tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Learn ile Blockchain Çevresi (7 Mart 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
Pennsylvania Üniversitesi'ndeki Wharton School'da finans profesörü olan Jeremy Siegel, “Bitcoin'in devralması” konusunda uyardı ve ABD Federal Rezervi'nin enflasyon konusunda “geçen yıl boyunca çok yanlış” olduğunu ve ABD dolarını savunmak için derhal harekete geçmesi gerektiğini ekledi. Daha önce Bitcoin'in popülaritesindeki artışa dikkat çekmiş ve bin yıllık enflasyon riskinden korunma aracı olarak altının yerini aldığını söylemişti. Şimdi, artan enflasyon karşısında Fed'in "piyasanın beklediğinden çok daha fazla zam yapması" gerektiğini ve Rusya-Ukrayna çatışması ışığında beklemenin "büyük bir politika hatası" olacağını düşünüyor. .
Binance CEO'su Zhao Changpeng ve Coinbase CEO'su Brian Armstrong, Rusya'nın yaptırımlardan kaçmak için kripto kullanacağına dair endişeleri reddeden en son kripto şahsiyetleri. Zhao, dünya nüfusunun yalnızca 3%'sinin kriptoya sahip olduğunu ve muhtemelen 0,3%'nin altında kripto para birimine sahip olduğunu ve bunun yaptırımları atlatmak için kullanması için "Rusya için çok küçük" olduğunu söyledi. Kripto paranın “fazla izlenebilir” olduğunu ve XMR'nin piyasa değeri $3 milyar olduğu için monero gibi gizlilik odaklı kriptoların bile çalışmayacağını ekledi – Rusya'nın $1.5 trilyon GSYİH'sının bir kısmı. Benzer şekilde Armstrong, açık defterler nedeniyle “kripto yoluyla çok fazla para sızdırmaya çalışmanın” “USD nakit, sanat, altın veya diğer varlıkları kullanmaktan daha izlenebilir” olduğunu söyledi.
Kripto giderek daha yaygın hale gelse bile, bazı finansal danışmanlar ve varlık yöneticileri uyum sağlamakta zorlanıyor gibi görünüyor. Bir eMoney Advisor anketi, ABD'li katılımcıların yaklaşık 43%'sinin kriptoya yatırım yaptığını ancak yarısından azının dijital token tavsiyesi aldığını, Bitwise danışman anketi ise 94% katılımcının müşterilerden kripto ile ilgili sorular almasına rağmen, yalnızca 15%'nin kripto paraya para ayırdığını buldu. dijital belirteçler. Bu, kriptonun oynaklığından ve özellikle spot fiyatına bağlı bir BTC borsa yatırım fonunun (ETF) eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir - Financial Guidance Group'un Nashville yöneticisi Carl von dem Bussche gibi bazı danışmanlar bir SEC "görmek istiyor" -Onaylı spot BTC ETF, "bir şey yapmadan" önce. Diğerleri, gibi Edelman Financial Services kurucusu Ric Edelman, danışmanların müşteri portföylerinin 1% ila 3%'sini kripto bağlantılı varlıklara ayırmaları gerektiğini, çünkü bu fırsatı kullanmamanın müşteri getirilerini olumsuz etkileyebileceğini düşünüyor. 
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC bugün hafifçe 37.800 civarına düşerken ETH 2.600 civarına düştü ve her ikisi için de günlük grafikler düşüş eğilimi belirtileri gösteriyor. Sözleşmeler açısından, Huobi Vadeli İşlemler verileri, hem BTC hem de ETH vadeli işlemlerinde istikrarlı açık pozisyon (OI) gösterdi ve nispeten aktif olmayan bir sözleşme piyasasının ortasında sabit hacim.
Yenilenen satış baskısı, ADA'nın fiyatını 18.3% aşağı iterek $0.82'lik düşük destek seviyesini yeniden test etti. Bu seviyenin altındaki bir kırılma, altcoini 17.6%'den $0.678'e daha fazla düşüş tehlikesiyle karşı karşıya bırakabilir. Öte yandan, $0.86 işaretinden yukarı yönlü bir dönüş, bu düşüşte tüccar birikimini gösterecek ve fiyatı $1'e kadar itecektir. Yine de, ADA'nın gerçek bir iyileşme görmek için düşen kama modelinden kopması ve bu yörüngeyi sürdürmesi gerekir.
Polkadot'un fiyat analizi bugün yaklaşık 2%'lik bir düşüşle fiyatı 24 saatin en düşük seviyesi olan $16.59'a indirerek düşüş eğiliminde. Destek bariyeri tutmazsa, önümüzdeki 24 saat içinde fiyat $15'e kadar düşebilir. Aynı zamanda, DOT'un işlem hacmi, düşüş eğilimine paralel olarak 10% düşen işlem sayısıyla birlikte 24%'lik bir düşüş gördü. Daha geniş kripto piyasası da BTC'nin $38.000'in altına düşmesi ve ETH'nin $2.600'e düşmesiyle düşüş eğilimini sürdürdü. XRP, ADA ve DOGE 2% düşerken, SOL ve LUNA 4% düşüş gördü. Tek olumlu hareket, 4% artarak $10.79'a yükselen NEAR madeni para tarafından gözlemlendi.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak 300$ değerinde 'Hoş Geldin Ödülü' kazanın! Mevcut bir kullanıcıysanız, Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR