tarafından eklendi tarafından eklendi

Risks of derivatives trading on Huobi Futures

Huobi Vadeli İşlemleri ile türev işlemler yüksek kaldıraçlı ve risklidir. Ek olarak daha önceki bir derste ele aldığımız kripto yatırım riskleriHuobi Vadeli İşlemlerinde türev ürünler ticareti yapan kripto yatırımcıları, herhangi bir fiyat hareketinin hem risklerini hem de getirilerini artıran kaldıraç gibi etkilere maruz kalıyor.
 
Huobi Learn'de, konuyu anladığınızdan emin olmanızı istiyoruz.türev işlemlerimizin doğası ve kuralları ve kendi yatırım deneyiminize, hedeflerinize, finansal durumunuza ve risk alma kabiliyetinize göre Huobi Vadeli İşlemlerine katılıp katılmamaya karar verin.
 
Kripto varlıkların türev işlemleri, yalnızca ilgili tüm riskleri tam olarak anlayabilen ve sorumluluk alabilen kişiler için uygundur. Buna, yerel düzenlemelerinize bağlı olarak profesyonel yatırım kurumları, deneyimli yatırımcılar ve diğer nitelikli yatırımcı sınıfları dahildir.
 
Herhangi bir şüpheniz varsa, lütfen yüksek kaldıraçlı türev işlemlere başvurmadan önce yasaya danışın ve bağımsız profesyonel tavsiye alın.

Türev İşlemlerin Mevcut Riskleri

1. Fiyat riskleri
 
Yatırım değeri birçok faktörden etkilenen özel bir ürün olarak, dijital varlıkların fiyatı büyük ölçüde dalgalanabilir ve bu da türev fiyatlarında hareketlere dönüşebilir. Türevlerin fiyat hareketlerini yatırımcıların kavraması daha zordur ve bu da hata potansiyelini artırır. Bu risk etkin bir şekilde kontrol edilemezse, yatırımcı alım satım kararlarından kaynaklanan kayıplara maruz kalabilir.
 
2. Kaldıraç riskleri
 
Yatırımcılar, türev işlemlerinin kaldıraçlı olduğunu ve bunun da artan kâr veya zararlara yol açabileceğini anlamalıdır. Bu, marj tamamlama çağrıları nedeniyle pozisyonların zorla kapatılmasına veya pozisyonları açık tutmak için ek sermaye ihtiyacına yol açabilir.
 
3. Düzenleyici riskler
 
Dijital varlıkların türev işlemleri, belirli yargı alanlarında düzenleyici risklerle karşı karşıya kalabilir. Yatırımcıların, düzenleyici kararlardan kaynaklanan zararlardan kaçınmak için ilgili yetki alanlarındaki politika ve düzenleyici ortamdan haberdar olmaları gerekir.
 
4. Diğer olası riskler
 
Huobi Vadeli İşlemlerindeki türevler gibi yüksek kaldıraçlı ürünler, piyasayı istikrar risklerine maruz bırakır. Huobi Global, piyasa istikrarına yönelik riskleri dikkatle izler ve iletişim, risklerin ifşa edilmesi, zorunlu düşük ağırlık, zorunlu tasfiye vb. dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere piyasa istikrarı risklerine yanıt olarak gerekli tüm önlemleri alır ve kullanıcılarımıza yazılı açıklamalar yapar. Bu konuda yapılan işlemler için.
 
Ayarlama katsayısı, vade tarihi ve ürün kuralları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Huobi Vadeli İşlemlerinin türev işlem kuralları, Huobi Global ve Huobi Vadeli İşlemleri Kullanıcı Sözleşmelerine göre değiştirilebilir.
 
Ürün kuralı değişikliklerinin uygulanması gerekiyorsa, kullanıcılar ticaret pozisyonları ve stratejileri için gerekli tüm ayarlamaları yapmalıdır. Huobi Global, kullanıcıları resmi bir web sitesi duyurusu veya SMS bildirimi yoluyla bilgilendirmekle yükümlüdür ve kullanıcılar bundan doğabilecek tüm olası zararları veya kazançları kendileri üstlenecektir.
 
lütfen okuyunuz Vadeli İşlem Riski Hatırlatıcısı tüm ayrıntılar için, Kullanıcı Sözleşmemizi ve Risk Hatırlatıcımızı kabul etmeniz istenecektir. Vadeli İşlemler hesabınızı etkinleştirin.
 
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR