tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Learn ile Blockchain Çevresi (25 Şubat 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
Ukrayna ordusu, Rusya'nın dün Ukrayna'ya karşı geniş çaplı bir saldırı başlatmasının ardından $1 milyonun üzerinde kripto bağışı aldı. Blockchain analitik firması Elliptic'e göre, ülkenin ordusuna askeri teçhizat, tıbbi malzeme ve insansız hava araçları sağlayan Ukraynalı STK Come Back Alive'a 12 saatlik bir süre içinde BTC'de yaklaşık $400.000 bağışlandı. Rus hedeflerine karşı siber saldırılar düzenleyen Ukrayna Siber İttifakı, BTC, Litecoin, ETH ve birkaç stablecoin'de yaklaşık $100.000 aldı. Öte yandan, Rusya yanlısı ayrılıkçılar, çatışmanın başlangıcından bu yana BTC'de para topluyorlar.
Blockchain istihbarat şirketi Chainalysis tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 4.068 suçlu kripto 'balinaları' $25 milyardan fazla kripto tutuyor. Çalışma, 2020 ile 2021 yılları arasında suçluların elindeki kripto para bakiyelerinde 266% artış olduğunu belirtiyor. Çalınan fonlar, fidye yazılımları, dolandırıcılık dükkanları ve darknet fonları arasında, suç olarak tutulan kriptonun en büyük kısmını ilki oluşturuyor. Çalışma ayrıca çoğu suçlu kripto balinasının (tüm kripto balinalarının 3.7%'sini temsil eden) iki kategoriden birine yerleştirilebileceğini söyledi – “yasadışı adreslerden toplam bakiyelerinin nispeten küçük veya çok büyük bir payını aldılar”.
Bir Sioux Falls dedektifinin hesabına göre, emeklilik yatırım şirketi IRA Financial Trust, $36 milyon değerinde kripto için saldırıya uğradığı sırada “swat” edildi. 8 Şubat'ta polis, şirketin Güney Dakota ofislerinde bir “soygun” ihbarı aldı. Çağrının sahte olduğu ortaya çıktı ve olaya "swatting", yani polisi sahte bir krize müdahale etmesi için kandırmak adı verildi. Ancak, siber uzayda da olsa, gerçekten de devam eden bir soygun vardı. Çalışanlar masalarına döndüklerinde “müşteri hesaplarının ele geçirildiğini ve aktif olarak paralarının çalındığını” gördüler. Şirket para akışını kısa sürede durdurmayı başardı, ancak o zamana kadar “yüzlerce kurbana” “çok fazla zarar” verildi. IRA'nın kurumsal ortağı Gemini, sorumluluğu reddetti ve kayıp için IRA'yı suçladı, ancak Gemini'nin güvenlik protokollerinin nasıl tehlikeye atıldığı belirsizliğini koruyor.
BitMEX kurucuları Arthur Hayes ve Benjamin Delo, ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) ile uzun bir dava sürecinin ardından Banka Gizliliği Yasasını ihlal etmekten suçlu bulundular. DOJ, BitMEX'in bir noktada, Amerikan müşterilerine herhangi bir müşterini tanı (KYC) veya kara para aklamayı önleme (AML) doğrulama prosedürleri olmadan hizmet ettiğini ve bunun BitMEX'in bir "kara para aklama platformu" haline gelmesine yol açtığını söyledi. Ayrıca, BitMEX 2020'de oraya taşındığında Hayes'in Seyşeller yerel yönetimine rüşvet verdiği ve hatta bunun kendisine "sadece bir hindistan cevizine" mal olduğuyla övündüğü ima edildi. Hayes ve Delo, Mart ayındaki duruşmalarından önce $10 milyon cezai para cezası ödemeyi kabul etti.
Associated Press (AP), "Acı çekmekten çıkar sağlamaya çalıştığı" yönündeki yaygın eleştirilerin ardından, "Akdeniz'de aşırı kalabalık bir teknede sürüklenen göçmenlerin" videosunu NFT olarak satma planlarını geri çekti. O zamandan beri söz konusu planları açıklayan tweet'i sildi ve satışı iptal etti. Küresel medya ilişkileri ve kurumsal iletişim direktörü Lauren Easton, bunun “bir NFT için kötü bir görüntü seçimi” olduğunu kabul ederek, AP'nin NFT pazar yerinin “çok erken bir pilot program” olduğunu ve çabalarını “hemen gözden geçirdiğini” söyledi. .
Ethereum ölçekleme platformlarını uygulamaktan sorumlu bir protokol olan zkSync, dün, planlanandan yıllar önce Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumlu bir Sıfır Bilgi toplamasının (zkEVM) test ağı sürümünü duyurdu. Bu, tam Ethereum ortamını çalıştırabilen bir ZK toplamasının ilk uygulamasını işaret ediyor ve sıfır bilgi teknolojisinin blok zincirlerini ölçeklendirmede ne kadar iyi olduğuna dair değerli bilgiler sunacak. zkEVM, diğer ZK toplamalarına benzer ücretler sunabilirse, Ethereum'un ölçekleme sorunları beklenenden daha erken çözülebilir ve Ethereum'a özgü uygulamalar, Solidity tabanlı sözleşmeler üzerinden taşınabilir ve düşük ücretli, güvenli bir tam ürün yelpazesi sunabilir. Çevre.
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC 40.000'e hızlı bir artışla düşüşünü tersine çevirirken, ETH de önemli bir artış gördü. Her ikisi için de günlük grafikler düşük seviyelerde dalgalanma gösteriyor. Sözleşmeler açısından, Huobi Vadeli İşlemleri verileri, hem BTC hem de ETH vadeli işlemlerinde istikrarlı açık pozisyon (OI) gösterdi ve nispeten aktif olmayan bir sözleşme piyasasının ortasında hacimde hafif bir düşüş yaşandı.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR