tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Cüzdanı Nasıl Kurulur ve Kullanılır

"Anahtarların değil, madeni paraların değil!" 

Kripto alanında dolaşırken muhtemelen karşılaşacağınız bir ifade. Başka bir deyişle, onlara özel erişiminiz olana kadar jetonlarınıza gerçekten sahip değilsiniz. 

Kripto paranızı güvende tutmak, yatırım yapmaya karar veren herkes için bir öncelik olmalıdır ve mevcut seçeneklerin olduğunu bilmek sizi memnun edecektir. Kripto para birimlerinizi Merkezi Borsalarda (CEX), Merkezi Olmayan Borsalarda (DEX) ve çeşitli cüzdanlarda saklayabilirsiniz. 
 
Kullanabileceğiniz cüzdanların avantajlarını ve dezavantajlarını göz önünde bulundurmak önemlidir. Çeşitli güvenlik, erişilebilirlik ve esneklik seviyeleri vardır, yani bu gerçekten kişisel tercihlere bağlıdır. Güvenliğe mi yoksa rahatlığa mı daha fazla değer veriyorsunuz? Çevrimiçi cüzdanları mı yoksa çevrimdışı cüzdanları mı tercih edersiniz? İkisini de kullanacak mısın? 

Cüzdan Türleri


Soğuk Cüzdan - Donanım Cüzdanları olarak da bilinir.  
 
Artıları – Bu cüzdanlar çevrimdışıdır ve yüksek düzeyde güvenlik sağlar. Biri sizden çalmak isterse, jetonlarınıza erişmek için cüzdanınızı ve pin kodlarınızı fiziksel olarak almaları gerekir. En itibarlı borsalar artık kullanıcıları için yüksek kaliteli soğuk depolama seçenekleri sunuyor. 
 
Eksileri – Güvenli olsalar da en uygunları değiller. Paranıza erişmek için daha fazla zaman ve çaba gerektiren İnternet'i açmanız ve bağlamanız gerekir. Sıcak cüzdanların aksine, genellikle ücretsiz değildirler. $50 ve $200 arasında herhangi bir şeye bakıyor olabilirsiniz, ancak güvenliğe değer veriyorsanız, bu değerli bir yatırımdır.  
 
Sıcak Cüzdanlar - Yazılım Cüzdanları olarak da bilinir 

Artıları – Bu cüzdanlar çevrimiçidir, bu da rahatlığı tercih ederseniz bir avantajdır. Web tabanlı, masaüstü ve mobil cüzdanların tümü sıcak cüzdan örnekleridir. Hızlı erişime izin verdikleri ve anında işlem yapabileceğiniz için alıcılar ve tüccarlar için popüler bir seçenektir. 

Eksileri – Sıcak cüzdanlar nispeten güvenlidir ancak çevrimiçi saldırılara karşı daha savunmasız olabilir. İnsanlar, tıpkı sizin cebinizde binlerce doları tutmamanız gibi, genellikle büyük miktarda kriptoyu sıcak bir cüzdanda tutmayı tercih etmezler.  
 
Her ikisini de kullanma 

Hem sıcak hem de soğuk cüzdan sahibi olmak alışılmadık bir durum değil. Aktif olarak ticaret yapıyorsanız ve hızlı işlem yapmanız gerekiyorsa, sıcak bir cüzdandan yararlanacaksınız. Ancak bu, tüm paranızı orada tutmanız gerektiği anlamına gelmez. Fonların çoğunluğunun olabilecekleri en güvenli yerde olduğundan emin olmak için neden soğuk bir cüzdanda saklanan jetonlarla doldurmayasınız?  
 
Bu seçeneklere daha ayrıntılı bakmak için - kontrol edin Ne Tür Bitcoin Cüzdanı Kullanmalıyım? 

Huobi Cüzdan nedir?

 Huobi Cüzdan, çok zincirli bir hafif cüzdandır. Huobi Eco Chain (HECO), Polygon, Ethereum ağı, OKex Chain (OEC) ve Binance Smart Chain (BSC) gibi çoklu zincirleri destekler. Birden fazla zinciri destekleme yeteneğine sahip olmak, farklı zincirlerden farklı jetonları tek bir cüzdanda saklayabileceğiniz anlamına gelir. 
 
Tek kelime – Esnek. 

Bir donanım cüzdanına sahip olanlarınız, işlem yapmanın uzun soluklu ve hatta sinir bozucu olabileceğini bilir. Varlıklarınıza her erişmek istediğinizde bilgisayarınızı donanım cüzdanınıza bağlamanız gerekir. 


