durdur fiyatı (USD) seçin 
  1. Uygun limitler ve optimum N Fiyatı (USD) ile hazır olduğunuzda “onayla”ya tıklayın. 
Şekil 2: Huobi Vadeli İşlemlerinde Zarar Durdurma ve Kâr Alma (2. Adım) |
https://futures.huobi.com/en-us/

Finansın geleceğine hoş geldiniz! Huobi'ye kayıt olun Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapmak. Yeni kullanıcılar Hoş Geldin Bonusumuzla $300 değerinde ödül kazanabilir! Hesabınızı bugün açın>> 

tr_TR