tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Learn ile Blockchain Çevresinde (15 Mart 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
Yaptırım uygulanan kişi veya kuruluşlara bağlı kripto cüzdanlarını ortaya çıkarmak için yetkililerle birlikte çalışan İngiltere merkezli blockchain güvenlik ve adli tıp firması Elliptic, muhtemelen yaptırım uygulanan Rus yetkililer ve oligarklara bağlı milyonlarca "önemli kripto varlık holdingi" içeren bir cüzdan keşfetti. Ancak kurucu ortak Tom Robinson, kripto paranın “yaptırımlardan kaçınmak için kullanılabileceğini ve kullanılacağını”, ancak bunun “gümüş kurşun olmadığını” söyledi. Tornado Cash gibi hizmet sağlayıcılar yaptırımlara uymayı reddederken, Finance ve Coinbase gibi örneklere atıfta bulunarak “yaptırım uyum seviyesinin çok yüksek” olduğunu da sözlerine ekledi. Şimdiye kadar Elliptic, anonim kullanıcıların dijital varlıkları ruble ile takas etmesine izin veren 400'den fazla kripto hizmeti belirledi ve 15 milyondan fazla kripto adresini Rus suç faaliyetlerine bağladı.
Arjantin'in kripto topluluğu, $45 milyarlık borcunu fona ödemek için ülkeye daha fazla tesis tahsis eden ve yeniden yapılandıran yakın tarihli bir IMF anlaşmasının getirdiği, algılanan bir kripto karşıtı gereksinimi eleştiriyor. Anlaşmayla ilgili olarak yapılan açıklamada, hükümetin “finansal istikrarın daha iyi korunmasını” sağlamak için “kara para aklama ve kayıt dışılığın önlenmesinde kripto para birimlerinin kullanılmasının cesaretini kıracağını” ve bazılarının daha sonra kripto büyümesinin düşük olmasıyla ilgili endişelerini dile getirmelerine yol açacağı belirtildi. Arjantin. Kâr amacı gütmeyen Bitcoin Arjantin, hükümete bu yeni önlemlerin uygulanmasıyla ilgili tüm verileri talep eden bir mektup yazarken, kripto ödeme girişimi Lemon'un CMO'su Franco Bianchi gibi diğerleri, "en iyisinin" olacağını söyledi. Bazı ülkelerin yaptığı gibi kripto varlıklarının benimsenmesini teşvik eden açık kurallar bağlamında.
AB'nin Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) düzenleyici çerçevesi, Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi'nin (ECON) en son MiCA taslağı lehinde 31-4 (23 çekimser oy dışında) lehinde oy kullanması ile onaylanmaya bir adım daha yaklaştı. MiCA, 27 AB üye ülkesi arasında geçerli olacak kripto firmaları için “pasaport edilebilir” bir lisansı kolaylaştırmayı vaat ederek, kripto ihracı ve ticaretini geniş bir şekilde kapsar. Ayrıca “piyasa manipülasyonuna karşı ve kara para aklamayı, terörün finansmanını ve diğer suç faaliyetlerini önlemeye yönelik önlemleri” de içerir. MiCA taslağı şimdi AB yönetim organları ile müzakerelere devam edecek.
Wasabi Wallet'ın arkasındaki şirket olan zkSNACKs, CoinJoins olarak bilinen gizliliği artıran işlemleri kolaylaştıran hizmetinden belirli BTC işlemlerini engelleyecek. Wasabi geliştiricisi Rafe'ye göre, bu hamle, dolandırıcıları ve bilgisayar korsanlarını uzak tutmak ve şirketi (muhtemelen yasal) “sorun”dan uzak tutmak için gerekliydi ve “hiçbirimiz bundan memnun değiliz” dedi. Yine de Wasabi Cüzdan, daha kısıtlı bir şekilde de olsa zkSNACKS koordinatörünü kullanarak çalışmaya devam edecek. Kara listeye alınan adresler artık hariç tutulurken, zkSNACK'ler BTC gizliliğini korumak isteyen tüm kullanıcılar için çalışmaya devam edecek.
Güney New York Bölge Mahkemesi Yargıcı Analisa Torres, ABD SEC tarafından Ripple Labs aleyhine açılan bir davada sunulan ve Ripple Labs'ın SEC'in kendisine adil bir bildirimde bulunmadığı ve XRP tokenini bir menkul kıymet olarak kabul edeceği iddiasını reddetmeye çalışan bir davayı reddetti. Aynı zamanda yargıç, Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve yönetim kurulu başkanı Chris Larsen'in, Garlinghouse'un “büyük bir kazanç” olarak adlandırdığı kayıt dışı menkul kıymet satışlarına yardım ve yataklık ettikleri iddiasıyla aleyhindeki davayı reddetmeleri için sunduğu bir hareketi reddetti. SEC davası, Ripple'ın XRP tokenini 2013'ten 2020'ye kadar SEC kaydı olmadan bir yatırım ürünü olarak sattığını iddia ediyor. Buna yanıt olarak Ripple, XRP’nin “gerçek zamanlı küresel ödemeler için dijital bir varlık” olduğunu ve bu nedenle SEC yargı yetkisine tabi olmadığını söyledi.
Elon Musk, iki şirketi Tesla ve SpaceX'in lojistik ve hammaddelerde önemli enflasyon baskısı yaşadığını ancak kripto paralarını (BTC, ETH ve DOGE) satmayacağını vurguladı. Yine de, yüksek enflasyon zamanlarında, "iyi ürünler ürettiğini düşündüğünüz şirketlerde bir ev veya hisse senedi gibi fiziksel şeylere sahip olmanın dolar yerine genellikle daha iyi olduğunu" da sözlerine ekledi. Musk ayrıca Ukrayna'nın Rusya'ya karşı savunma çabalarını aktif olarak destekliyor ve Ukrayna'ya birkaç Starlink ekipmanı gönderiyor. Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, ekipmanın Ukrayna şehirlerini bağlantılı tuttuğunu ve acil servislerin hayat kurtardığını söyledi.
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC dünkü yükselen geri çekilmenin ardından 38.800'de yatay hareket etmeye devam etti ve ticaret hacmi küçülmeye devam etti. ETH benzer bir model izledi ve hem BTC hem de ETH için günlük grafikler düşük konsolidasyon gösteriyor. Sözleşmeler açısından, Huobi Vadeli İşlemleri verileri, hem BTC hem de ETH vadeli işlemlerinde istikrarlı açık pozisyon (OI) gösterirken, nispeten aktif olmayan bir sözleşme piyasasının ortasında hacim biraz azaldı.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak 300$ değerinde 'Hoş Geldin Ödülü' kazanın! Mevcut bir kullanıcıysanız, Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR