tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Learn ile Blockchain Çevresi (7 Aralık 2021)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.

Craig Wright, olduğunu iddia eden bir adam Satoshi Nakamoto,, kendisinin ve şimdi vefat eden iş ortağının kurduğu bir şirkete $100 milyon tazminat ödemesine karar verildi. Florida'daki bir mahkeme, rahmetli arkadaşını aldattığını tespit etti. Dave Kleiman, Bitcoin için IP'nin yanı sıra erken Bitcoin madenciliğinden elde edilen gelirlerin haklı bir payı. Her iki tarafın avukatları zaferi ilan etti ve Satoshi Nakamoto'nun kimliğine dair henüz kesin bir kanıt gösterilmedi.

Wikipedia, bir NFT olarak ilk Wikipedia düzenlemesini yayınlayarak NFT çoğunluğunu atlıyor. Müzayede evi Christie'nin tahminlerine göre $100.000 ila $150.000 arası satılabilir ve gelirler Wikipedia'nın kurucusu Jimmy Wales'in sosyal medya projesi WT.Social'ı ve birkaç hayır kurumunu finanse edecek. Söz konusu dönüm noktası düzenlemesi, 15 Ocak 2001'de yayınlanan basit bir "Merhaba, Dünya!"dır.

Güney Koreli yatırım şirketi Hashed, ülkenin vergi makamları tarafından soruşturma altında. Denetim için belirli bir neden belirtilmedi ve soruşturma henüz herhangi bir kovuşturmaya yol açmadı. Axie Infinity, Terra (LUNA) ve The Sandbox'ta yatırımları bulunan Hashed, yetkililerin bilgi taleplerini yerine getirdiğini söyledi.

NFT talebi geçen hafta sanattan dijital sahneye kaydı. NFT hacmindeki $300 milyonun büyük kısmını hala koleksiyon parçaları oluştursa da, The Sandbox, Decentraland ve diğer metaverse platformlarındaki dijital gayrimenkul satışları, sanat kategorisinde işlem gören hacimleri gölgede bırakarak pazarın yaklaşık 25%'sini oluşturdu.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, “oyun sonu” olduğuna inanıyor. ETH 2.0 blok üretiminin merkezileştirildiği, ancak merkezi olmayan doğrulama için “düşük kaynak gereksinimleri olan ikinci bir staking katmanı” olan bir sistemdir. Buterin, bunun dolandırıcılığa karşı korumalı veya ZK-SNARKS tarafından etkinleştirilebileceğini öne sürdü ve “hiçbir toplama işleminin Ethereum etkinliğinin çoğunluğuna yakın bir yerde tutmayı başaramayacağını” ekledi. Bunun Ethereum'un toplama merkezli yol haritasıyla nasıl örtüştüğünü veya Buterin'in önceki stratejisinde gerçek sınırlamalar görüp görmediğini görmek ilginç olacak.

Bana parayı göster

BTC, değerinin 20%'sini kaybettiğini gören kırmızı mürekkepli bir hafta sonundan toparlanma belirtileri göstererek $51.000 işaretini geçti. Diğer jetonlar ve altcoinler de ralliyi takip ederek 10%'den 30%'ye güçlendi. Ancak analistler, göstergelerin karışık kaldığı konusunda uyarmaya devam ediyor.

İyileşme, 2.700 BTC (yaklaşık $137 milyon) seviyesinde düşüş satın alan belirli bir BTC balinası tarafından kesinlikle engellenmedi. Uzmanlar, piyasa $50.000 destek seviyesine yükselirken cüzdanın 118,017 BTC'ye yükseldiğini gözlemledi ve cüzdanın özel bir yatırımcıya ait olduğu kesin olmasa da, gözlemciler cüzdan adresindeki hareketlerin tipik kurumsal davranışa uymadığını söylüyor. . Yapabilirsiniz balinayı bu adreste izle.

Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak 300$ değerinde 'Hoş Geldin Ödülü' kazanın! Mevcut bir kullanıcıysanız, Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta kalan kripto paralarınızdan faize başlayabileceğiniz yer! 

tr_TR