tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Learn ile Blockchain Çevresi (17 Şubat 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
Siber suçlular, kullanıcıları kripto hesaplarına erişim vermeleri için kandırmak için Telegram'dan satın alınan tek kullanımlık şifre (OTP) botlarını kullanıyor. Siber güvenlik firması Intel471'e göre, bu tür botların "kullanımı oldukça kolay" ve çalıştırılması ucuz. Örneğin, BloodOTPbot adlı bir Telegram botu, bilgisayar korsanlarından erişim için aylık $300 ve belirli sosyal medya hesaplarını, finansal hizmetleri ve kripto platformlarını hedefleyen ek kimlik avı araçları için ekstra $20 ila $100 ücretlendirir. Bilgisayar korsanları, bu tür botları 'resmi' telefon görüşmeleri yapmak için kullanır ve aynı zamanda hedeflerinin kripto platformlarından 2FA kodları ister. Hedefler daha sonra 2FA kodlarını ifşa ederek bilgisayar korsanlarına hesaplarına anında ve tam erişim sağlar.
Cumhuriyetçi ve Demokrat senatörler, El Salvador'un yasayı benimsemesinin yol açtığı “ABD finansal sistemine yönelik potansiyel riskleri (terör finansmanı ve kara para aklama gibi) azaltmak” amacıyla ABD Senatosunda El Salvador'da Kripto Para Sorumluluğu Yasasını (ACES) önerdiler. Yasal para birimi olarak BTC. Tasarının geçmesi halinde, federal kurumların El Salvador'un finansal istikrarı ve siber güvenlik yeteneklerinin farklı yönlerini değerlendiren bir rapor sunmak için 60 günleri olacak. Buna karşılık, ülkenin cumhurbaşkanı Nayib Bukele, tweet attı: “Egemen ve bağımsız bir ulus üzerinde 0 yargı yetkisine sahipsiniz. Biz sizin koloniniz, arka bahçeniz veya ön bahçeniz değiliz.”
Çin merkez bankası Çin Halk Bankası (PBOC), merkez bankası dijital para birimi (CBDC) e-CNY'nin devam eden Pekin Kış Olimpiyatları'nda günlük en az $315,000 ödeme yapmak için kullanıldığını söyledi. e-CNY, Oyunlarda deneniyor ve devlet kontrolündeki ticari banka Bank of China, oradaki bazı merkezi mekanlarda birkaç dijital yuan ATM'si kurdu. PBOC'nin Dijital Para Birimi Araştırma Enstitüsü genel müdürü Mu Changchun, "tüm yabancı kullanıcıların" donanım cüzdanlarını, yerli kullanıcıların ise yazılım cüzdanlarını kullandığını söyledi.
Mastercard, ödeme odaklı danışmanlık hizmetini "kripto ve dijital para birimlerini" içerecek şekilde genişletiyor ve "bankaların dijital para birimlerinin benimsenmesinde gezinmesine yardımcı oluyor". Ödeme devi, kripto danışmanlık hizmetlerinin “erken aşama eğitimi, risk değerlendirmeleri ve banka çapında kripto ve kripto kartlarına NFT stratejisi geliştirme ve kripto sadakat programlarının tasarımını” kapsayacağını da sözlerine ekledi. Ayrıca “türünün en iyisi” kripto çözümleri sunan dijital olarak yerli firmalarla da ortaklık kurdu.
Red Bull Racing (RBR), kripto borsası Bybit'i yeni ana takım ortağı olarak duyurdu ve RBR'nin “bugüne kadarki en büyük yıllık kripto para spor anlaşması” olduğunu söylediği bir anlaşmada. Ortaklık, Bybit'in "başlık ortağı Oracle'ın arkasında üst düzey bir müttefik" olmasına izin veren çok yıllı bir anlaşmayı gerektiriyor ve "gelecekte dijital varlık oluşturma ve sosyal jetonlar için hayran katılımını" artırmayı hedefliyor. RBR ayrıca, ikilinin kripto okuryazarlığı ve yeşil teknoloji teşviki de dahil olmak üzere bir dizi “kriptodan ilham alan girişimler” üzerinde çalışacağını ve Bybit’in RBR’nin “büyüyen dijital varlık koleksiyonlarını” bir hayran ihraç ortağı olarak dağıtmasına yardımcı olacağını söyledi.
Eylül 2021'de bitcoin ipuçlarını ekledikten sonra Twitter, kullanıcıların ETH ve ERC-20 jetonları ile Twitter'da yerel bahşiş için Ethereum cüzdanlarını eklemelerine izin veriyor; İpuçları özelliği Hindistan, Gana ve Nijerya'da da mevcuttur. Ancak sosyal medya devinin bir sözcüsü, yeni özelliğin Ethereum Name Service (ENS) alan adlarını desteklemediğini söyledi. Twitter'ın içerik oluşturuculardan para kazanma baş ürün müdürü Johnny Winston, "Kripto kullanmak isteyen içerik oluşturucular ve hayranlar için daha fazla seçenek sunan" Twitter'da ödeme alma yollarını genişletmeye devam ettiğini söyledi.
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC dün gece 43.300'e düştü ve ardından 44.000'in üzerine çıktı ve ardından 43.900'e hafif bir düşüş gördü. Benzer şekilde, ETH 3.050'ye düştü ve 3.190'a tırmandı ve ardından hafifçe 3.140'a düştü. Hem BTC hem de ETH için günlük grafikler yükseliş eğilimi belirtileri gösteriyor. Sözleşmeler açısından, Huobi Vadeli İşlemleri verileri, nispeten aktif olmayan bir sözleşme piyasasının ortasında hem BTC hem de ETH vadeli işlemlerinde istikrarlı açık pozisyon (OI) gösterdi. Ancak BTC'nin hacmi önemli ölçüde azalırken ETH'ler sabit kaldı.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR