tarafından eklendi tarafından eklendi

Ethereum'un Altair Hard Fork Yükseltmesi 

Ethereum'un Beacon Chain'deki Altair yükseltmesi, yolculuğunda önemli bir adımı işaret ediyor. Eth2 ve bir hisse kanıtı fikir birliği mekanizması Altair yükseltmesi, güncellemeden 3 ay sonra gelir. Mainnet Londra yükseltmesi ve Ethereum Mainnet ile birleşmeye hazırlanırken ön birleştirme Beacon Chain'i sert çatallar. 

Ethereum Beacon Chain, Aralık 2020'de piyasaya sürüldü ve Ethereum Mainnet'e paralel çalıştı. Plan, iki zincirin 2022'de birleştirilmesiydi, böylece Beacon Chain'in hisse ispatı mekanizması ve Mainnet'in işleme yeteneği akıllı sözleşmeler Eth2'yi oluşturur. 

büyük değişiklikler Altair yükseltmesinde hafif istemciler için desteğin tanıtılması ve Ethereum geliştiricisi Tim Beiko'nun "hareketsizlik+kesme cezaları" dediği şey var. Hafif istemciler, tam düğüm yazılımından daha az hantal olan düğümlerdir. Geliştiriciler artık Ethereum Beacon Chain üzerindeki blokları doğrulamak için hafif istemci yazılımı sunabilecekler. 

Hafif istemciler Ayrıca, tam Ethereum blok zinciri ile sürekli olarak senkronize edilmesi gerekmez ve blok zinciri ile sürekli bir bağlantı sürdürmek istemeyen doğrulayıcılar için çekici bir araçtır. 

Cezaları kesmek, ağdaki etkin olmayan pay sahipleri için ödülleri azaltacaktır. Beacon Chain'in başlangıcında, aktif olmayan staker'lar (işlemleri doğrulamaya ve ağı desteklemeye aktif olarak katılmayan staker'lar) için cezalar, Beacon Chain'e katılımı teşvik etmek için en aza indirildi, ancak şimdi aktif katılımı teşvik edecek şekilde ayarlanacak.  

Altair yükseltmesi ayrıca, birleşmeden önce Beacon Chain'in sınırlarını test etme fırsatı sunar. Plan, Altair'in 2022'de Mainnet ile birleşmeden önce Beacon Chain'deki tek yükseltme olması. 

ETH Beacon Chain'e bağlı Altair'den sonra bile geri çekilemiyor. Stake edilen ETH'nin geri çekilmesi ancak Eth2 ile birleşmeden sonra mümkün olacaktır. Yapabilirsiniz Huobi Global aracılığıyla ETH hissesi.

Altair yükseltmesi "iş kanıtı zinciri tarafından güvence altına alınan son kullanıcı hesaplarını, sözleşmeleri ve durumu etkilemez" ancak düğüm operatörlerinin işaret düğümü istemcisinin en son sürümü


Finansın geleceğine hoş geldiniz! Huobi'ye kayıt olun Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapın. Yeni kullanıcıları 300$ değerinde Hoş Geldin ödülü bekliyor! Şimdi kayıt olun>> 

tr_TR