tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Learn ile Blockchain Çevresinde (14 Ocak 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
Chainalysis'in yeni verilerine göre, Kuzey Koreli bilgisayar korsanları 2021'de siber saldırılar yoluyla yaklaşık $400 milyon kripto para çaldı. Blockchain analitik firması ayrıca, 2017'deki yaklaşık 100%'ye kıyasla, çalınan kripto paranın yalnızca 20%'sinin BTC olduğunu kaydetti ve “ilk kez, 58%'de çalınan fonların çoğunluğunu Ether oluşturuyor” dedi. 2021 DPRK saldırıları esas olarak “yatırım firmalarını ve merkezi borsaları” hedef aldı ve fonları çalmak için “kimlik avı cazibeleri, kod açıkları, kötü amaçlı yazılımlar ve gelişmiş sosyal mühendislik” kullandı; BM Güvenlik Konseyi, devletin ekonomik yaptırımlardan kaçtığına ve fon sağlamaya yardım ettiğine inanıyor. nükleer silahlar ve balistik füze programları.
Pakistan Devlet Bankası (SBP), mahkemeleri ülke içindeki tüm kripto para birimlerinin kullanımını yasaklamaya çağıran bir rapor sundu ve Sindh Yüksek Mahkemesinden suçlulara ceza vermesini istedi. 2021'in sonlarında Sindh Yüksek Mahkemesi, bakanlıklar arası bir komitenin mahkemeye kriptonun nasıl yasalaştırılacağına dair bir rapor sunmasını talep etmişti. Rapor, başta kara para aklama ve terörizmin finansmanı olmak üzere kripto risklerinin Pakistan için yararlarından çok daha ağır bastığını belirtiyor. Yüksek mahkeme, komiteden raporu 11 Nisan'da nihai kararlarını açıklayacak olan hukuk ve maliye bakanlıklarına sunmasını istedi. TV sunucusu ve kripto girişimcisi Waqar Zaka buna karşı çıktı ve mahkeme dilekçesini dinlemeye devam edecek 12 Nisan
Block kurucusu ve CEO'su Jack Dorsey, Ekim 2021'de projeyi düşündüğünü ilk kez açıkladıktan sonra şirketin (önceden Square olarak biliniyordu) “resmen bir açık bitcoin madencilik sistemi inşa ettiğini” doğruladı. Donanım için Block GM Thomas Templeton, sistemin amacının bitcoin madenciliğini "daha dağıtık ve verimli" hale getirmek olduğunu tweetledi ve şirketin madencilik teçhizatının kullanılabilirliği gibi birkaç "müşteri sıkıntı noktasını" ve "teknik zorlukları" ele almak istediğini ekledi. yüksek fiyatlar, güvenilirlik ve güç tüketimi.
Stablecoin ihraççısı Tether, $160 milyon değerinde USDT'ye sahip üç Ethereum adresini dondurdu. eter tarama. Adresler, $30 milyon değerinde USDT'nin çalındığını gören bir ihlalin ardından Kasım 2017'de başlayan Tether'in kara listesindeki en son adresler. Bu, Tether'in toplam kara listeye alınmış Ethereum adresini 563'e getiriyor, ancak bir sözcü bir e-postada firmanın şu anda "daha fazla ayrıntıyı açıklayamadığını" söyledi.
Kripto borsaları FTX US ve Bitstamp USA, hisse senedi ticareti sunmak için çalışıyor ve Robinhood gibi meme hisse senedi yatırımcılarının benzer bir kullanıcı tabanını çekmelerine izin veriyor. Bu gelişme Robinhood için kötü haber anlamına geliyor ve hisse fiyatı dün tüm zamanların en düşük seviyesi olan $15.30'a düştü. Yine de, Shiba Inu topluluğundan ilgi şeklinde bir umut olabilir – CEO Vlad Tenev bunu defalarca reddetse de, $SHIB altcoin'inin Şubat ayında Robinhood'da listelenebileceğine dair söylentiler yaygın.
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC'nin işlem hacmi hafif dalgalandı, fiyat yüksek yukarı yönlü baskı altında ve günlük grafikler düşüş eğilimi belirtileri gösteriyor. ETH hafif bir düşüş ve BTC'ye benzer bir fiyat eğilimi gördü ve şu anda 3.260 civarında. Günlük grafikler kısa vadede yükseliş eğilimi gösterse de işlem hacmi çok düşüktü.
Aslında BTC, $42.315'e düşmeden önce $44.500'de (bir haftadaki en yüksek seviyesi) gün içi en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto analisti Rekt Capital, BTC'nin $44.825'te sert bir dirençle karşılaştığını gösteren bir grafik yayınlarken, zincir üstü analiz firması Whalemap, “$46.500'ün geri alınması bir trendin tersine çevrilmiş gibi görünecek. Yine de balinalar orada biraz direnç sağlayacak.” Bağımsız piyasa analisti Michaël van de Poppe de benzer bir duyguyu dile getirdi ancak şunları ekledi: "Rahatlayın, sakin olun ve piyasaların tadını çıkarın."
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar 'Hoş geldin Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak bonus! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR