tarafından eklendi tarafından eklendi

Grid Ticareti Yeni Tüccarlar için Nasıl Fırsatlar Yaratır?

Kripto para piyasası uyumuyor. Haftada yedi gün, günde 24 saat ve tüm yıl boyunca, hatta tatillerde bile işlem görür. Bu, size sürekli olarak satın alma ve satma fırsatları sunulduğu anlamına gelir - ki bu elbette harikadır. 

Ancak fiyatlar anlık olarak değişebilmektedir. Bu, bildirimleriniz ayarlanmış olsa bile, cihazınızı açtığınızda uygulama alışverişi bir satın alma siparişi vermek için, tekneyi çoktan kaçırmış olabilirsiniz. 'Kaybetme korkusu'nu (FOMO) hissetmeye bile başlayabilir ve sonunda istediğiniz tokenleri satın alabilirsiniz - yalnızca bu sefer, premium olarak.  
 
Panik yapmayın; bir çözüm var.  

Grid Trading, Huobi Borsası içinde, kullanıcıların desteklenen kripto para birimleri için alım ve satım fiyatlarını belirlemelerine olanak tanıyan kullanışlı bir işlevdir. 

Şekil 1: Huobi Grid Ticareti 

Grid Trading, kullanıcıların parametreleri girmelerini ve daha sonra bir ızgaraya yerleştirilmesini sağlayan bir ızgara sistemi üzerinde çalışır. Ticaret botu otomatik olarak alım satımı yaparken arkanıza yaslanıp rahatlayabilirsiniz. 

Bu, sürekli olarak piyasayı izlemeden seçtiğiniz kripto para biriminden kar edebileceğiniz ve böylece diğer önemli konulara odaklanmanıza izin vereceğiniz anlamına gelir. 

Şekil 2: Huobi Grid Ticaret Stratejisi

O nasıl çalışır?

  Manuel parametreler şunları içerir: 

 1. Alt Limit - botun emirleri yerine getirmeyi durduracağı en düşük fiyat eşiği.
 1. Üst Limit - botun emirleri yerine getirmeyi bırakacağı en yüksek fiyat eşiği. 

  Bu sınırlardan herhangi birine ulaşıldığında, botun emirleri yürütmeyi durdurduğunu size bildirmek için bir bildirim gönderilecektir.
 1. Izgaralar — ızgara sayısı. Ne kadar çok ızgaraya sahipseniz, her vurduklarında kazanacağınız kar marjları o kadar düşük olur.
 1. Aritmetik Strateji — her bir Izgara arasındaki fiyat farkı aynı kalır. 
 1. Geometrik Strateji — her bir Izgara arasındaki oran aynı kalır. 

Örneğin, aşağıdaki parametrelere göre bir BTC / USDT Grid Trading botu kurabilirsiniz: 

 • Alt Sınır: $35.000 
 • Üst Sınır: $45.000 
 • Izgara: 15 
 • Strateji: Aritmetik 
Şekil 3: Aritmetik Stratejili BTC / USDT Bot

Fiyat her şebeke arasında yükselirse, 1.21% ila 1.63% arasında bir kar elde edersiniz. Fiyat düşerse, bot BTC satın almaya devam edecek ve Dolar Maliyet Ortalaması (DCA) aşağı. 

Arka uç izleme

Hesabınızda bir Quant Cüzdanı göreceksiniz - burada şebeke ticaretinden elde ettiğiniz kâr ve zararları bulacaksınız. 

Şekil 4: BTC / USDT Miktar Hesabı 

Emir defteri, her bir şebekenin alış ve satış fiyatını gösterir. Her Al veya Sat'ın yanındaki fiyat (yukarıda yeşil ve kırmızı ile gösterilmiştir), emrin uygulanacağı fiyattır. Şekil 4'ten 20 ızgara olduğunu söyleyebiliriz, çünkü 10 Alış ve 10 Satış emri vardır. 

Kar ve zararın hesaplanması

'Toplam Kar', 'Gerçekleşmeyen Kar' ve 'Gerçekleşen Kar' altındaki rakamları fark etmiş olabilirsiniz. 

Toplam Kâr = Gerçekleşmemiş Kâr + Gerçekleşmiş Kâr.

Gerçekleşmemiş Kar = Emirler henüz kapatılmadığı için hala belirlenemeyen kar veya zarar.

Gerçekleşen Karlar = Bir Alım ve Satım gerçekleştirildikten sonra elde edilen Kar. Bu kazanç cüzdanınızda güvenle saklanır. 

Tüm bu işlevlerle, ızgaralar arasında kâr için piyasayı karıştırırken botun sürekli çalışmasına izin verebilirsiniz. Bu strateji, fiyatlar yukarı ve aşağı salınım eğilimi gösterdiğinden, yatay bir piyasada iyi çalışır. Ancak, yükseliş trendinde olan bir piyasada bu, uygulanacak en iyi strateji olmayabilir. 

botu kapatmak

Botu kapattıktan sonra size iki seçenek sunulur: 

Şekil 5: Grid Ticaret Botunu Kapatma 

'Kapat ve Sat'ı seçerseniz, kalan jetonlarınız USDT'ye dönüştürülecek ve döviz cüzdanınıza iade edilecektir. 

'Yalnızca Kapat' seçeneğini seçerseniz, mevcut jetonları tutacak ve kârı borsanıza iade edecektir. 

Gördüğünüz gibi Grid Trading, yeni kullanıcıların piyasanın sürekli izlenmesine gerek kalmadan kripto para birimi ticaretini deneyimlemelerine olanak tanır. Periyodik olarak kripto para birimleri alıp satarak bazı kazançlar elde etmenizi sağlar. 

Her zaman olduğu gibi, ticaret yapmadan önce kendi araştırmanızı yaptığınızdan emin olun. Bu, seçtiğiniz herhangi bir yatırım stratejisi veya yöntemi için geçerlidir. 

Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olmak için 'Hoş Geldiniz Bonusu' olarak $300'e kadar kazanın! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın ve boşta duran kripto varlıklarınızdan getiri elde edin! 

tr_TR