tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Learn ile Blockchain Çevresi (22 Şubat 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
BTC, Doğu Avrupa'da artan gerilimlerin ortasında Pazartesi sabahı iki haftanın en düşük seviyesi olan $37.300'e ulaştı ve ardından yaklaşık $39.000'de stabilize oldu. Ancak analistler, Rusya'nın başkan Vladimir Putin ile ABD başkanı Joe Biden arasında herhangi bir diyalog şansını silmiş olması ve Ukrayna'nın Rusya destekli ayrılıkçıların bombardımanını bildirdiği için bu toparlanmanın devam edeceğinden şüpheliler. Bu arada, ETH geçen hafta 6.8% düşerek $2,700'ün biraz üzerine düştü. Buna karşılık, Metaverse ve oyunla ilgili belirteçler daha iyi performans gösteriyor; AXS son 24 saat içinde 5% yükselirken, Decentraland Games 3% artış gördü.
Hindistan'da 11 kişi, yaklaşık 2.000 yatırımcıyı $5.4 milyon dolandıran bir kripto dolandırıcılığıyla bağlantılı olarak tutuklandı. Ana sanık Nishid Wasnik, eşi Pragati ve diğer iki ortakla birlikte, geçen Cumartesi tutuklanmalarından önce Mart 2021'den beri saklanıyordu. Polis, Wasnik'in gösterişli yaşam tarzını yatırımcıları ETH ile uğraştığını iddia ettiği bir firmaya çekmek için kullanacağını ve firmanın web sitesini "2017 ile 2021 yılları arasında hesaplarına hileli bir şekilde para transfer ederken" yatırım değerinde istikrarlı bir artış göstermek için "manipüle edeceğini" söyledi. Tutuklanan 11 kişinin tümü, Yashodhara Nagar polisi tarafından IPC, Maharashtra Mevduat Sahiplerinin Çıkarlarının Korunması Yasası ve Bilgi Teknolojisi Yasası hükümleri uyarınca suçlandı.
Greater Manchester Polisi (GMP) Temmuz ayında ETH ve 16 milyon £ ($21.7 milyon) değerindeki diğer kripto para birimlerine el koyduktan sonra, sahte ticaret dolandırıcılığının 23 kurbanına 4 milyon £ ($5.43 milyon) kripto para iade edildi. geçen yıl. Kara para aklama ve dolandırıcılık şüphesiyle tutuklanan bir erkek ve kadın daha sonra soruşturma kapsamında serbest bırakıldı. GMP, kalan ele geçirilen kriptoyu, İngiltere, ABD, Avrupa, Çin ve APAC merkezli dolandırıcılığın diğer 127 kurbanına iade etmek için çalıştığını söyledi. Çevrimiçi bir tasarruf ve ticaret hizmeti olduğuna inandıkları bir şeye para yatırdılar, ardından dolandırıcılar web sitesini kapattı ve fonları kendi hesaplarına aktardı.
FriesDAO adlı yeni bir kavram kanıtı DAO, fast food endüstrisine erişimi demokratikleştirmeyi amaçlıyor. FriesDAO danışmanları Brett Beller ve Bill Lee, FRIES token sahiplerini merkezi olmayan bir Hızlı Servis Restoranları (QSR) ağına davet ederek Burger King, Popeye's ve Taco Bell gibi fast food franchise'larını satın almak ve ölçeklendirmek için DAO'yu kullanmayı planlıyor. Lee, yasal nedenlerle FriesDAO'nun hiçbir mağazanın doğrudan sahibi olmadığını söyledi. Bunun yerine, yönetişim modeli, FriesDAO üyelerinin hazine fonlarını nasıl harcayacaklarına ve hangi mağazaları satın alacaklarına karar vermelerine olanak tanır. Beller ve Lee ayrıca NFT üyelik kartlarına FriesDAO ağ mağazalarında ücretsiz yemek veya indirimler gibi avantajlar sağlamayı planlıyor. DAO şimdiye kadar $5.4 milyon topladı ve eski Domino başkanı Kory Spiroff kısa süre önce danışma kuruluna katıldı.
Singapur hükümetinin ülkedeki kripto pazarlamasını durdurmasından sadece haftalar sonra, devlet yatırım şirketi Temasek, kripto ticaret platformu Amber Group'u $3 milyar değerinde bir fonlama turuna katkıda bulundu. $200 milyon finansmanına katılan diğer hissedarlar arasında Sequoia China, Pantera Capital ve Tiger Global Management; Temasek, bu son finansman turundaki tek yeni yatırımcıydı. Amber Group, fonları Avrupa ve Amerika'da işe almanın yanı sıra 2021'de uluslararası kullanıma sunduğu bir mobil uygulamanın kapsamını genişletmek için kullanacak.
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC 37.000 civarında şu anki konumuna düşerken, ETH de 2.580'e yakın bir düşüş gördü ve günlük grafikler her ikisi için de düşüş eğilimi işaretleri gösteriyor. Sözleşmeler açısından, Huobi Vadeli İşlemleri verileri, BTC vadeli işlemlerinde istikrarlı açık pozisyon (OI) ve ETH vadeli işlemlerinde OI'nin arttığını, nispeten aktif olmayan bir sözleşme piyasasının ortasında önceki için hacimde önemli bir düşüş ve eski için hafif bir düşüş gösterdi.

Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin! 
tr_TR