tarafından eklendi tarafından eklendi

İşlemlerinizi optimize etmek için doğru zaman aralıklarını seçme

Zaman aralıklarını veya 'zaman çerçevelerini' anlamak, ister kısa vadeli bir yatırımcı olun ister uzun vadeli bir yatırımcı olun, alım satımları daha karlı bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. Basitçe söylemek gerekirse, zaman aralıkları, fiyat hareketlerini bir grafik üzerinde tam olarak nasıl görüntülemek istediğinizi belirlemenizi sağlar. Bu, bir nesneye, nesnenin genel şeklinden en küçük ayrıntılarına kadar her şeyi görebilmeniz için üç farklı büyütme düzeyine sahip bir büyüteçle bakmak gibidir.
Daha yeni başlayan ticaret bilgisi için aşağıdaki dersleri okuyun:

Zaman aralıkları nelerdir?

Bir zaman aralığı, piyasayı görüntülediğiniz seçilmiş bir ölçektir ve bir şamdan (kısaca 'mum') belirli bir süre devam eder. Örneğin, Huobi Global ticaret arayüzü 1 dakika, 15 dakika, 1 saat, 4 saat, 1 gün, 1 hafta veya 1 aylık bir zaman aralığı seçmenizi sağlar.
1 dakikalık bir aralık seçerseniz, her mum tam olarak 1 dakika sürer. 1 dakika geçtikten ve mum boyandıktan sonra, bir sonraki mum bir sonraki dakika için otomatik olarak boyanmaya başlar.
Benzer şekilde 1 aylık bir zaman aralığı ayda 1 mumu tamamlayacak ve bir önceki mum boyandıktan hemen sonra yenisini boyamaya başlayacaktır. Bu nedenle, önceki altı ayda neler olduğunu bilmek istiyorsanız, önceki bir aylık mumlara bakmanız gerekir; Aşağıdaki resim size böyle bir grafiğin nasıl göründüğünü gösterir.
Huobi Küresel | 6 adet 1 aylık mum
Daha uzun mumları daha kısa mumların toplamı olarak düşünebilirsiniz, kısa mumlar uzun mumların bir parçasıdır. Örneğin, 5 dakikalık mum 5 adet 1 dakikalık mumdan oluşur. Aynı şekilde 1 haftalık bir mum 7 adet 1 günlük mumdan oluşur. Bu nedenle, seçilen zaman aralığı ne kadar kısa olursa, fiyat hareketi o kadar spesifik hale gelir.

Ticaret stratejim için doğru zaman aralığını nasıl seçerim?

Belirlemeniz gereken en önemli şey tercih ettiğiniz yatırım dönemidir. Bir jetonu ne kadar uzun tutmak isterseniz, zaman aralığı o kadar uzun olmalıdır. Bunun nedeni, öngörülebilir gelecek için sinyalleri belirlemek için fiyatın son zamanlarda nasıl hareket ettiğini bilmeniz gerektiğidir.
Örneğin, bir jetonu en az 6 ay tutmayı hedefleyen bir yatırımcıysanız, haftalık mumlar gibi daha uzun zaman aralıkları kullanmalısınız. Tersine, günlük alım satım yapan bir günlük tüccarsanız, saatlik mumlar gibi en kısa aralıklardan en çok yararlanacaksınız.
Bu şekilde, özel durumunuz için destekleri, dirençleri ve genel eğilimleri bulmanıza yardımcı olacak uygun verileri alacaksınız. Ayrıca, gereksiz yere spesifik fiyat verilerine, yani 'gürültü'ye odaklanmanızı da önleyecektir.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR