tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Learn ile Blockchain Çevresi (21 Şubat 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
Opensea kurucu ortağı ve CEO'su Devin Finzer, bilgisayar korsanlarının NFT pazarının kod tabanını ihlal ederek $200 milyon çaldığına dair söylentileri yalanladı. Soruşturmanın Opensea'nin web sitesiyle bağlantılı olmayan bir "phishing saldırısı" olduğunu gösterdiğini söyledi. Ancak Finzer, NFT'lerin "bir saldırgandan kötü niyetli bir yük imzalayan" bazı kullanıcılardan çalındığını itiraf etti. Bazıları ikna olmamış olsa da, Finzer, saldırganların bazı NFT'leri iade ettiğini ve Opensea'nin kullanıcılara gönderilen son kimlik avı e-postalarından habersiz olduğunu iddia etmeye devam etti. Ayrıca Opensea'nın artık "eşyaları çalınan kullanıcılarla, etkileşimde bulundukları ve kötü niyetli imzalardan sorumlu olabilecek bir dizi ortak web sitesini daraltmak için çalıştığını" söyledi.
Sızan veriler, Credit Suisse'in yakın zamana kadar yaptırım uygulanan kişiler ve kara para aklamakla suçlanan devlet başkanları için $100 milyar değerinde hesapları olduğunu gösteriyor. Veri sızıntısı, 1940'lardan 2010'lara kadar açık olan 18.000'den fazla banka hesabını ve Ürdün Kralı II. Abdullah ve Venezuela'nın eski enerji bakan yardımcısı Nervis Villalobos gibi hesap sahiplerini içeriyordu. İroni, yıllardır suç faaliyetlerini kolaylaştırmakla suçlanan kripto topluluğu için açıktı. DeFi verim çiftçiliği platformu Yearn Finance'in baş geliştiricisi Banteg, Credit Suisse'in "insan tacirlerini, katilleri ve yozlaşmış yetkilileri mutlu bir şekilde ağırladığını" tweetledi. Banka görevi kötüye kullanmayı reddetti, ancak İsviçre'nin banka gizliliği yasaları ve Credit Suisse'in merkezi gizli operasyonları, ekonomik yaptırımlardan kaçmaya çalışan herkesi gerçek zamanlı olarak izlemeyi kolaylaştıran şeffaf blok zinciri teknolojisiyle hâlâ taban tabana zıt.
Eski Cisco çalışanı Sean O'Brien, hayranlara servet seviyelerine bakılmaksızın Denver Broncos'un bir parçasına sahip olma şansı vermeyi amaçlayan bir DAO olan BuyTheBroncos'u başlattı. Başarılı olursa, Broncos, Green Bay Packers ile birlikte taraftarların sahip olduğu NFL takımları arasında yer alacaktı. Ancak, DAO aracılığıyla Broncos hissesine sahip olmak isteyen taraftarlar, Packers için hisse başına $300'ün aksine, istedikleri kadar çok veya az katkıda bulunabilirler. Takımı satın almak için ETH'ye katkıda bulunan DAO üyelerine, onlara “kooperatife erişim” sağlayan bir “üyelik kartı” olarak da hizmet edecek bir NFT verilecek. Ancak, NFL komiseri Roger Goodell'in bir DAO'nun bir takıma sahip olmasına ve onu yönetmesine izin verip vermeyeceği hala bilinmiyor.
Kripto kredi kuruluşu Nexo, ABD vatandaşlarının artık yeni tasarruf cüzdanı yüklemelerinden faiz kazanmasına izin verilmeyeceğini, ancak ABD müşterilerinin duyurudan önce tutulan mevcut tasarruf cüzdanı bakiyelerinden faiz kazanmaya devam edeceğini duyurdu. Bu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) perakende kripto kredi ürününü kaydetmediği için geçen hafta kripto kredi platformu Blockfi $100 milyon para cezası vermesinden sonra geldi. Bir Nexo temsilcisi, ABD dışındaki müşterilerinin “SEC'in rehberliğine tabi olmadığını ve etkilenmediğini” söyledi.
Hindistan kripto endüstrisi, maliye bakanı Nirmala Sitharaman tarafından Hindistan'ın önümüzdeki yıl için bütçesini tanıtırken ülkenin kriptoyla ilgili en son hükümet duyuruları ile karıştırılıyor. Hükümet, kripto işlemlerinden elde edilen gelir üzerinden 30% vergi ve tüm işlemlerde kaynağında başka bir 1% vergisi ve ayrıca mali yıl içinde dijital bir rupi uygulayacak. Karışıklık, kriptonun Hindistan'da hala yasal olmadığında nasıl vergilendirileceğinden kaynaklanıyor, hükümetin henüz herhangi bir açıklama yapmadığı bir şey. Bütçe sunumundan sonraki medya brifingi sırasında Sitharaman, “kripto için düzenleme hakkında girdiler toplarken”, “kar elde eden insanları vergilendirmek için düzenleme gelene kadar beklemeyeceğini” söyledi.
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, hem BTC hem de ETH, öğleden sonra hafifçe düşmeden önce sabah yükseldi ve günlük grafikler her ikisi için de kısa vadeli aşağı yönlü bir baskı gösterdi. Sözleşmeler açısından, Huobi Vadeli İşlemler verileri, hem BTC hem de ETH vadeli işlemlerinde zincirsiz açık pozisyonu (OI) ve nispeten aktif olmayan bir sözleşme piyasasının ortasında sözleşme ticaret hacminde bir düşüş olduğunu gösteriyor.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin! 
tr_TR