tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Vadeli İşlemlerinde İzleyen Bir Durdurma Ayarlama

Takip eden durdurma, zararı durdurma emrinin değiştirilmiş bir versiyonudur. Tüccarların, fiyatın olumsuz bir yönde hareket etmesi durumunda ticareti kapatmak için bir yüzde limiti koyarak tek bir ticaretle karlarını kilitlemelerine ve zararları sınırlamalarına olanak tanır. Ama karşılaştırıldığında kaybı durdurmak, takip eden durdurma belirli bir fiyat düzeyinde sabit değildir. Bunun yerine, fiyat uygun bir yöne gittiğinde otomatik olarak yukarı (uzun pozisyon için) veya aşağı (kısa pozisyon için) “izlenir”. Bu nedenle, fiyatlar büyük ters fiyat hareketleri olmadan planlı bir yönde istikrarlı bir şekilde hareket ederse, bir tüccar bunu kullanmaktan yararlanabilir. 

Bir tüccar, bir sözleşmeyi uzatırken veya kısa devre yaparken bir takip durdurma kullanabilir. Bir tüccar bir fiyatın yükseldiğine inandığında ve uzun bir pozisyon açtığında, takip eden stopu mevcut piyasa fiyatının altına yerleştirir. Aksine, açığa çıkarken fiyat, mevcut piyasa fiyatının üzerinde belirlenir. Tüccarlar genellikle, açılış anından ziyade işlem açıldıktan sonra bir son durak yerleştirir, çünkü onu açık bir işleme eklemek, işlemcinin çok fazla risk almadan karlarını güvence altına almasını ve kazançlarını maksimize etmesini sağlar. 

Geri arama oranı, siparişin kapanacağı son en yüksek veya en düşük fiyattan yüzde şansıdır. Örneğin, uzun bir pozisyon olması durumunda, 10% takip eden durdurma geri arama oranına sahip bir işlem otomatik olarak şu şekilde satılır: borsa fiyat, satın alma fiyatının 10% altına düşerse. Ancak, fiyat alış fiyatından 10% yukarı çıkarsa, durdurma limiti de başlangıç seviyesinden 10% artar. Takip eden durdurma sadece bir yönde hareket eder ve belirli bir yüzde ile ters yönde hareket ettiğinde, ticaret takip eden durdurma tarafından kapatılır. 

Şekil 2: 57000 USD düzeyinde ayarlanmış bir uzun pozisyonda Geri Arama Oranı (%) 10 ila 51300 USD ile ayarlanan bir takip eden durdurma.
Şekil 3: Arka stop, 10%'nin fiyat artışı nedeniyle 10%'ye yükselir.
Şekil 4: Takip eden durdurma, en son 56430 takip seviyesinde tetiklenir ve işlem otomatik olarak kapanır.

Takip eden bir stop emri, seviyeleri belirleme ve düzenli bir zararı durdur (ve kar al) emrini başarıyla kullanma ilkelerini zaten anlayan bir tüccar için kullanışlı olabilir. Stop-loss'a benzer şekilde, takip eden stop seviyelerinin ayarlanması, bir tüccarın ticaret stratejileri ve risk iştahı. Doğru aktivasyon fiyatını ve geri arama oranını seçmek de varlık sınıfına ve mevcut piyasa durumuna göre değişir. Özellikle fiyat hareketlerinin değişken olabileceği kriptoda, küçük geri arama oranları bir pozisyonu çok hızlı kapatabilir. 

Genel bir öneri olarak, geri arama oranı çok küçük veya çok büyük olmamalıdır - ayrıca etkinleştirme fiyatı çok dar veya çok geniş olmamalıdır. Bunun nedeni, geri arama oranı veya aktivasyon fiyatı giriş fiyatına çok yakın olduğunda, normal günlük piyasa hareketlerinin bile takip eden durdurmayı tetikleyebilmesidir. Bu nedenle, ticaret, geçici bir düşüş veya kazanç nedeniyle çok erken durdurulabilir ve bu da ticaretin kaybedilmesine neden olabilir. 

Öte yandan, aşırı yüksek bir geri arama oranı, yalnızca aşırı oynaklıktan tetiklenecek ve bir ticaret stratejisini önemli kayıplar riskine maruz bırakacaktır. Bu nedenle, ideal ve herkese uyan tek bir geri arama oranları ve etkinleştirme fiyatları mevcut olmasa da, daha düşük geri arama oranları istikrarlı piyasa koşulları için daha uygundur ve daha değişken dönemler için daha yüksek geri arama oranları daha iyidir. 


Finansın geleceğine hoş geldiniz! Huobi'ye kayıt olun Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapmak. Yeni kullanıcılar Hoş Geldin Bonusumuzla $300 değerinde ödül kazanabilir! Hesabınızı bugün açın>> 

tr_TR