tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Learn ile Blockchain Çevresinde (8 Mart 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.

Coinbase, Rusya'daki yasa dışı faaliyetlerle bağlantılı 25.000 cüzdan adresini engelliyor. Şirket, bu hamleyi yaptırımlara uyum sağlamak ve Rus kötü aktörleriyle mücadele etmek için bir hamle olarak duyurdu ve Ukrayna'nın işgaline yanıt olarak yapılmadı. Coinbase ayrıca, “dijital varlıkların yaptırımlardan kaçınmaya yönelik ortak yaklaşımları doğal olarak caydıran özelliklere sahip olduğunu” ve “geleneksel finansal sisteme kıyasla kaçırmayı tespit etme ve caydırma yeteneğimizi geliştirebileceğini” söyleyerek kriptonun yaptırımlardan kaçmak için bir risk olduğuna dair korkuları da küçümsedi.

AB parlamentosu, 14 Mart'ta Kripto Varlıklarda Piyasalar (MiCA) adlı kripto için düzenleyici bir çerçeveyi oylayacak. Oylanacak MiCA sürümü, iş kanıtı madenciliğini yasakladığı şeklinde yorumlanabilecek bazı metinleri atlayacak. Avrupa Parlamentosu Ekonomi ve Parasal İşler Komitesi üyesi Stefan Berger, AB'nin "yasal kesinlik" ve "güvenilir denetim" sağlarken "teknolojiden bağımsız ve yenilik dostu" bir AB yaklaşımına işaret eden MiCA düzenlemesi ile "küresel standartları belirleyebileceğini" söyledi. yapılar”. Bu arada ABD'de, Başkan Joe Biden'ın ABD devlet kurumlarının bir ABD CBDC oluşturmanın sonuçlarını incelemesi için bir yürütme emri imzalaması bekleniyor.

İspanyol küresel bankası Santander, tokenize edilmiş emtialar tarafından desteklenen krediler sunuyor. Tarım ticareti başkanı Fernando Bautista, bankanın “tarımsal kredi pazarını genişletmek ve çiftçilerin iş potansiyelini ortaya çıkarmak için blockchain teknolojisini ve kriptoyu kullanmak” için “ilk finansal hizmetler platformu olmak” için Arjantinli bir tarımsal emtia tokenizasyon platformu olan Agrotoken ile ortaklık yaptığını söyledi. Santander Arjantin'de. Santander, önümüzdeki 6 ay içinde, 1.000 Arjantinli çiftçinin soya fasulyesi (SOYA), mısır (CORA) ve buğday (WHEA) tokenleri ile teminatlandırılmış krediler alabileceklerini ve her bir tokenin ilgili emtianın bir tonunu temsil etmesini bekliyor. çiftçi, onaylanmış tahıl elevatörlerine sattı ve teslim etti.

Terra ağındaki Anchor Protocol (ANC), şu anda Aave'den sonra dünyanın en büyük ikinci DeFi kredi verme platformudur. TVL on Anchor, geçen ay 40%'nin üzerinde artarak $11,5 milyara ulaştı ve Aave'nin $11,6 milyar TVL'sine meydan okudu. Bu büyüme aynı zamanda Anchor'u, Terra stablecoin UST'deki 20% getirisinden etkilenen kullanıcılar ile altıncı en büyük DeFi protokolü yapıyor. Anchor'ın tokeni ANC de son 30 günde güçlü bir büyüme kaydetti.

Reuters'in özel bir haberine göre, Web3 ve NFT girişimi Immutable (IMX), Singapurlu devlet varlık fonu Temasek liderliğinde $200 milyon C tur topladı. Immutable kısa süre önce Gamestop ile NFT projelerinde “sıfır gaz ücreti, anında işlem ve karbon nötr NFT” vaat eden Ethereum katman 2 çözümü Immutable X üzerinde ortaklık kurdu. Immutable'ın $2,5 milyar değerinde olduğu turda Tencent, Animoca Brands, Mirae Asset ve Airtree Ventures da yer aldı.

Paradan ne haber?

Huobi Global'den gelen veriler, BTC'nin güçlü bir düşüş eğilimini sona erdirmek için 37200 destek seviyesinde tutulduğunu gösteriyor. 4 saatlik görünüm, MA göstergelerinin düşük işlem hacimleriyle kısa tarafa işaret ettiğini gösteriyor. 1 günlük daha uzun bir zaman diliminde, BTC düşüş eğilimini sona erdirmiş ve daha düşük oynaklık, 39600'de direnç ve 37000'de destek ile Ukrayna işgalinden önceki bir önceki ticaret aralığına dönmüş gibi görünüyor. ETH, 2620 direnci ve 2450 desteği.

Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak 300$ değerinde 'Hoş Geldin Ödülü' kazanın! Mevcut bir kullanıcıysanız, Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!

tr_TR