tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Learn ile Blockchain Çevresinde (9 Mart 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
ABD Hazine Bakanlığı Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN), Rusya'nın kriptoyla ilgili birkaç kırmızı bayrak da dahil olmak üzere yaptırımlardan kaçınma girişimleri hakkında bir tavsiye yayınladı. Bununla birlikte büro, kripto kullanarak yaptırımların “yaygın bir şekilde kaçırıldığını” gözlemlemediğini de söyledi. Buna rağmen, danışma belgesi, kripto karıştırıcı hizmetleri içeren fon transferleri, "fidye yazılımıyla ilgili olarak blok zinciri izleme yazılımı tarafından tanımlanan" işlemler ve harici cüzdanlardan "birden fazla CVC arasında birden fazla hızlı ticareti hemen başlatan dönüştürülebilir sanal para (CVC)" konusunda uyarıda bulundu. ilgili amaç, ardından platform dışı bir işlem”. Bunun, blok zincirlerde “gözetim zincirini kırma girişimlerinin” veya “işlemi daha da şaşırtma” girişimlerinin göstergesi olabileceğini söyledi.
VanEck'in Digital Assets Mining (DAM) ETF, toplam varlıklarının en az 80%'sini madencilik veya diğer ilgili teknolojilerden elde ettikleri gelirin en az 50%'sini üreten veya kazanma potansiyeline sahip kripto madencilerinin menkul kıymetlerine yatıracak. VanEck, MVIS Digital Assets Mining Index'i takip edecek ve 0,5% net gider oranına sahip olacak. Aynı zamanda Goldman Sachs, Galaxy Digital tarafından verilen bir ETH fonuna erişim sunuyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) yapılan bir dosyalamaya göre, Goldman Sachs, Mart 2021'de yayınlanan “Galaxy Kurumsal Ethereum Fonu”na yönlendiren müşteriler için “tanıtım ücreti alacak”. Ek olarak, alternatif yatırım platformu CAIS Sermaye, müşterileri fona yönlendirmek için “yerleştirme ücreti” alacaktır.
Phuket Turist Derneği (PTA) ve Tayland Bankası'nın (BOT), Rus turistlerin Tayland'da kripto ödeme yöntemlerini kullanmasına izin vermeyi ve Putin'in Ukrayna'yı işgalinin ardından birçok ülke ve işletmeden gelen sert kısıtlamalardan Ruslara bir miktar rahatlama sağlamayı düşündüğü bildiriliyor. . PTA başkanı Bhummikitti Ruktaengam, işlemlerin iptal edilmesi durumunda dijital varlıkların bir yedek olabileceğini söyledi ve Taylandlı işletmelerin işlemleri kolaylaştırmak için Rus ödeme sistemi Mir ile işbirliği yapabileceğini ima etti.
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'den Başkan Joe Biden'in dijital varlıklarla ilgili yürütme emri hakkında yaptığı açıklamada, sektördeki riskleri ele alırken yeniliği destekleme çabaları çağrısında bulundu. Açıklama yanlışlıkla bir gün önce yayınlandı ve aceleyle silindi, ancak o zamana kadar zaten bir web arşivinde ele geçirilmişti. Siparişin “dijital varlık politikasına koordineli ve kapsamlı bir yaklaşım” çağrısında bulunacağını, “ülke, tüketiciler ve işletmeler için önemli faydalara yol açabileceğini” ve “yasadışı finansman, tüketicileri ve yatırımcıları koruma ile ilgili riskleri ele alacağını” söylüyor. finansal sisteme ve daha geniş ekonomiye yönelik tehditlerin önlenmesi”.
ABD SEC, kardeşler John Albert Loar Barksdale ve JonAntina Barksdale'i federal menkul kıymetler yasalarını ihlal etmek ve iddiaya göre Ormeus Coin (ORME) planıyla en az 12.000 "$124 milyondan fazla perakende yatırımcıyı" dolandırmakla suçladı. SEC'e göre kardeşler, ORME'nin madencilik faaliyetlerine $250 milyon yatırım yaptığını ve SEC'in söylediğine göre aylık $5 milyon gelir elde ettiğini iddia ederek ORME'nin kripto madenciliği varlıklarının “büyüklüğü, değeri ve sözde karlılığı” hakkında yalan söylediler. "hiç yaklaşmadı". Ayrıca yatırımcılara Kasım 2021 itibariyle $190 milyonun üzerinde bir kasa cüzdanı gösterdiler, ancak ekran alakasız bir cüzdanın değerini gösteren ayrı bir web sitesi kullanılarak kuruldu ve projenin gerçek cüzdanları "$500.000'den daha az değerdeydi".
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC dün gece işlem hacminde önemli bir artış olmadan 38.000'de yatay hareket etmeye devam etti. ETH, 2.570'te benzer bir model izledi ancak ticaret hacmi küçüldü. Günlük grafikler, her ikisi için de düşük seviyede konsolidasyonlar ve dalgalanmalar gösteriyor. Sözleşmeler açısından, Huobi Vadeli İşlemleri verileri, BTC vadeli işlemlerinde istikrarlı açık pozisyon (OI) gösteriyor, ancak ETH vadeli işlemlerinde OI hafifçe azaldı ve nispeten aktif olmayan bir sözleşme piyasasının ortasında her ikisi için de hacim biraz azaldı.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak 300$ değerinde 'Hoş Geldin Ödülü' kazanın! Mevcut bir kullanıcıysanız, Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR