tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Learn ile Blockchain Çevresi (23 Şubat 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
11. Devre Temyiz Mahkemesi, BitConnect (BCC) Ponzi şeması kurbanlarının BCC ve onun destekçileri Glenn Arcaro, Ryan Maasen, Trevon James, Ryan HiIdreth ve Craig Grant aleyhine toplu dava açmasını engelleyen önceki bir kararı bozdu. Mağdurlar, BCC ve organizatörleri tarafından dolandırılmalarından kaynaklanan zararların tazminini talep etmek için asıl davayı açtılar, ancak davalılar, pazarlama için “talepleri belirli potansiyel alıcılara” yönlendirmek yerine çevrimiçi kitle iletişim platformlarını kullandıklarından, yapamayacaklarını iddia ettiler. menkul kıymet dolandırıcılığından sorumlu tutulamaz. Ancak Devre Mahkemesi, 1993 tarihli Menkul Kıymetler Yasası dolandırıcılık suçlamalarında çevrimiçi videoların kullanımını kısıtlamadığı için ilk kararı tersine çevirmeye karar verdi.
Blockchain güvenlik firması PeckShield'e göre Web3Memes (W3M) geliştiricileri, tokenin $235.000 değerindeki yaklaşık 625 Binance Coin'lik (BNB) likidite havuzlarını boşalttı. Blockchain verileri, tokenin oluşturulmasından kısa bir süre sonra BSC tabanlı PancakeSwap'ta listelendiğini ve takip eden saatlerde 1.800'den fazla işlem ve 1.000'den fazla sahip gördüğünü gösteriyor. Ancak, yayınlanmasından sadece beş saat sonra, W3M'nin anonim geliştiricileri ticaret likiditesini çekti ve kripto para dilinde bu tür eylemlere atıfta bulunan bir terim olan 'halı çekme' ile sonuçlandı. WRM fiyatları daha sonra yaklaşık 100% düşerek $0.000000204'ten $0.00000000277'nin altına düştü.
İsviçre merkezli fon yöneticisi Compass Financial Technologies, kurumsal maruziyet ile 10 DeFi belirteci sağlayan bir endeks olan 'Compass Crypto Basket Fundamental DeFi Index'i (CCBFDEFI) başlattı. Jetonlar, “likidite, piyasa değeri, protokol gelir ölçümleri ve zincir üzerindeki verilere göre ayrı ayrı ağırlıklandırılır. Bir belirteç için maksimum ağırlık 35% ile sınırlıdır ve varlık grubu her ay seçilir.
CCBFDEFI'nin DeFi token tahsisi | Kaynak: Pusula Finansal Teknolojiler
Şimdiye kadar firma, UniSwap (UNI), Compound (COMP), Aave (AAVE) ve SushiSwap (SUSHI) dahil olmak üzere her ay Endeksin bileşenleri olarak kullanılacak 20'den fazla token listeledi. Compass'ın web sitesinde yayında olan ve AB Benchmark Düzenlemeleri (EU BMR) ile uyumlu olan Endeks, Compass ile yapılan bir lisans anlaşması kapsamında kullanıma hazırdır.
Ülkenin Turizm Bakanlığı'na (MITUR) göre, hükümetin BTC'yi yasal ihale olarak kabul etmesinden sonra El Salvador'da turizm 30% üzerinde büyüdü. MITUR başkanı Morena Valdez, BTC'nin Eylül 2021'de yasal ihale haline gelmesinden önce ve sonra turizm faaliyetini belirlemek için bir anket yapıldığını ve “Kasım ve Aralık aylarında 30%'den fazla arttığının” tespit edildiğini söyledi. Turizmin canlanmasına yönelik beklentilerin aşıldığını, çünkü “1,1 milyon ziyaretçinin tahmin edilmesi ve 1,4 milyonun alınması” dedi. Ayrıca ziyaretçilerin 60%'sinin ABD'den geldiğini söyledi.
Hindistan Reklam Standları Konseyi (ASCI), 1 Nisan'da veya sonrasında geçerli olacak kripto veya sanal dijital varlıkların (VDA) reklamı için yönergeler yayınladı. Birincil yönerge, tüm VDA reklamlarının "Kripto ürünler ve NFT'ler düzenlemeye tabi değildir ve oldukça riskli olabilir. Bu tür işlemlerden kaynaklanan herhangi bir zarar için düzenleyici rücu edilemez.” Ek olarak, tüketicilerin kriptoyu yasal düzenlemelere tabi bir ürünle karıştırmasını önlemek için VDA reklamlarında "para birimi", menkul kıymetler", "veli" ve "depozitolar" kelimelerinin yanı sıra "12 aydan daha kısa süreler için iadeler" yasaktır ve “geçmiş performansa ilişkin bilgilerin” “kısmi veya taraflı bir şekilde” sağlanmamasını sağlamak.
Brezilya Senatosu, Brezilya'yı kriptoyu düzenleyen en büyük Latin Amerika ülkesi yapacak bir yasa tasarısını oylamaya hazırlanıyor. Hem Senato hem de alt meclis tarafından kabul edilirse, yasa tasarısı imzalanmak üzere Başkan Jair Bolsonaro'ya gönderilecek. Hazırlanması üç yıl olan yasa tasarısı, "sanal varlık (VA) hizmetlerinin sağlanması için yönergeler" sağlıyor ve bir VA'yı "elektronik yollarla alınıp satılabilen veya aktarılabilen ve bunun için kullanılabilen değerin dijital temsili" olarak tanımlıyor. ödeme yapmak veya yatırım amaçlıdır”. Ayrıca, bir kripto komisyoncusu veya borsasını "finansal hizmetlere ve hükümlere katılmaya" izin veren ve VA'ların, VA'lar ile fiat para birimi arasındaki ve ayrıca farklı VA'ların transferini ve muhafazasını kolaylaştıran bir tüzel kişilik olarak tanımlar.
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, hem BTC hem de ETH bir gecede ralli yaptı, ilki şu anda 38.000'e, ikincisi 2.620'ye yakın. Bununla birlikte, her ikisi için de günlük grafikler hala düşüş eğilimi işaretleri gösteriyor. Sözleşmeler açısından, Huobi Vadeli İşlemleri verileri, hem BTC hem de ETH vadeli işlemleri için istikrarlı bir açık pozisyon (OI) gösterdi ve nispeten aktif olmayan bir sözleşme piyasasının ortasında hacimde önemli bir düşüş yaşandı.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin! 
tr_TR