Daha önce bahsedildiği gibi, bir miktar ek güvenlik sağlar, ancak kripto alanında jetonları aktarırken genellikle hıza ihtiyaç vardır. Huobi Cüzdan ile bunu herhangi bir anda akıllı telefonunuz aracılığıyla yapabilirsiniz. İşlemleriniz söyleyebileceğinizden daha hızlı tamamlanıyor”aya gitmek!”  

Huobi Cüzdanınızı Nasıl Kurulur

 Huobi Cüzdanınızı kurarken, anımsatıcı anahtarlarınızı yedeklemeniz istenecektir. Cüzdanınızı kaybetme veya telefonunuzu kırma gibi talihsiz bir durumda, anımsatıcınız cüzdanınızı içe aktarmanıza izin verecektir. Fonlarınıza erişmenin tek yolu olacağından bu bilgileri çok güvende tutun. Anımsatıcı anahtarlara sahip olan herkes cüzdanınıza tam erişim sağlayabilir. 

Huobi Cüzdan'ın ana sayfası ilk başta kafa karıştırıcı olabilir, ancak sizi bu makaledeki farklı simgelere götüreceğiz. 

Gördüğünüz ilk birkaç simge, cüzdanla kullanılabilecek farklı zincirlerdir. Bu simgelerden herhangi birine tıklayarak, DEX, Borç Verme, Araçlar ve Oyunlar gibi birkaç Dapp'a yönlendirileceksiniz. 

Alttaki Simgeler

Ekranın altında bir dizi simge göreceksiniz. 

 

Ev – bu size içinde bulunduğunuz mevcut cüzdanın bir genel görünümünü gösterir. 

Cüzdan – bu, farklı zincirler için yeni cüzdanlar ekleyebileceğiniz ve ayrıca sol üstteki simgeye dokunarak diğer cüzdanlarınıza erişebileceğiniz cüzdan menüsünü açar. 

Sol üstteki simgeye dokunarak Huobi cüzdanın şu anda desteklediği zincirlere geçiş yapabilirsiniz. Sağ üstteki ikona dokunarak seçmiş olduğunuz zincir üzerinde yeni bir cüzdan oluşturabilirsiniz. 

 Market – burada, şu anda izlemekte olduğunuz favori token listenizi ekleyerek fiyat hareketlerini takip etmeyi kolaylaştırabilirsiniz. Üst panelde, sizi aşağıdaki gibi farklı sayfalara götürecek çeşitli sekmeler vardır. DeFi son 24 saat içinde piyasa değeri ve fiyat hareketine göre belirteçler ve belirteç sıralamaları. 

Bu jetonlardan herhangi birine tıklayarak, jetonların en son hangi borsada işlem gördüğü, en son fiyatları, jeton ayrıntılarını ve çok daha fazlasını görüntüleyebilirsiniz. 

Tarayıcı – bu, google chrome gibi çalışır ve dapps ile etkileşime girmenize veya onu ziyaret etmenize olanak tanır. Dapp'ler, verim elde edebileceğiniz, çiftçilik yapabileceğiniz, borç verebileceğiniz ve hatta oyun oynayabileceğiniz blok zincirindeki merkezi olmayan uygulamalar veya temel uygulamalardır. 

Ayarlar – şifre ayarlarınız gibi önemli şeyleri burada bulacaksınız. 

Huobi Cüzdanı Kimler İçindir?


Bu herkes ve herkes içindir, ancak Huobi Cüzdan'ın özelliklerinden diğerlerinden daha fazla yararlanabilecek bazı kişiler vardır. 
 
Farklı zincirlerde farklı DeFi uygulamaları kullanıyorsanız, Huobi Cüzdan'ın gerçekten parladığı yer burasıdır.  

Örneğin, 3 farklı dapp üzerinde çiftçilik yapıyorsanız, ödül talep etmek zor olabilir çünkü bunu başarmak için 3 farklı dapp'e giriş yapmanız gerekecektir.  

Huobi Cüzdan ile size çok zaman ve emek kazandıracak bir 'tek tıklama' talep seçeneği var. Tüm DeFi ödüllerinizi talep etmenize izin verecek, tahmin ettiniz - tek bir tıklama!  

 

Tüm özellikleri keşfetmek için Huobi Cüzdanını indirebilirsiniz. BURADA ve Huobi'nin hız, rahatlık, esneklik ve güvenliğe odaklanmasının yatırım yolculuğunuzda sizi nasıl destekleyebileceğini keşfedin.

Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak 300$ 'Hoş Geldiniz Ödülünüzü' kapın! Mevcut bir kullanıcıysanız, Huobi Earn hizmetimize göz atın hizmetimize göz atın ve boşta kalan kripto paralarınızdan getiri elde edin!   

tr_TR