tarafından eklendi tarafından eklendi

Fiat ile Kripto Satın Alma

İnsanların kripto alanına başladıklarında sordukları ilk sorulardan biri “Fiat paramla nasıl kripto veya BTC satın alırım?” 

Kripto konusunda yeniyseniz ve bunu nasıl yapacağınız hakkında hiçbir fikriniz yoksa, bu göz korkutucu bir görev gibi görünebilir. Başka bir jeton almak için bir jeton satmak kolaydır ve bunu almak için kripto jetonlarınızı yatırarak Huobi Global aracılığıyla yapabilirsiniz. ticaretle başladı. 

Ancak fiat para birimi ile jeton satın almak istiyorsanız, işlem yapmak için Huobi Global gibi meşru ve güvenli bir platforma ihtiyacınız var, böylece hack'lere ve dolandırıcılıklara kurban gitmezsiniz. 

Huobi Global'de oturum açarak, Huobi'nin sağladığı iki yöntemden biri aracılığıyla kripto jetonları satın almanızı sağlayacak “Kripto Satın Al” Sekmesini göreceksiniz. 

Hızlı Al ve Sat 

İlk yöntem Hızlı Al ve Sat yöntemidir. 

Huobi Hızlı Al ve Sat | https://www.huobi.com/en-us/

“Hızlı Al ve Sat” ile MasterCard veya VISA Kartınızı kullanarak jeton satın alabileceksiniz. 

USD, CNY, SGD, HKD, VND, MYR ve daha fazlası gibi farklı para birimlerini kullanarak ödeme yapabileceksiniz.  

Huobi Quick Buy & Sell'de Desteklenen Para Birimleri | https://www.huobi.com/tr-tr/

Satın almak istediğiniz tutarı girdikten sonra BTC, ETH, HT, UNI, XRP, LTC ve daha pek çok farklı token arasından satın almak için seçim yapabilirsiniz. 

Huobi Hızlı Al ve Sat'ta Kripto Para Birimleri | https://c2c.huobi.com/en-us/one-trade/buy

Ardından, işlemin devam etmesi için satın alma ayrıntılarınızı onaylamanız gereken bir sayfaya yönlendirilirsiniz. 

USDT satın alımını onaylayın | https://c2c.huobi.com/en-us/one-trade/buy

Ayrıntıların doğru olduğunu onayladığınızda, ödeme yapmanız gerekecek ve jetonlar hesabınıza yatırılacaktır. 

Bu yöntem, kartınızla jeton satın alırken hız ve huzura sahip olmanızı sağlar ve kripto jetonları neredeyse anında cüzdanınızda görünecektir. 

Huobi P2P 

Diğer yöntem, Eşler Arası anlamına gelen P2P aracılığıyladır. Bu, diğer kullanıcılardan kripto jetonları satın almanızı sağlar. Houbi Küresel. Bir P2P işlemi için herhangi bir ücret ödemezsiniz ve reklamvereni kendi kriterlerinize göre seçebilirsiniz. 

P2P sayfasına erişmek için Huobi'de oturum açmanız, "Kripto Satın Al"a tıklamanız ve "P2P Pazarı"nı seçmeniz gerekir. 

P2P sayfasında, Banka Transferleri yoluyla Fiat ile Kripto Para Birimlerini “Satın Alabilir” veya “Satabilirsiniz”. 

Kriptonuzu satın almadan veya satmadan önce, bir Ödeme Yöntemi oluşturmanız ve KYC'yi tamamlamanız gerekir. 

P2P Özelliğini kullanmadan önce KYC'yi tamamlayın | https://c2c.huobi.com/en-us/one-trade/buy

Bunlar ayarlandıktan sonra, itibari para birimlerini kullanarak jeton satın almaya başlayabileceksiniz.  

Satıcıları tamamlama oranlarına, sahip oldukları jeton miktarına, satabilecekleri minimum ve maksimuma, satış fiyatına ve ödeme yöntemine göre ilan listesinden seçebilirsiniz. 

P2P Marketplace'te USDT Satıcıları | https://c2c.huobi.com/en-us/one-trade/buy

Bir satıcı seçtikten sonra, ayrıntıları ekranda görüntülenecektir. 

P2P Marketplace'te Reklamveren | https://c2c.huobi.com/en-us/one-trade/buy

Satın almak istediğiniz tutarı girin ve enter'a basın. Bu, jetonlar için bir sipariş oluşturur ve işlemi tamamlarken jetonlar satıcının Huobi hesabında geçici olarak dondurulur. 

Banka havalesi detaylarını göreceğiniz bir ekrana getirileceksiniz. Parayı transfer ettikten sonra, “Transfered, Next”e tıklayın.  

P2P Marketplace'te satıcıya para transferi | https://c2c.huobi.com/en-us/one-trade/buy

Satıcı, transferin yapıldığını onayladıktan sonra, Huobi jetonları çözecek ve size transfer edecektir. Kriptolarınızı Huobi Cüzdanınızda “Fiat” sekmesi altında alacaksınız. Platform, her işlemi otomatik olarak tarayacak ve şüpheli işlemleri tespit edecektir. 

Bunun da ötesinde, satıcıların platformda kripto para birimleri satın alabilmeleri veya satabilmeleri için KYC'yi tamamlamaları gerekmektedir. İşlemlerinizi daha da güvenli hale getirmek için Sertifikalı Reklamcı Doğrulaması ve Yüz Tanıma uygulanmaktadır. Sertifikalı Reklamverenler, Sertifikalı Reklamveren statüsü karşılığında Huobi'ye iyi niyetle bir depozito yatırmak zorundadır, bu da onların güvenilirlikleri için bir tür garanti sundukları anlamına gelir. 

Huobi platformunun dışında P2P işlemleri yapmak sizi çeşitli risklere maruz bırakabilir, bu nedenle yalnızca Huobi'nin güvenilir ve güvenli platformunu kullanmanızı öneririz. 

Takıldığınız veya belirli özelliklerden emin olmadığınız durumlarda, Huobi Müşteri Hizmetleri Ekibimiz, P2P platformumuzla ilgili herhangi bir sorunla karşılaştığınızda size yardımcı olmak için 7/24 hizmetinizdedir. 


Yatırım yolculuğunuza başlamaya hazır mısınız? Huobi'ye kayıt olun ve yatırım yolculuğunuzda size yardımcı olacak $300 değerinde Hoş Geldiniz Bonusu kazanın! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin P2P özelliği, burada Crypto'nuzu Fiat'a veya Fiat'ı Crypto'ya dönüştürebilirsiniz! 

tr_TR