tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Learn ile Blockchain Etrafında (17 Ocak 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
Fidelity Digital Assets, bu yıl daha fazla egemen ulus devletin – hatta bir merkez bankasının – bitcoin elde etmesini bekliyor. Fidelity Investments yan kuruluşu, kripto trendleriyle ilgili yakın tarihli bir raporda, “bitcoin'in benimsenmesi artarsa, bugün bir miktar bitcoin'i güvence altına alan ülkelerin rekabet açısından emsallerinden daha iyi durumda olacağını” belirtti. Raporun yazarları ayrıca, bitcoin'in benimsenmesine şüpheyle bakan ülkelerin bile “bir tür sigorta olarak bazılarını almaya zorlanacağını” söyledi; bu nedenle, “gelecekteki potansiyel olarak çok daha büyük bir maliyetle karşılaştırıldığında, bugün bir riskten korunma olarak küçük bir maliyetin ödenebileceğine” inanıyorlar.
Bitcoin meraklıları, ABD topraklarının Amerikan vatandaşlarının pasaportlarını korumalarına izin verirken sermaye kazançları üzerinden herhangi bir vergi ödemelerini gerektirmeyen kripto dostu politikaları tarafından çekilen sürüler halinde Porto Riko'ya akın ediyor. Ek olarak, hizmetlerini denizaşırı ülkelere ihraç eden Porto Riko merkezli işletmeler, ABD merkezli emsallerine göre 80% daha az kurumlar vergisi öder (4%'ye karşı 21% artı değişen eyalet vergileri). Bununla birlikte, adanın sermaye kazançları vergi muafiyeti Porto Rikolu olmayanlar için tasarlandığından, Porto Rikolular uzun vadeli sermaye kazançları üzerinden 15% vergiye tabi olduğundan, bu birçok yerlinin öfkesini çekti. Kripto zenginlerinin ülkeye girişi, emlak fiyatlarını rekor seviyelere çıkararak yerel halkın bu yeni sakinlere karşı duyduğu kızgınlığı daha da alevlendirdi.
Walmart, metaverse'de sanal ürünler (elektronik, oyuncak, ev aletleri, spor ekipmanları, giyim ve ev dekorasyonu dahil) yapma ve satma planının bir parçası olarak Aralık 2021'in sonunda yedi ticari marka başvurusunda bulundu. Dosyalardan biri, büyük perakendecinin kullanıcılara NFT'lerin yanı sıra bir kripto para birimi sunmayı da düşündüğünü ortaya koyarken, diğer ayrıntılı olası “fiziksel eğitim hizmetleri” ve “sağlık ve beslenme alanında AR ve VR ortamlarında gerçekleştirilebilecek sınıflar. 
kripto.com Capital bugün, Tech Crunch ve The Ken için yazdığı Bangkok merkezli eski bir teknoloji gazetecisi olan Jon Russell'ı genel ortak olarak işe aldığını duyurdu. Firmanın Web3 fonunun Asya merkezli projelere maruz kalmasını artırmak için çalışacak. Fon, A Serisi'ni ve DeFi, NFT'ler, blockchain oyunları ve metaverse'deki tohum anlaşmalarını hedeflemek için Mart 2021'de $200 milyon sermaye ile başlatıldı. Russell'a göre, büyük olasılıkla boyutunun iki katından fazla olacak ve yakın gelecekte bir duyuru bekleniyor.
Avrupa Merkez Bankası (ECB), euro bölgesinde enflasyonun kendi beklentilerinin ötesinde artmasından endişe duyuyor ancak henüz faiz oranlarını yükseltmeye hazır değil. Büyük ölçüde COVID-19 nedeniyle, yıllık enflasyon Aralık 2021'de üst üste altıncı ay 5% ile rekor bir yüksek seviyeye çıkarak reel ücretler ve faiz gelirindeki düşüşe ilişkin endişelere yol açtı. Ancak ECB yönetim kurulu üyesi Isabel Schnabel yakın tarihli bir röportajda orta vadeli enflasyonun "2% hedefimizin altına düşeceğini" ve ECB'nin enflasyonun 2%'nin üzerine çıkabileceğini belirlerse "hızlı ve kararlı hareket edeceğini" söyledi. .
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC, bu formasyonun yükseliş mi yoksa düşüş eğilimi mi olduğu belirsiz olsa da, azalan fiyat oynaklığı görüyor. Günlük grafik, birkaç dalgalanmadan sonra piyasanın ruh halinin bir kez daha istikrara kavuştuğunu gösteriyor. ETH hafta sonu sabit kaldı ve çok durgun ticaret hacminin ortasında 3.250 ile 3.400 arasında hafifçe dalgalandı.
Analitik firması CryptoQuant, tüccarlar kaldıraçlı bahisler yapmaya ara verdikçe fonlama oranlarının negatif gittiğini göstermek için birkaç büyük borsadan oranlar derledi. Bu arada, dijital varlık veri firması çarpık. Bitcoin vadeli işlemlerindeki açık faizin (OI) Kasım zirvesi olan yaklaşık $26 milyardan $16 milyara düştüğünü ve ether vadeli işlemleri için OI'nin Kasım zirvesi olan $13 milyardan $8 milyara düştüğünü tespit etti. Ek olarak, hem BTC hem de ETH, seçeneklere olan talebin düşmesi nedeniyle sırasıyla 60% ve 69%'de zımni oynaklıkların azaldığını gördü.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar 'Hoş geldin Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak bonus! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR