tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Learn ile Blockchain Çevresinde (4 Mart 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
Ukrayna başbakan yardımcısı ve dijital dönüşüm bakanı Mykhailo Fedorov, Ukrayna hükümetinin kripto bağışçılarını ödüllendirmeyi amaçlayan planlı bir kripto airdropunu iptal ettiğini ve bunun yerine silahlı kuvvetlerini desteklemek için NFT'leri duyuracağını söyledi. Bununla birlikte, herhangi bir değiştirilebilir jeton çıkarma planının olmadığını da kaydetti. Dün bir airdropun başladığı ortaya çıkmış olsa da, daha sonra üçüncü bir tarafın olayı taklit ediyor olabileceği ortaya çıktı. Ukrayna hükümeti, bir hafta önce kripto bağışlarını kabul etmeye başladığından beri şimdiye kadar $54 milyon kripto fonu topladı.
Blockchain analiz şirketlerinden alınan verilere göre, Rus kripto faaliyeti Büyük borsalar yavaşladı, bu da ülkenin yaptırımlardan kaçmak için dijital varlıkları kullanma olasılığının düşük olduğunu gösteriyor. Ruble cinsinden kripto ticaret hacmi 24 Şubat'ta $70,7 milyon ile zirveye ulaşmış olsa da, o zamandan beri $34,1 milyon civarına düştü. Yine de ABD ve AB, dijital varlıkların Rus çıkarlarını desteklemek için kullanılmadığından emin olmak için New York eyaletinin blok zinciri gözetimini sıkılaştırmasıyla birlikte kripto düzenleyici incelemelerini artırıyor. Kripto suç araştırmacısı TRM Labs'ın hukuk ve hükümet işleri başkanı Ari Redbord gibi kripto uzmanları, Rusların "potansiyel olarak bloke veya dondurulabilecek yüz milyarlarca doların yerine kriptoyu kullanamayacağını" söyleyerek bu endişeleri reddetti.
Avrupa'nın Bitcoin başkenti olmak amacıyla İsviçre, Lugano, şehirde yasal ihale olarak Bitcoin, Tether ve Lugano'nun kendi LVGA Points tokenini kurmak için stablecoin ihraççısı Tether ile ortaklık kurdu. Bu hamle, tüm işletmeleri tarafından günlük işlemler için kriptonun sorunsuz kullanımını sağlamayı amaçlıyor. Malezya Maliye Bakan Yardımcısı Yamani Hafez Musa ise kripto paranın bir ödeme veya değer saklama yöntemi olarak uygun olmadığını, ancak yatırım için uygun bir varlık sınıfı olduğunu kabul ettiğini söyledi. Argümanını desteklemek için dijital varlıkların “spekülatif yatırımların bir sonucu olarak oynaklığa maruz kaldığını”, “paranın özelliklerini sergilemediğini”, siber saldırı riski altında olduğunu ve mevcut Visa ödeme sistemi kadar çok işlemi gerçekleştiremeyeceğini söyledi. .
GEM Mining'in Şubat BTC madenciliği güncellemesi, şu anda 18.065 madencinin aktif olduğu ve yıl sonuna kadar 14.000'inin çevrimiçi olmaya hazır olduğu $8.506.600'ün üzerinde 200.5 BTC ürettiğini gösteriyor. 97% karbon nötr kurumsal sınıf madencilik firması, 32.000 madenciden oluşan konuşlandırılabilir bir filoya sahip ve Şubat ayının aktif madencileri, Ocak'ın 14.804 madencisinden 22% artışı temsil ederken, 1.77 EH/s hash oranı, Ocak'ın 1.44 EH/s değerinden 22.8%'lik bir artışa işaret ediyor. . Bununla birlikte, Şubat ayında üretilen BTC, yaklaşık $9.551.100 değerinde 222.5 BTC'nin üretildiği Ocak ayına göre 9.89% düştü. Bu aynı zamanda gelirde $9.15 milyondan $8.22 milyona bir aylık düşüş anlamına geliyordu. GEM bunu daha kısa aya, daha yüksek küresel hash oranına ve ardından daha yüksek zorluk ayarlamasına ve topluluk önlemlerini desteklemek için madencilik gücünün bağışlanmasına bağladı.
Blockchain altyapı firması Emrit, "fiziksel dünya ile Web3 dünyası arasındaki boşluğu kapatarak" perakendeyi Web3'e getirmek istiyor. CEO Jiten Varu, bunu yapmanın anahtarının somut olana odaklanmak ve topluluklara "dağıtılmış altyapı" getirmek olduğunu söyledi. Müşteriler, madenci için bir kerelik $199 ücreti öder ve kazancın yarısını alır ve daha sonra aylık olarak cüzdanlarına yatırılır. Varu, bunun “madeni para veya para birimi odaklı bir kripto projesi” olmadığını, bunun yerine “pasif gelir, günlük ticaret Dogecoin gibi değil” olduğunu söyledi.
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC dün gece düşmeye devam etti ve önceki 42.000 destek seviyesinin altına düştü; günlük grafikler düşüş eğilimi gösteriyor. Sözleşmeler açısından, Huobi Vadeli İşlemleri verileri, hem BTC hem de ETH vadeli işlemlerinde istikrarlı bir açık pozisyon (OI) gösterdi ve nispeten aktif olmayan bir sözleşme piyasasının ortasında hacim biraz azaldı.
ETH son zamanlarda $3.000'in üzerine çıksa da, veriler yakın zamanda bir geri dönüşün olmayacağını gösteriyor. 88% yıllık volatilitesi göz önüne alındığında, $2,400 ile $3,200 arasındaki hareketler normal kabul edilmelidir, ancak perakende tüccarların şu anda kaldıraçla ETH satın alacak kadar emin olduklarına dair bir işaret yok. Mevcut $6,7 milyar günlük işlem ortalaması 30 gün öncesine göre 6% artarken, 2021 sonlarında hala $9 milyar ortalamasının çok gerisinde kalıyor. Birincil katmanda, ETH işlemleri büyüme belirtileri göstermiyor ve Ethereum dApps gördü. aktif adreslerde aylık 10% düşüş. Bu nedenle, ETH işlemleri ve dApps kullanımı önemli bir büyüme görmedikçe, ayıların avantajlı olması muhtemeldir.
Polkadot'un fiyatı düşmeye devam ediyor ve emtia fiyatları, Rusya-Ukrayna çatışması ve enflasyon konusundaki küresel endişeler arasında $10'a bile düşebilir. Şu anda fiyatı $17.31 ve 24 saatlik işlem hacmi $1.114.970.973 ve son 24 saatte 5% düşüş gördü. Yazma sırasında, canlı piyasa değeri $17.091.224.508 ve dolaşımdaki 987.579.315 DOT jeton arzı ile duruyor.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak 300$ değerinde 'Hoş Geldin Ödülü' kazanın! Mevcut bir kullanıcıysanız, Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR