tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Learn ile Blockchain Çevresi (21 Ocak 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
Bitcoin ve Ether fiyatları Perşembe gecesi keskin bir şekilde düştü ve onlarla birlikte kripto pazarından yaklaşık $150 milyar aldı. CoinDesk verilerine göre, yazı yazılırken Bitcoin neredeyse 8%'lik bir düşüş gördü ve $38.709'da işlem görürken, Ether 9%'nin üzerinde düştü ve $2.853'te işlem görüyordu. Nasdaq bu hafta neredeyse 5% düştü ve S&P 500 arka arkaya üçüncü haftasına girdi. Uzmanlar, daha büyük düzenleyici inceleme ve büyük fiyat dalgalanmaları karşısında yaklaşmakta olan bir kripto düşüşü konusunda uyardılar.
Böyle bir uzman, OANDA'nın kıdemli piyasa analisti ve Rusya Merkez Bankası ihraç, takas ve madencilik de dahil olmak üzere kripto ile ilgili faaliyetleri yasaklamaya zorlarken Bitcoin'in $40.000'in altına düşebileceğini tahmin ediyor. Banka, kripto para birimlerinin bir finansal piramidin özelliklerine sahip olduğunu ekleyerek, finansal istikrara ve vatandaşların refahına yönelik tehditleri temel nedenleri arasında gösteren bir danışma belgesi yayınladı. Bu arada, Rus parlamentosunun alt meclisi olan Devlet Duması tarafından kurulan bir çalışma grubu, Rus kripto alanını kapsamlı bir şekilde düzenlemek için teklifler hazırlıyor.
Hintli hükümet yetkilileri, kriptonun karmaşıklığı nedeniyle ülkenin kripto para yasasını sonlandırmak için daha fazla zamana ihtiyaçları olduğunu ve hükümetin düzenleyici bir çerçeve üzerinde bir fikir birliğine varmak için daha fazla tartışma yapmayı planladığını söyledi. Bu, tasarının yaklaşan Parlamento oturumunda sunulmasının muhtemel olmadığı ve Parlamentonun son kış oturumundan bu yana ikinci kez ertelendiği anlamına geliyor. Bir hükümet yetkilisi yerel basına, devletin merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) pilot lansmanından sonra ülkenin merkez bankası Hindistan Merkez Bankası'ndan (RBI) teknik girdi beklediğini söyledi.
Twitter nihayet NFT profil resimleri için resmi bir doğrulama mekanizması yayınladı, ancak şu anda yalnızca Ethereum tabanlı NFT'ler için mevcut. Mekanizma, kullanıcının Ethereum cüzdanını ve Twitter hesabını bağlamasını gerektirir, bunun üzerine kendilerine sahip oldukları NFT'lerin bir listesi sunulur. Kullanıcı daha sonra bir NFT seçer, bundan sonra profil resimleri normal dairesel kenarlık yerine yeni bir altıgen kenarlık içinde görüntülenecektir. İlk önce jetonu satın almadan sağ tıklayan herkes, NFT'yi profil resmi olarak kullanmaya devam edebilir, ancak dairesel sınırda kalır.
Altı jetondaki bir güvenlik açığı, Multichain (MULTI) kullanıcılarının geçen hafta $3 milyonun üzerinde kaybettiğini gördü. Ancak beklenmedik bir gelişmede, bilgisayar korsanlarından biri 319 ETH'yi zincirler arası protokole ve etkilenen kullanıcılardan birine iade etti. Yine de, bilgisayar korsanı 62 ETH'yi bir "hata ödülü" olarak tuttu ve toplam 528 ETH sömürülmeye devam ediyor. Fonlar dört işlemde iade edildi: Çaldığı kullanıcıya yapılan iki doğrudan işlemde 269 ETH ve resmi Multichain adresine yapılan iki işlemde 50 ETH.
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC fiyatı dün gece hızlı bir düşüşe başlayarak bugün öğle saatlerinde 38.000'e ulaştı ve geçici olarak istikrar kazandı ve günlük grafikler kısa vadede hafif bir düzeltme olabileceğini gösteriyor. Benzer şekilde, ETH fiyatı 2.880 civarında stabilize olmadan önce 3.275'ten 2.811'e keskin bir düşüş gördü. Günlük grafikler düşüş eğilimi işaretleri gösteriyor, ancak bu kısa vadede biraz toparlanabilir.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR