tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Learn ile Blockchain Çevresi (24 Şubat 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
Rusya ve Ukrayna arasındaki artan gerilimler nedeniyle küresel piyasalar dalgalı bir seyir izliyor ve Ukrayna şimdi Ukrayna'ya savaş ilan etti. Ancak kripto piyasaları dün 4%'nin üzerinde $1.71 trilyona gerilerken, altının fiyatı son dört günde 1.47% artışla ons başına $1.925'e ulaştı. BTC, $36.000'e düşmeden önce $39.231.52'ye ulaştı. Benzer şekilde, ETH $2,572'ye ulaştı ve ardından $2500'ün altına düştü. Genel olarak, kripto piyasaları şu anda $242 milyonun üzerinde tasfiye gördü - Bitcoin izlenen vadeli işlemlerde $72 milyon, ardından $70 milyon Ether vadeli işlemleri. DOGE vadeli işlemlerinde $6,81 milyon, SOL vadeli işlemlerinde $6,46 milyon ve XRP vadeli işlemlerinde $5,18 milyon ile Altcoin ile izlenen vadeli işlemler daha az tasfiye gördü. Asya ve Avrupa'daki hisse senedi vadeli işlemleri ortalama 1.5% düşerken, toplam piyasa değeri de neredeyse 7.8% düştü.
Tayland Menkul Kıymetler Borsası (SET) bir dijital varlık borsası başlatmaya hazırlanıyor. SET başkanı Dr. Pakorn Peetathawatchai, kripto düzenleyicisi Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) "çok yakında bir onay vermesini" beklediğini ve böylece SET'in "bu yılın ikinci veya üçüncü çeyreğinde faaliyete geçebileceğini" söyledi. Dijital varlık borsasının hem yerel hem de küresel olarak yüksek talep gördüğü için yatırım ve kamu hizmeti belirteçlerine odaklanacağını ve yatırımcıların "bu dijital varlıkların bazılarına yatırım yapmak isteyeceklerini" ve fon toplamak için yatırım veya kamu hizmeti belirteçlerini kullanacağını da sözlerine ekledi. . Bununla birlikte, borsa kripto alım satım hizmetleri sunmayacak, bunun yerine “kriptoyu itibari paraya dönüştürmek için kripto borsalarına bağlanmanın bir yolunu arayacak”.
Anonim kaynaklara göre, Almanya liderliğindeki birkaç AB ülkesinin, kripto alanını denetlemek için yeni bir kara para aklamayla mücadele (AML) ajansı kurmak için kulis yaptığı bildiriliyor. Hareket, dijital varlıkların yasadışı fonları işlemek için kullanılma olasılığına ilişkin endişelerden kaynaklanıyor; İspanya, Avusturya, İtalya, Lüksemburg ve Hollanda lobinin arkasındaki diğer AB ülkeleri. Avrupa Komisyonu (AK) da dahil olmak üzere AB yetkilileri, şimdi 2024'te başlaması beklenen düzenleyici kurumun ayrıntılarını tartışıyorlar. Sözü edilen ülkeler, yeni gözlemcinin görev alanının bankalar, diğer ülkeler arasındaki yüksek riskli sınır ötesi varlıkları kapsamasını istiyor. finansal kurumlar ve kripto servis sağlayıcıları.
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kanada'daki 'Özgürlük Konvoyu' protestocularıyla bağlantılı 210 banka hesabındaki $8 milyonu donduran acil durum yetkilerini, "durum artık acil bir durum değil" ve "mevcut yasaların artık insanları güvende tutmak için yeterli olduğu" gerekçesiyle kaldıracağını duyurdu. . Protestocular GoFundMe ve GiveSendGo bloke edilen kitle fonlama platformlarına eriştikten sonra, Tallycoin'de BTC ile bağış toplamaya yöneldiler ve 21 BTC (yaklaşık $902.000 değerinde) topladılar ve ardından ayrı anahtar sahipleri olan yeni bir cüzdana geçtiler. Banka hesaplarını dondurma kararı kripto endüstrisini kızdırdı; Kraken CEO'su Jesse Powell, hükümetin niyetlerini sorguladı ve hükümeti “gerekli süreç olmaksızın banka hesaplarına el koymanın bu uç noktasına” gittiği için eleştirdi.
Bank of New York (BNY) Mellon (dünyanın en büyük saklama bankası), kripto ürünlerinin izlenmesine ve analiz edilmesine yardımcı olmak için blockchain veri platformu Chainalysis ile ortaklık kuruyor. BNY, Chainalysis yazılımını kullanarak kripto varlıklarıyla ilgili verileri izleyecek, kaydedecek ve kullanacak. Yazılım, KYT (İşleminizi Bilin), Reactor ve Kryptos'u içerir. KYT, yüksek riskli olduğu düşünülen işlemleri önceden bloke edebilirken, Reactor firmalara blok zinciri üzerinde daha fazla araştırma gücü verirken, Kryptos karmaşık verileri toplayıp inandırıcı bilgilere dönüştürür. Chainalysis'in hizmetleri daha fazla gizlilik odaklı kullanıcılar tarafından eleştirilirken, geleneksel finansta kriptonun benimsenmesini meşrulaştırmaya yardımcı oldular.
DeFi dedektifi Zachxbt, TreasureDAO'nun ön uç mühendisi Just Cheese'in (JC) birkaç şüpheli NFT projesinde yer aldığı iddiasıyla ilgili uzun bir Twitter iletisi yayınladı. Zachxbt, her şeyin JC'nin Kasım 2021'de TreasureDAO Anlaşmazlığı'nda cüzdan adresini paylaşmasıyla başladığını söyledi. Zachxbt, JC'nin cüzdanına toplam 134,66 ETH tutarındaki bir dizi önemli girişi, Mutant Cats, ZombiToadz ve Yuta/YYY - Zachxbt'in iddia ettiği tüm bu iddialar, lansmandan sonra sessiz kaldı. Buna karşılık, TreasureDAO'nun proje ekibi Discord'da JC'nin "bu kötü oyuncular tarafından Web3'e girerken sözleşme bazında oluşturulan birkaç proje için bazı UI/FE çalışmaları yaptığını", yalnızca "projeleri uzun süre terk etmeleri için" yaptığını belirten resmi bir duyuru yayınladı. zaten teslim ettikten ve işinin ücretini aldıktan sonra”.
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC bu sabah 35.000 civarındaki mevcut konumuna düştü ve gün boyunca düşük bir pozisyonda dalgalanmaya devam etti. ETH düşüşüne devam etti ve hem BTC hem de ETH için günlük grafikler düşüş eğilimi belirtileri gösteriyor. Sözleşmeler açısından, Huobi Vadeli İşlemleri verileri, hem BTC hem de ETH vadeli işlemlerinde istikrarlı açık pozisyon (OI) gösterdi ve nispeten aktif olmayan bir sözleşme piyasasının ortasında hacimde hafif bir düşüş yaşandı.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin! 
tr_TR