tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Learn ile Blockchain Çevresi (28 Şubat 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
Ukrayna hükümetinin Rus işgali sırasında yaptığı bağış çağrısına yanıt olarak $10 milyon BTC ve ETH toplandı. Zincir üstü veriler, $1,1 milyon Tether ve $109,000 USDC dahil olmak üzere ETH'de $5,2 milyon bağış yapıldığını gösterir. .com CEO'su Deepak Thapliyal. ERC20 cüzdanında tutulan kripto para henüz geri çekilmedi. BTC bağışları toplam $4.2 milyon olup, bunun $2.9 milyonu geri çekilmiştir. Hafta sonu boyunca, Rus sanat kolektifi Pussy Riot, savaş çabası ve insani yardım için $3 milyon ETH toplayan bir DAO'nun kurulmasına yardım etti.
Ukraynalı televizyon sunucusu Masha Efrosinina, Ukrayna'ya teslim olan Rus askerlerinin her birine kripto para veya nakit olarak 5 milyon ruble ($43,455) ve ayrıca yargılandıktan sonra af verileceğini söyledi. Bir Instagram gönderisinde, bu teklifin Ukrayna Savunma Bakanlığı'ndan ve küresel BT topluluğundan geldiğini söyledi. Ukrayna'nın ABD büyükelçisine göre, 24 Şubat'ta teslim olan bir Rus müfrezesi, Ukraynalıları öldürmek için gönderildiklerinden habersizdi.
Güney Kore BİT, Bilim ve Gelecek Planlama Bakanlığı, ülkenin dijital içerik geliştirmesini ve kurumsal büyümesini desteklemek için Genişletilmiş Sanal Dünya adı verilen geniş bir Metaverse ekosistemi oluşturmak için $186.7 milyon taahhüt etti. Ekosistem, Güney Kore'de dijital teknoloji büyümesini teşvik etmek için oluşturulan bir dizi politika olan daha geniş bir 'Dijital Yeni Anlaşma'nın bir parçasıdır. İçerik oluşturucular, platformu oluşturmak için uygun yetenekleri çekmek için destek alacak ve bakanlık, kurumsal büyümeyi desteklemek için finansal destek ve teknoloji geliştirme sunmayı planlıyor. Ayrıca bakanlık, topluluk odaklı yaratıcı etkinlikler, bir Metaverse geliştirici yarışması ve bir hackathon düzenleyeceğini söyledi.
Zincir içi analitik firması Glassnode'a göre, sıfır olmayan BTC bakiyesine sahip adreslerin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 40.276.163'e ulaştığı için Bitcoin için olumlu bir his olabilir. Bu adresler arasında 817.445, en az bir tam BTC'ye sahip ve 28 Şubat'ta 10 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Aynı zamanda, HODLing, pozitif BTC bakiyesi olan cüzdan sahipleri arasında giderek daha yaygın hale geldi. Glassnode ayrıca, üç ila beş yıl önce taşınan BTC dolaşımdaki arz miktarının dört yılın en yüksek seviyesi olan 2,8 milyon jetonun biraz üzerine ulaştığını söyledi.
Ethereum gas ücretleri, 10 Ocak'tan bu yana işlem başına ortalama $52'den $10.26'ya 80.26% düşerek altı ayın en düşük seviyesinde. Geçen hafta ikinci katman (L2) işlemleri izledi – Loopring aracılığıyla işlem başına $0.13 ETH transferleri için en düşük L2 ücreti; Loopring kullanarak jeton takası için gaz ücretleri takas başına $0.66 maliyeti. Loopring'i Zksync ($0.16), Polygon Hermez ($0.25), Arbitrum ($0.56), Boba Network ($0.99), Optimism ($1.24) ve Aztec ($4.23) takip ediyor. Medyan boyutlu gaz ücretleri de 10 Ocak'tan bu yana işlem başına $29'dan $4.55'e düşerek 80%'nin üzerine düştü.
DeFi'de kilitli toplam değer (TVL), kripto piyasaları geçen haftaki piyasa düşüşünden sonra toparlandığından $200 milyarı aştı. $611 milyar değerindeki akıllı sözleşme protokollerinden birkaç yerel varlık, sırasıyla 330%, 54% ve 52% artışla ilk üçü oluşturan cypherium (CPH), karşı taraf (XCP) ve terra (LUNA) ile çift haneli büyüme gördü. DeFi'deki genel TVL açısından, Ethereum $112.36 milyar (55.94%) ile hakim, onu $20.17 milyar (10.4%) ile Terra ve $12.13 milyar (6.03%) ile Binance Smart Chain (BSC) takip ediyor.
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC Pazar gecesi 38.000'e hafif bir artış görmeden önce 37.000'e düştü. Benzer şekilde, ETH dün gece 2,650 civarında toparlanmadan önce 2,550'ye düştü. Sözleşmeler açısından, Huobi Vadeli İşlemleri verileri hem BTC hem de ETH vadeli işlemlerinde istikrarlı açık pozisyon (OI) gösteriyor, ancak birincisi hacimde hafif bir düşüş görürken ikincisinin hacmi değişmeden kaldı.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR