tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Learn ile Blockchain Çevresinde (3 Mart 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
Kripto bağışları Ukrayna'nın Rusya'nın askeri saldırılarına karşı çabalarına akmaya devam ederken, bağışçıları kriptoyla "Ukrayna'ya yardım etmeye" yönlendiren dolandırıcılık planları da bildirildi. Kimlik avı web siteleri, e-postalar ve forum gönderilerinin, kripto kullanıcılarını Ukrayna STK'ları ve Ukrayna hükümeti tarafından sağlananlardan farklı adreslere dijital para birimleri bağışlamaya ikna eden dolandırıcılık yapmak için kullanıldığı iddia ediliyor. Jake Jcybersec ve Malware Hunter gibi siber güvenlik ve fidye yazılımı araştırmacıları, Ukrayna-donate, Ukraineglobalaid ve Ukrainewar.support gibi dolandırıcılar tarafından kurulan .com ve .org alan adlarını buldular.
Ukrayna dün "airdrop onaylandı" tweetini attığından beri, Ethereum kullanıcıları ülkenin resmi Ethereum cüzdanına 0.0001 ETH ila 0.01 ETH (yaklaşık $0.30 ila $30) arasında değişen binlerce mikro bağışta bulundular. Bu, Ethereum kullanıcılarının, bir kullanıcının tek bir büyük bağış yapmak yerine birden fazla cüzdandan küçük bağışlar yapmasını gerektiren Ukrayna'nın Ethereum cüzdanına bir Sybil saldırısı yoluyla airdrop'u oynamaya çalıştıkları anlamına geliyor. Uzmanlar, Ukrayna'nın alay konusu 'ödülü' benzersiz cüzdanlara hava yoluyla gönderebileceğini ve bu nedenle, birden fazla bağışçı cüzdan sahibine beklenen airdrop'un birden fazla yardımını verebileceğini söylüyor. Ancak, hangi öğelerin havadan düşürüleceği ve uygun alıcıların nasıl değerlendirileceği hala belirsiz.
Washington, Kremlin ve destekçilerinin yaptırımlardan kaçmak için kriptoyu kullanabileceği endişeleri arasında Rusya'nın dijital paraya erişimini hedefliyor. Bununla birlikte, Ukrayna'nın en iyi kripto borsalarının Rus kullanıcılarını yasaklama talebi, uzmanların kriptonun şeffaflığı, izlenebilirliği ve zayıf likiditesinin yaptırımlardan kaçmak için uygun olmadığını söylemesi nedeniyle reddedildi. Ayrıca Putin, Rusya'nın Ukrayna'nın Kırım yarımadasını ilhak ettiği 2014 yılından bu yana, Rusya'yı yaptırımlara karşı korumak için yılda yaklaşık $50 milyarlık çaba sarf ediyor. Kara para aklama ve yaptırımlara uyum uzmanı Sarah Beth Felix'e göre, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesinden önce herhangi bir fon hareketi muhtemelen gerçekleşti.
IRS, kurumun 14 Şubat'ta kendilerine vergi ve faiz ($208.03) olarak $3,793'ü iade ettiğini söyleyerek Tezos paydaşları Joshua ve Jessica Jarrett'ın davasını reddetmek için başvurdu. ağda stake edilerek kazanılan Tezos tokenleri üzerinden gelir vergisi ödemesi yapılmadı. IRS daha sonra Aralık ayında onlara bir geri ödeme teklif etti, ancak bunu reddettiler, böylece bir federal mahkemeyi, IRS'nin staking yoluyla kazanılan kriptoları gelir olarak vergilendirip vergilendiremeyeceğine karar vermeye zorlayabilirler (kripto işlemlerini sermaye kazançları veya kayıpları olarak vergilendirmenin yanı sıra). Dosyalama, IRS'nin davacıların ret talebini reddetmesini beklediğini, ancak olası istisnaların uygulanmayacağını ve “hüküm verecek hiçbir şey kalmadığını” da ekliyor.
Geçen ay benzersiz NFT alıcısı sayısı Ekim 2021'den bu yana ilk kez 800.000'in altına düştü. CryptoSlam verileri Şubat ayında ikincil piyasalardaki 796.009 NFT alıcısının (Ocak ayına göre 12% düşüş) yaklaşık $2,6 milyar değerinde (40% düşüş) satış oluşturduğunu gösterdi. Ocak'tan itibaren). Ek olarak, en iyi 12 NFT destekli blok zincirinden 10'u son 24 saat içinde satış hacminde bir düşüş gördü ve Google Trends'e göre, 'NFT'ler için küresel anahtar kelime arama hacmi Ocak ayının sonundan bu yana 60% azalarak 70%'ye düştü. Bu gelişmeler ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile belirli NFT'lerin menkul kıymet olup olmadıklarını ve dolayısıyla düzenlenmesi gerekip gerekmediğini belirlemek için araştıranlarla aynı zamana denk gelir. SEC avukatları, daha fazla bilgi için NFT yaratıcılarına ve kripto borsalarına mahkeme celbi gönderdi.
İngiltere'nin Reklam Standartları Kurumu (ASA), bir floki inu (FLOKI) reklamını “Kayıp Doge? Get Floki”, “tüketicilerin kaçırma korkularını (FOMO) ve kripto para birimine yapılan yatırımı önemsizleştirdiğini” iddia ediyor. Londra'da toplu taşıma araçlarında görülen reklam, alt kısımda daha küçük bir metinle de belirtilmişti: "Yatırımınız değer olarak artabileceği gibi düşebilir de. Kripto para birimi Birleşik Krallık'ta düzenlenmemiştir.” Bu, ASA'nın reklamı "sorumsuz" olarak nitelendirmesine ve FLOKI ekibinin "CGT'nin (sermaye kazançları vergisi) kripto para birimi karlarından kaynaklanabileceğini açıkça belirtmeyerek tüketicilerin deneyim veya saflık eksikliğinden sorumsuzca yararlanmadıklarından emin olmaları gerektiğini söylemesine neden oldu. .
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC, 43.200 desteği ve yüksek düzeyde yatay dalgalanma gösteren günlük grafiklerle gün içinde hafifçe düştü. Benzer şekilde, ETH gün içinde hafif bir düşüş gördü; günlük grafikler düşüş eğilimi gösteriyor. Sözleşmeler açısından, Huobi Vadeli İşlemleri verileri, hem BTC hem de ETH vadeli işlemlerinde istikrarlı bir açık pozisyon (OI) gösteriyor ve nispeten aktif olmayan bir sözleşme piyasasının ortasında hacimde hafif bir düşüş var.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak 300$ değerinde 'Hoş Geldin Ödülü' kazanın! Mevcut bir kullanıcıysanız, Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR