tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Learn ile Blockchain Çevresi (6 Aralık 2021)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.

Blockchain ile ilgili haberler

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, altın taraftarı Peter Schiff'e bu iğneleyici lafı atarak ülkesinin BTC'ye yaptığı yatırımı savundu: “Biliyorsun, boomer, rezervlerimizde 44.106 ons altın var. Bir yıl öncesine göre 0.37% düşüşle $79 milyon değerinde. Bir yıl önce satıp Bitcoin alsaydık, şimdi $204 milyon değerinde olacaktı.” Ah.

5 Aralık'taki $196 milyon BitMart hack'i, bilgisayar korsanlarının iki sıcak cüzdana erişmesini sağlayan çalınan bir özel anahtar sayesinde mümkün oldu. Hırsız, jetonları ETH ile takas etmek için 1 inç'e gönderdi, ardından Tornado Cash aracılığıyla akladı. Bitmart CEO'su Sheldon Xia, kullanıcı kayıplarının Bitmart tarafından telafi edileceğini tweetledi. Çift ah.

ABD SEC Başkanı Gary Gensler, kripto yatırımcıları için daha fazla koruma çağrısında bulunarak, kriptonun “bazı uygulamalarda dolandırıcılık, dolandırıcılık ve kötüye kullanımla dolu” olduğu konusunda bir kez daha uyarıda bulundu. Menkul kıymetler olarak sunulan belirteçleri seçti ve “tarih boyunca finansal yeniliklerin kamu politikası çerçevelerimizin dışında uzun süre gelişmediğini” söyledi.

Paradan ne haber?

Dip satın al? BTC fiyatları Cumartesi günkü 41.789 USDT'ye (büyük bir hacim artışının eşlik ettiği) düşüşün ardından bir miktar istikrar kazandı. Huobi'nin Araştırma ekibine göre, Göreceli Güç Göstergesi (RSI) ve K-line gibi piyasa göstergeleri, piyasa duyarlılığının hala her iki yönde de sallanabileceğini, ancak gün içinde 47.700 ile 49.700 arasında dalgalanacağını gösteriyor. ETH biraz daha istikrar gösteriyor, ancak fiyat toparlanması normalden daha yavaş olabilir.

Yatırım cephesinde, bu hafta blockchain projelerine ve start-up'lara $2.8 milyar akıtıldı. Başlıca projeler şunlardır: Thought Machine (Nyca Partners liderliğindeki $200 milyon), Mercado Bitcoin ($50,3 milyon), Uler Era ($400 milyon B serisi), Certik (Sequoia Capital liderliğindeki $1b değerlemesinde $80 milyon B2), 1 inç Ağ (Amber Group liderliğindeki $175 milyon B turu), Fireblocks ($400 milyon E serisi).

Sam Bankman-Field (FTX CEO'su şöhretinden) ayrıca kripto ticaret şirketi Alameda Research aracılığıyla Stacked'e $35 milyonluk bir tur attı. Stacked, perakende yatırımcıların varlıklarını yönetmelerine ve önceden oluşturulmuş portföylere ve stratejilere yatırım yapmalarına olanak tanır.

tr_TR