tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Learn ile Blockchain Çevresi (18 Şubat 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
İş zekası firması Morning Consult tarafından Ocak ayında yayınlanan bir rapora göre, ABD'li Y kuşağı finansal refahlarını iyileştirmek için kripto gibi alternatif finansman yöntemleri arıyor. Raporun yazarı, finansal hizmetler analisti Charlotte Principato, kripto paranın “değişken bir varlık” olmasına rağmen tüketici ilgisini “başarıyla elinde tuttuğunu” söyledi - geçen Aralık ayında 48%, bin yıllık hanelerin kripto sahibi olduğu 30%'den 6 ay önceydi. Bu eğilim, geçen Haziran'dan bu yana “ulusal ortalamanın sürekli altında” kalan finansal refah puanlarının bir sonucu olabilir. Principato, bunu COVID-19 varyantlarına ve ABD'de artan enflasyona bağladı. Raporun sonuçları ayrıca, kriptonun “2022'de patlayacağını” tahmin etmesine yol açtı.
Berkshire Hathaway'in başkan yardımcısı ve Warren Buffett'in sağ kolu Charlie Munger, geçen yıl BTC'ye "fare zehri" dedikten sonra, kriptoya karşı yakıcı nefretini bir kez daha dile getirdi. ABD'nin kripto faaliyetine izin vermekle "büyük bir hata" yaptığına inanıyor ve bunu "zührevi bir hastalığa" benzetiyor. Ayrıca, kripto paranın “haraç, adam kaçırma veya koruma raketi veya başka bir şey yapmak istiyorsanız ideal bir para birimi” olduğunu ve “uygar bir hükümetin”, “istenen insanlar tarafından yürütülen “izlenemez bir teknolojiyi” yasallaştırmaması gerektiğini söyledi. çok az şey yaparak çabucak zengin ol”. Munger, "az önce yasakladıkları" için "komünist Çinlileri ABD'den daha akıllı" olarak nitelendirdi ve ABD'nin derhal davayı takip etmesi gerektiğini ekledi. “Aşağılamanın altında” ve “iğrenç ve medeniyetin çıkarlarına aykırı” olarak gördüğü kriptodan kaçınmasından gurur duyduğunu ifade ederek bitirdi.
ABD'li VC firması Sequoia Capital, "likit tokenler ve dijital varlıklara" ayrılmış yeni $500 milyon ila $600 milyon alt fonunun başlatıldığını duyurdu. Firma, fonun amacının “protokollere daha aktif olarak katılmak, yalnızca token projelerini daha iyi desteklemek ve kendimiz yaparak öğrenmek” olduğunu söyledi. Ayrıca, “açık kaynak araştırmaları için sürekli destek sağlamak da dahil olmak üzere kripto topluluğuyla işbirliği içinde çalışmaya kararlı” olduğunu söyledi. Firma şimdiye kadar Metastable, Polychain, Binance, Huobi, Polygon, Orchid Labs ve String Labs'a yatırım yaptı.
Beyaz Saray'ın, devlet kurumlarına kapsamlı bir düzenleyici çerçeve oluşturmak için dijital varlık alanını inceleme talimatı veren bir yürütme emri çıkaracağı bildiriliyor. Biden yönetiminden bir yetkili, önümüzdeki hafta gibi erken bir tarihte çıkarılabileceğini ve Başsavcılık, Dışişleri Bakanlığı ve Hazine Bakanlığı'nı ABD merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) potansiyel girişini incelemeye yönlendireceğini söyledi. Diğer kurumlar, dijital bir doları desteklemek için gereken altyapıyı değerlendirecek, kripto ile ilgili finansal istikrar konularını inceleyecek, piyasaları korumaya yönelik önlemleri değerlendirecek ve kripto riski azaltma yöntemleri hakkında Başkan Biden'a rapor verecek.
New York'lu bir yargıç, Terraform Labs ve CEO'su Kwon Do'ya, Terra'nın DeFi platformu Ayna Protokolü soruşturmasının bir parçası olarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından verilen mahkeme celbine uymasını emretti. Platform, kullanıcıların ABD borsalarında işlem gören büyük hisse senetleri de dahil olmak üzere hisse senedi fiyatlarını yansıtan 'yansıtılmış' varlıklar (mVarlıklar) oluşturmasına ve ticaret yapmasına olanak tanır. Terraform, Eylül 2021'de Kwon'a hizmet ederken kendi kurallarını ve ABD Anayasası'nın Yargı Süreci maddesini ihlal ettiğini iddia ederek Aralık 2021'de SEC'e dava açtı.
USD Coin (USDC) operatörü Circle'ın değerlemesi, özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC) Concord Acquisition Corp ile yaptığı birleşme sözleşmesini revize ettikten sonra iki katına çıkarak $9 milyara ulaştı. Yeni anlaşmanın, uzatma olasılığı ile birlikte bu yıl 8 Aralık'a kadar tamamlanması bekleniyor. 31 Ocak 2023'e kadar. Orijinal anlaşmaya göre Circle, birleşme tamamlandığında halka açık bir şirket olacak ve yeni bir şirket kurulacak. Yeni şirket hem Circle hem de Concord'u satın alacak ve New York Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gören halka açık bir işletme olacak.
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC dün gece hızlı bir şekilde 40.983'e düştü ve günlük grafikler önceki güne kıyasla daha sessiz bir yükseliş eğilimi gösteriyor. ETH de düştü ve günlük grafikler düşüş eğilimi belirtileri gösteriyor. Sözleşmeler açısından, Huobi vadeli işlem verileri, hem BTC hem de ETH vadeli işlemleri için istikrarlı bir açık pozisyon (OI) gösterdi ve nispeten aktif olmayan bir sözleşme piyasasının ortasında hacim biraz azaldı.
BTC'nin fiyatındaki bu 6.6%'lik düşüş, 21 Ocak'tan bu yana en büyük günlük düşüş oldu ve Çarşamba günü haftalardır en keskin yükselişini gördükten sonra ve Rusya ile Ukrayna arasındaki artan gerilimle aynı zamana denk geldi. Döviz komisyonculuğu OANDA'nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya, yatırımcıların "kısa vadeli jeopolitik riskler ve potansiyel olarak aşırı agresif (Federal Rezerv parasal) sıkılaştırmayı" gördükleri için BTC'nin "Wall Street'te büyük bir riskten arındırma ortamının kurbanı" olduğunu söyledi. bir risk. ETH ve SOL da yaklaşık 7% kayıp bildirdi.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR