tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Learn ile Blockchain Çevresinde (20 Ocak 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
Crypto.com CEO'su Kris Marszalek, Singapur merkezli borsanın, bu hafta başlarında yaklaşık 400 müşteri hesabının siber güvenlik ihlalinden sonra düzenleyicilerden herhangi bir "sosyal yardım" görmediğini, ancak etkilenen tüm müşterilere geri ödeme yapıldığını söyledi. Bloomberg'in Önümüzdeki Yıl sanal konferansında çevrimiçi bir röportaj sırasında, herhangi bir düzenleyicinin doğrudan sorgulaması durumunda ilgili bilgileri sağlamaya hazır olduğunu söyledi. Şu anda, etkilenen kripto para birimlerinin kesin değeri bilinmemekle birlikte, milyonlarca olduğu tahmin edilmektedir. Marszalek, Crypto.com'un yakında bir blog yazısı aracılığıyla daha fazla bilgi yayınlamayı planladığını da sözlerine ekledi.
Çin Halk Bankası'nın (PBOC) finans piyasaları başkanı Zou Lan'a göre, Çin merkez bankası dijital para birimi (CBDC) şu anda 261 milyon benzersiz kullanıcıya sahip. Dijital yuan kullanılarak $13,78 milyar değerinde işlem yapıldı ve şu anda 8 milyondan fazla tüccar e-CNY kabul ediyor. Bu, PBOC'nin son iki yılda birkaç Çin şehrinde, piyangolar aracılığıyla sakinlere dijital yuan vererek Dijital Para Birimi Elektronik Ödemesini (DCEP) aktif olarak test etmesinden sonra geldi. O zamandan beri, dijital yuan cüzdan uygulaması, indirme sayısına göre Çin'in en hızlı büyüyen uygulamalarından biri haline geldi.
Blockchain veri analizi firması Chainalysis, Hintlilerin kripto dolandırıcılık web sitelerini geçen yıl neredeyse 10 milyon kez ziyaret ettiğini ve en iyi kripto dolandırıcılık sitelerinin yalnızca Hintli kullanıcılar tarafından 4,6 milyon kez ziyaret edildiğini söyledi. Ancak bu, Hintli kullanıcıların bu tür siteleri 17,8 milyon kez ziyaret ettiği 2020 yılına göre bir düşüştü. 2021'de Hintliler tarafından en çok ziyaret edilen kripto dolandırıcılığı siteleri coinpayu.com, adbtc.top, hackertyper.net, dualmine.com ve coingain.app idi.
Google, kripto alanına genişleme planlarının bir parçası olarak Google Pay'i çalıştırmak için eski PayPal yöneticisi Arnold Goldberg'i işe aldı. Google'ın ticaret başkanı Bill Ready, şirketin daha çok havayolu geçişleri, dijital biletler ve aşı pasaportlarını içeren "kapsamlı bir dijital cüzdan" olmaya odaklanacağını söyledi. 2021 boyunca kripto şirketleriyle (Gemini, Coinbase ve Bakkt dahil) ortaklık kurduktan sonra, Google'ın 2022'de bu tür ortaklıklardan daha fazlasını sürdürmek istediğini de sözlerine ekledi. Bu son duyurudan sonra Coinmarketcap, BTC fiyatının $42'ye ulaştığını bildirdi. 478, $41,887'ye düşmeden önce.
İngiltere merkezli dijital varlık komisyoncusu GlobalBlock analisti Marcus Sotiriou'ya göre, madenciliği daha erişilebilir ve verimli hale getirmeye çalışan büyük teknoloji şirketleri, kitlesel benimsemeyi teşvik ederek büyük olasılıkla bitcoin fiyatlarına yardımcı olacak. Örneğin, Intel bir "ultra düşük voltajlı bitcoin madenciliği ASIC"ini (esas olarak daha verimli bir özel madencilik bilgisayarı) ortaya çıkarmayı planlarken, ödeme devi Block, madenciliği "daha dağıtık ve verimli" hale getirmek için açık kaynaklı bir bitcoin madenciliği sistemi inşa ediyor. Sotiriou, başarılı olursa, bunun "bitcoin'in sadece bir değer deposundan ziyade bir değişim aracı olarak kullanım durumunu önemli ölçüde artıracağını" ve "önemli ölçüde daha fazla benimsemeye ve dolayısıyla bitcoin'in $100.000'in üzerindeki fiyat rakamlarına ulaşmasına yardımcı olacağını" söyledi. $42.000'e yakın mevcut fiyat.
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC, zayıf bir hacimle şu anda yaklaşık 41.700'e kadar olan yavaş aşağı hareketini bir gecede sürdürdü. Benzer şekilde, ETH bir gecede hafifçe düşerek yaklaşık 3.110'a ulaştı ve hacim zayıflamadan önce biraz genişledi. Günlük grafikler ETH için düşüş eğilimi işaretleri gösterirken, Huobi Vadeli İşlemleri verileri hem BTC hem de ETH vadeli işlemlerinin açık pozisyonunda (OI) hafif bir artış gösteriyor.
2022'ye kötü bir başlangıç, BTC, ETH ve kripto fiyatlarının mücadele ettiğini gördü ve BTC, Kasım zirvesinden bu yana değerinin 40%'sini kaybetti. ETH, Solana (SOL) ve Cardano (ADA) hala kontrolden çıkmamış olsa da, BTC'nin $2 trilyon kripto pazarındaki hakimiyetini bir yıl içinde 60%'den sadece 40%'ye düşürerek önceki kazanımlara göre daha iyi durumda kaldı. Ancak şimdi JPMorgan, ETH'nin yüksek işlem ücretleri ve ağ tıkanıklığı sorunlarının rakip Solana'ya NFT pastasından daha büyük bir dilim verebileceği ve bunun “Ethereum'un değerlemesi için bir sorun” olabileceğini kanıtlayabileceği konusunda uyardı.
Yine de bazı analistler, kısa vadeli bir BTC fiyatı sıçraması potansiyeli olduğuna inanıyor. Trovio Capital Management'ın ticaret ve araştırma başkanı Will Hamilton, yatırımcıların ve tüccarların “giderek daha şahinleşen bir Federal Rezerv ile birlikte bu yeni enflasyonist rejim piyasalarındaki makro olasılıkları sindirdiklerini” söyledi. Daha iyi performans gösteren orta büyüklükteki varlıklara (akıllı sözleşme platformu Fantom ve kripto borsası FTX'in tokeni FTT gibi) odaklanmanın, BTC'ye olan talebin düşmesine yol açtığını da sözlerine ekledi.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR