tarafından eklendi tarafından eklendi

Kafa derisi ticareti ve salıncak ticareti

Bir tüccar olarak, piyasada kar elde etmek için uygulayabileceğiniz birçok strateji vardır. Yatırımcıların aksine, tüccarlar kısa bir süre içinde piyasada hızlı karlar ararlar. 

En popüler stratejilerden ikisi, salıncak ticareti ve kafa derisi ticaretidir. Bu yöntemlerin her biri, tüccarın sabrına, esnekliğine, sermayesine ve risk düzeyine göre uygulanır. 

Herkesin ticaret stratejileri farklı olduğundan, yatırım ürünlerine herhangi bir para yatırmadan önce daima kendi araştırmanızı yapın. 

Bir strateji olarak ölçekleme 

Scalpers, küçük fiyat hareketlerinden yararlanarak hızlı kar elde etmeyi amaçlar. Bir dakikalık veya beş dakikalık çizelgeler gibi kısa dönem çizelgelerini takip ederek, scalper'lar bu fiyat hareketlerini inceler ve ne zaman alım satım yapılacağına karar verir. 

Piyasanın likiditeye sahip olmasını sağlamak da çok önemli bir faktördür, çünkü likidite olmadan, tüccarlar, kar elde etmek için yüksek frekanslı alım satım kullanarak, scalping'in doğası gereği alım satımlarda kaybedebilirler. 

Ve yüksek frekanslı ticarette, tüccarlar kar marjlarını büyük ölçüde azaltabilecek ticaret ücretlerini de hesaba katmak zorunda kalacaklar. Düşük işlem ücretlerine sahip borsalar, scalpers için çok daha faydalı olma eğilimindedir. 

Ölçeklendirme, sabrı az, hızlı hareket etme yeteneği, planlarında esneklik ve piyasaya odaklanmaya zaman ayırma becerisine sahip tüccarlar için en uygunudur. Daha az sabırla, yüzücüler kâr marjına ulaştıktan sonra işlemleri hızlı bir şekilde kapatabilir ve işlem ters giderse rota değiştirmekten korkmazlar. 

salıncak ticareti 

Scalping'e benzer şekilde, salıncak ticareti, piyasadaki eğilimleri belirlemeye dayanır, ancak bilgi kaynağı olarak daha uzun bir zaman çerçevesi (genellikle günlük ila haftalık grafikler) kullanır. 

Swing tüccarları, konsolidasyon veya düzeltmeler gibi piyasa sinyallerini araştıracak ve bu yatırımları yükselmeye başlamadan hemen önce satın alacaktır. Herhangi bir fiyat artışında, pozisyonu kapatmak onlara alış ve satış fiyatları arasındaki marjları kazandırır. 

Örneğin, bir kripto para biriminin fiyatları düzelmeye başlarsa, tüccarlar kriptoyu satın almaya ve bir süre elinde tutmaya başlayabilir. Fiyatlar yükselmeye başladığında pozisyonu kapatabilir ve karları gerçekleştirebilirler. 

Ancak, bir düzeltme veya konsolidasyon sırasında fiyatlar hala aşağı gidiyorsa, yüksekten satmak ve düşükten almak için kısa pozisyon açılabilir. 

Swing ticareti için, bu işlemlerin zaman çizelgesi, eğilime bağlı olarak günler, haftalar ve hatta bazen aylar boyunca açık olabilir. Yaklaşan haberler veya açıklamalar gibi katalizörler ile bunlar, tüccarların daha fazla kar elde etmek için elde tutmanın mı yoksa şimdi kar almanın mı daha iyi bir seçenek olacağına karar vermeleri için güçlü sinyaller sağlar. 

Alım satım işlemleri genellikle uzun zaman aldığından ve genellikle yatırımcıların piyasada hareket etmeden önce Fibonacci uzantıları, destek ve direnç, Ichigomochi Bulutu ve hareketli ortalamalar gibi teknik göstergeleri ve grafik modellerini incelemesi gerektiğinden, Swing ticareti sabır gerektirir. 

Scalping'e kıyasla daha az işlem yapıldığından, swing tüccarları işlem ücretlerini de düşük tutabilirler. 

Swing ticareti, piyasaya zaman ayıramayan, ancak uzun vadeli trendleri incelemeye zaman ayırabilen, daha fazla sabra sahip olan ve bir hamle yapmadan önce dikkatli bir şekilde strateji geliştirebilen tüccarlar için iyi sonuç verir.

Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak 300$ değerinde 'Hoş Geldin Ödülü' kazanın! Mevcut bir kullanıcıysanız, Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!

tr_TR