tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Learn ile Blockchain Çevresi (19 Ocak 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
Georgia, Svaneti sakinlerinin, Bitcoin madenciliğine atfedilen enerji kıtlığını engellemek için kripto para birimi madenciliği yapmama konusunda kutsal bir yemin ettikleri bildiriliyor. COVID-19'un turizm harcamalarını (Svaneti ekonomisine ana katkıda bulunan) aşağı çekmesi karşısında, yüzlerce bölge sakini geçinmek için kripto madenciliği yapmaya başladı. Dağlık kuzeybatı bölgesinin bazı bölgelerinde ücretsiz elektrik, bu caddeyi özellikle çekici hale getirdi, ancak kripto madenciliğinin ciddi elektrik arz kesintilerine neden olduğu iddia ediliyor. Daha sonra, 30 Aralık 2021'de madencilerin, kripto madenciliğini durdurmak için St. George'a kutsal bir yemin - kırılmaz bir bağ olarak kabul edilen - yemin etmek için Svaneti'deki bir kiliseyi doldurduğu görüldü.
Microsoft, oyun ve Metaverse planlarını artırma planının bir parçası olarak oyun devi Activision Blizzard Inc.'i $69 milyar karşılığında satın alıyor. 2023 mali yılında sona erecek olan anlaşma, Microsoft'u gelir bakımından Tencent ve Sony'nin ardından üçüncü en büyük oyun şirketi yapacak. Ayrıca firmanın hizmetlerinin mobil, PC, konsol ve bulut oyunlarında genişletilmesini de destekleyecek. Satın alma, Activision Blizzard CEO'su Bobby Kotick'in anlaşma kapanana kadar görevde kalacağını ve ardından Microsoft Gaming CEO'su Phil Spencer'ın devralacağını görecek.
Miami merkezli fintech girişimi Milo, dijital bankanın kripto yatırımcılarının ABD'de gayrimenkul satın almak için dijital varlıklarını kullanmasına izin verecek olan dünyanın ilk “kripto ipoteği” olduğunu iddia ettiği şeyi tanıtıyor. Şu anda, yalnızca teminat olarak Bitcoin (BTC) kullanan müşteriler Milo'nun 30 yıllık ipotek kredisine hak kazanabilir, ancak bir krediyi güvence altına almak için ne kadar BTC'ye ihtiyaç duyulduğu belirsizdir. Milo kendi web sitesinde şöyle diyor: “Bir ipoteğe hak kazanmak için kriptonuzu peşinat karşılığında satmak yerine, kripto ipoteği, gayrimenkule yatırım yapmak için kriptonuzdan yararlanmanıza izin verir.” Şirket, erken erişim aşamasında birkaç krediyi zaten onayladığını ve bekleme listesindeki başvuru sahiplerinin çoğunun bu yıl hizmeti kullanabilmesini beklediğini söyledi.
Birleşik Krallık hükümeti, Finansal Davranış Otoritesi (FCA) tarafından uygulanacak - kripto para reklamcılığına ilişkin yeni kurallar uygulama planlarını duyurdu.tüketicileri yanıltıcı iddialardan korur”. Hükümet yaptığı duyuruda, nitelikli kripto varlıklarının tanıtımının “olacağını” söyledi. FCA kurallarına tabi olarak, hisse senetleri, hisse senetleri ve sigorta ürünleri gibi diğer finansal promosyonların tutulduğu aynı yüksek standartlar doğrultusunda”. Halihazırda, Birleşik Krallık'taki işletmelerin, FCA veya İhtiyati Düzenleme Kurumu (PRA) tarafından yetkilendirilmedikçe veya FCA veya PRA tarafından yetkilendirilen bir firma bu tür bir promosyonun içeriğini onaylamadıkça herhangi bir finansal ürünün tanıtımını yapmalarına izin verilmez.
Wall Street yatırım şirketi DA Davidson'dan bir analist olan Christopher Brendler'e göre, kripto fiyatlarındaki keskin satışlara rağmen, Bitcoin madencileri hala önemli karlar elde ediyor. Hash fiyatı ($/TH/gün) Ekim ayının sonundaki zirveden bu yana $0.40'ın üstünden $0.22'ye düşerken, "brüt marjlar oldukça sağlıklı, 91% zirvedeyken 85% civarında" diye yazdı. Ayrıca, yatırımcıların risk iştahındaki ani değişiklikle birlikte bitcoin fiyatlarındaki düşüşün madencilik hisselerinde satışa neden olduğunu kaydetti, ancak madencilerin temellerinin hala "mükemmel" olduğuna inandığı için madencilere karşı yükselişini sürdürüyor. değerlemeleri aşırı düzeltildi. Ayrıca, bitcoin fiyatındaki zayıflığın verimsiz madencileri piyasadan uzaklaştırması gerektiğini söyledi.
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC bir gecede güçlü bir şekilde toparlandı, ancak 42.700'ün üzerinde daha güçlü bir baskıyla etkili bir atılım gerçekleştiremedi ve şu anda 42.400'e yakın ve günlük grafikler düşüş eğilimi gösteriyor. ETH, 3.180'e yerleşmek için bir gecede ralli yaptı ve BTC gibi, günlük grafikler düşüş eğilimi belirtileri gösteriyor.
Huobi Vadeli İşlemleri verileri, sözleşmeler açısından, BTC vadeli işlemlerinin sabit hacim ve biraz aktif olmayan bir sözleşme piyasası ile açık faizde (OI) hafif bir artış gördüğünü gösterdi. ETH vadeli işlemleri ise OI'de hafif bir düşüş gördü. Ancak BTC vadeli işlemleri gibi, hacim sabit kaldı ve sözleşme piyasası nispeten hareketsiz kaldı.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR