tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Learn ile Blockchain Çevresinde (18 Ocak 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.

Crypto.com, kullanıcıların "yetkisiz etkinlik" bildirmesinin ardından dün platformunda para çekme işlemlerini askıya aldı. Şirket, araştırma sırasında para çekme işlemlerini geçici olarak duraklattı ve birçok kullanıcı giriş yapmakta zorluk yaşadı. Şirket ayrıca kullanıcılara hesaplarında tekrar oturum açmalarını ve iki faktörlü kimlik doğrulamasını (2FA) sıfırlamalarını tavsiye etti, ancak birçok kullanıcı nedeniyle 2FA'yı ayarlayamadıklarını fark etti. bir hataya. Daha sonra saat 18:00 UTC'de Crypto.com para çekme işlemlerinin yeniden başladığını ve tüm fonların güvende olduğunu duyurdu.

Pakistan'ın en büyük bankalarından biri olan Bank Alfalah'ın, ülkenin merkez bankası Pakistan Devlet Bankası'nın (SBP) Sindh Yüksek Mahkemesi'ne tam bir kripto yasağı öneren bir rapor sunmasından kısa bir süre sonra müşterilerinden kripto para birimi işlemleri yapmaktan kaçınmalarını istediği bildirildi. Bank Alfalah, müşterilerine “sanal para birimlerinin / madeni paraların / jetonların vb. yasal ihale olmadığını, Pakistan hükümeti tarafından ihraç edilmediğini veya garanti edilmediğini ve (SBP) herhangi bir kişi veya kuruluşa yetki vermediğini veya lisans vermediğini” belirten bir metin mesajı gönderdi. aynı". Diğer Pakistan bankaları, Binance P2P pazarında kripto alım satımıyla bağlantılı kredi kartı kripto işlemlerini bloke etti veya hesapları dondurdu.

Singapur Para Otoritesi (MAS), kripto para ticaretinin reklamlarını sınırlamak için yönergeler yayınladı ve bu tür faaliyetlerin "çok riskli ve genel halk için uygun olmadığını" söyledi. Yönergeler, lisanslı kripto ticareti hizmeti sağlayıcılarının, Singapur'daki herhangi bir kamu alanında halka dijital ödeme belirteci (DPT) hizmetlerini (başka bir deyişle kripto para birimi) tanıtmasını veya bunu yapmak için üçüncü tarafları (sosyal medya etkileyicileri gibi) kullanmasını yasaklar. Bu nedenle kripto firmaları, hizmetlerini pazarlamak ve reklamını yapmak için kendi iş web siteleri, mobil uygulamaları veya resmi sosyal medya sayfalarıyla sınırlıdır.

Monero (XMR) 13%, Dusk (DUSK) 47% ve Secret (SCRT) 50% ve diğerlerinin yanı sıra apollo (APL), bitcoinz gibi 15 gizlilik merkezli kripto varlığı, geçen hafta değerlerinde çift haneli bir artış gördü. (BTCZ), masari (MSR) ve peçe (PEE). Coingecko.com'un gizlilik belirteçleri piyasa değerleri listesinden alınan ölçümlere göre, bu tür varlıklar $12,2 milyar değerinde. XMR $3,9 milyar ile en yüksek piyasa değerine sahipken, DUSK'ın piyasa değeri $390 milyon ve SCRT'ler $1.4 milyar ile.

Reddit'in kurucu ortağı Alexis Ohanian, sadece birkaç yıl içinde oyun dünyasına hükmedeceğini tahmin ederek, kazan-kazan (P2E) çoğunluğuna atlıyor. Where It Happens podcast'inde oyundaki potansiyel blok zinciri teknolojisi kullanımlarını tartışırken, "90% insan, o zaman için uygun şekilde değerlendirilmedikçe bir oyun oynamayacak" dedi. 5 yıl içinde, insanların "reklamlar için hasat edilmek" veya "dolar için satılmak" yerine "zamanınızı doğru bir şekilde değerlendirecek" ve "zincir üzerinde eşdeğer bir oyun oynayacaklarını" da sözlerine ekledi.

Ağustos 2021'de kısmi bir ağ ücreti yakma mekanizması sunan Ethereum'un EIP-1559 yükseltmesi, “ücret görünürlüğünü” iyileştirmek amacıyla Polygon'da başlatıldı. Ethereum, yakmanın "Poligon ağında başlayan ve Ethereum ağında tamamlanan iki aşamalı bir olay" olduğunu ve MATIC belirteçlerinin yok edilmesine yol açan Poligon için aynı ücret yakma mekanizmasını gerektirdiğini söyledi. Geçen yıl Temmuz ayında Ethereum'da yayına girmesinden bu yana, yükseltme, mevcut ETH fiyatlarına göre yaklaşık $5 milyar değerinde 1.54 milyon ETH'nin yakılmasına neden oldu.

Paradan ne haber?

Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC 41.723.02 USDT'lik mevcut en düşük seviyesine ulaşmak için düşüşünü sürdürürken, ETH 3.128.59 USDT'ye düştü. Hem BTC hem de ETH için günlük grafikler, her ikisi de art arda üç fiyat düşüşü yaşarken, nispeten yavaş işlem hacmi ve düşüş eğilimi işaretleri gösteriyor.

Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar 'Hoş geldin Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak bonus! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR